Hyundai Santefe 2005

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan memphisss Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,680

memphisss

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba 2005 model sante fe aracım var aracımın bagaj kargo kapağını nasıl tedarik ederim ve bu araca hangi marka double teyp önerirsiniz ! teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Hyundai Santefe 2005

mrb arkadasım bende yenı 2005 model dızel otamatık santa fe aldım ama motorunun hemen bozuldugunu sanzumanında aynı sekılde bozuldugunu cok kötü bi arac oldugunu söyledıler elınde patlar dedıler sız kullanmısınız nasıl bı arac hafıf köy yollarında kullanmak içinaldım bende ama kafam karıştı tşkk

yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum hiç böyle bir şey duymadım motorunun ve şanzumanın bozulduğunu zamanında bakımları yapılmamış her araç bozulmaya mahkumdur. Üstelik bu model santa fe lerin şanzumanı h-matic olup porche şanzumandır. Motor olarakta
Comman Rail Diesel İntercooler olan ve dizel püskürtme sistemiyle çalışan bir motor türüdür. CRDI anlamı ise tutuculu püskürtme şeklinde tanımlanabilir. Zira bu motorlar egzoz gazı emisyonu prensibiyle çalışır. Ancak klasik emisyon sistemlerinden farklı olarak direkt tahrik sistemi yerine basınç oluşumu ile püskürtme birbirinden ayrılmaktadır. Burada oluşan yüksek basıncı elektronik yapı devir gücüne göre kullanır.
Hangi Marka Araçlarda CRDI Motor Var?
Günümüzde özellikle Hyundai ve Kia marka araçlarda CRDI motor kullanılmaktadır.
CRDI Motorun Ne Avantajı Var?
Son yıllarda motor teknolojisinde ayrıştırıcı olan değer, daha az yakıt tüketen, daha çevreci ve daha yüksek performanslı araçlar elde etmekle ilgilidir. Otomotiv endüstrisi AR-GE çalışmalarını bu üç ihtiyacı en iyi şekilde optimize edecek biçimde geliştirmeye odaklıyor. CRDI motor teknolojisi de bu amaçla geliştirilmiş bir sistem sunar. Çünkü yakıtı mümkün olan en mükemmel şekilde motora püskürten sistem hem yakıt tüketimini azaltır hem de çevreye zarar veren gazların emisyonunu azaltır.
Teknik Özellik
CRDI motorlarda yakıt direkt olarak motora püskürtülmez. Motor devrine göre yakıt püskürtülür.

Arkadaşlar bende araştırmalara başladım bu arada. Konuyla tam alakalı değil ama Kiz Pro Ceed 22009 aracımı Santafe ile takaslamak istiyorum. İlgilenen olursa...

Ynt: Hyundai Santefe 2005

mrb arkadasım bende yenı 2005 model dızel otamatık santa fe aldım ama motorunun hemen bozuldugunu sanzumanında aynı sekılde bozuldugunu cok kötü bi arac oldugunu söyledıler elınde patlar dedıler sız kullanmısınız nasıl bı arac hafıf köy yollarında kullanmak içinaldım bende ama kafam karıştı tşkk
Varmı hocam herhangi bir sıkıntı ben 5 yıldır kullanıyorum şeytan kulağına yağ bakımından başka bir masrafı yok

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR