Hyundai Tucson Yakıt Tüketimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan CİNCİN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,216
C

CİNCİN

Ziyaretçi
Merhaba Sevgili Gezenbilirciler :smiley: Uzun bir aradan sonra 2006 Hyundai Tucson 2 CRDi otomatik alarak aranıza döndüm. Konfor açısından genel olarak memnun olduğumu söyleyebilirim. Evet bir L200 gibi arazi aracı değil tabii ki ama doğa gezilerinde falan idare edeceğini düşünüyorum.
Bir sorum olacak bu araçların Şehir içi 9-10 lt olan yakıt tüketimini azaltmak için uygun olan yöntemler nelerdir? Chip vs gibi.

Tucson 1

Tucson 2

Etiketler
Ynt: Hyundai Tucson Yakıt Tüketimi

Aracınız hayırlı olsun, bakımlarını tam tutmak dışında chip tuning yaptırırsanız 100 km de 1 lt civarı tasarruf sağlayabilirsiniz. hyundaiclubtr de bu konuyla ilgili bolca bilgi mevcut.

Hocam bende 2008 modeli var muadillerine göre az yakan bi araç ş.dışı 7,2 leri gördüm ( manuel vites) ş.içi 8.2 lerde kışın yazın tabi dahada düşer

Yanıtlarınız için teşekkürler :smiley:

Muadillerinin yakıt tüketimlerini incelediğimde Örneğin Nissan Qashqai 2.0 veya X-Trail'e göre 1-2 lt yüksek olduğunu görüyorum. Litre bazında değerlendirdiğimde 100 km'deki tüketim değeri 2.0 benzinli araçlarla hemen hemen aynı değerlerde olunca dizelin pek de öyle avantajı kalmıyor. Örneğin Hyundai Tucson 2.0 Benzinli (manuel)aracın test tüketimi 10 lt

Tabii BMW veya Mercedes'le hiç karşılaştırmıyorum bile... Arabam.com'daki verilere göre 2006 model X3 2.0 Dizel otomatiğin ün test tüketimi 7,2 lt, daha dikkatli kullanımla 6 lt'lere de inmek zor değil.

Hafta sonunda yaptırdığım bakımdan sonra biraz daha düşüş gösterdi ve tabii ki mevsimsel faktörlerin de etkisi vardır. Sanırım sorun eski tip otomatik şanzımanın aracın verimini düşürmesi.

Chip tuning işinde de attığım taş ürküttüğüm kurbağaya değer mi araştıracağım.

CİNCİN' Alıntı:
Yanıtlarınız için teşekkürler :smiley:

Muadillerinin yakıt tüketimlerini incelediğimde Örneğin Nissan Qashqai 2.0 veya X-Trail'e göre 1-2 lt yüksek olduğunu görüyorum. Litre bazında değerlendirdiğimde 100 km'deki tüketim değeri 2.0 benzinli araçlarla hemen hemen aynı değerlerde olunca dizelin pek de öyle avantajı kalmıyor. Örneğin Hyundai Tucson 2.0 Benzinli (manuel)aracın test tüketimi 10 lt

Tabii BMW veya Mercedes'le hiç karşılaştırmıyorum bile... Arabam.com'daki verilere göre 2006 model X3 2.0 Dizel otomatiğin ün test tüketimi 7,2 lt, daha dikkatli kullanımla 6 lt'lere de inmek zor değil.

Hafta sonunda yaptırdığım bakımdan sonra biraz daha düşüş gösterdi ve tabii ki mevsimsel faktörlerin de etkisi vardır. Sanırım sorun eski tip otomatik şanzımanın aracın verimini düşürmesi.

Chip tuning işinde de attığım taş ürküttüğüm kurbağaya değer mi araştıracağım.
fabrika değerleriylemi gerçek hayatta kullanılınımı dikkate aldınız

Fabrika verileri yerine kendi tecrübelerimi ve arabam.com gibi internette yer alan sitelerdeki test verilerini dikkate almaya çalışıyorum.

satılık 2008 hundai tuscon siyah dizel 4x4 tiriptonic 183 binde ilan no .148816566

Örneğin Hyundai Tucson 2.0 Benzinli (manuel)aracın test tüketimi 10 lt

Muhtemelen bu değer de benzinli muadillerinden biraz yüksektir. Yani koreliler araba yapmayı öğrenmiş ama henüz en iyisi olmaktan biraz uzak. Kendilerini çok ta fazla eleştiremeyeceğim biz o kadarını da yapamıyoruz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri