Hyundai ix35

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nkurtkaya Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,157
Ynt: Hyundai ix35

Fiyatı 60 olması gerekirken hangi akla 80 yapmışlar acaba??
Haa buldum,seneye 1,6sı geldiğinde onu 60a verebilmek için.Halbuki 1,6sı diğer ülkelerde i30 ile aynı fiyata,varın siz düşünün karı Shocked Shocked Shocked Shocked

Hem yetersiz rekabet hem de yetersiz talep yüzünden. Bu tür araçları kullananlara hala daha marjinal bir azınlık gibi bakılıyor. Yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan çıkar muhabbeti gibi, fiyat inmedikçe kullanıcı sayısı artamaz, kullanıcı sayısı artmadıkça da sürümden kazanmak yerine aracı alan azınlığı kazıklamak mantığı öne çıkıyor.

Etiketler

nkurtkaya' Alıntı:
Bir arkadaşın Bayram tatilinde ix35'i ile yaptığı geziden alıntıdır.

"Bir haftada toplam 2404 km. yol katetmişiz. Bütün bu yolu Hyundai ix35 2.0 CrdiR ile kat ettik. Ortalama yakıt tüketimimiz 8,4 lt./100 km. olmuş. Tüketim değeri Gps ile değil aracın kendi km. saati ile hesaplandı. Otoyol seyir hızımız 130 km/h ile 180 km/h arasında değişirken bölünmüş yollarda 110 km/h-140 km/h arası, gidiş geliş yollarda 90km/h ile 110 km/h arasındaydı."

[attachment=1]

"Araçta low range arazi vitesi yok, araç 6 ileri otomatik olduğundan birinci vites çok kısa ama yine de Kartalkaya'da kayak pistinden tırmanırken lowun eksikliği hissedildi. Kilit yok ama elektronik çekiş kontrolü var. Bu araç gibi yolun dışına çok fazla çıkmayacak bunun gibi araçlar için elektronik yeterli. Kanal geçişinde çapraz iki tekerin havada kaldığı engelde havadaki lastikler biraz boşa döndü ama elektronik arabayı hemen kurtardı."

[attachment=2]

araç benim kuzenimin. tg plaka. hyundai den beklenmeyecek bir performansı ve konforu var (amortisör sertliği hariç).alırken çok düşündük ben hep karşı çıkmıştım hatta ama şuan çok memlunuz. arazisi nedir ne değildir bilemiyorum daha girmek nasip olmadı ancak çok da birşey beklememek gerek sonuçta low vitesi bile yok. ama ben zaten asfaltta kullanıyorum çok nadir yolum hafif araziye düşüyor diyebilenler için ideal bir araç.

herkese slm hundai ix 35 i test ettim arazide mükemmel bir arac yol tutusu performansı muhtesem benım hosuma gıttı rkıplerı kıa sportage 2011 ford kuga bunların hepsını ınceledım malesef kuga ve sportage benı yanılttı goruntuden baska bır sey degıl ix 35 almayı düşünüyorum tavsiye edilecek bir arac sehır ıcınde uzun yolda hafıf arazı kosullarnda performansı gayet guzel

Photo 0257

Tanıtım güzel araç ta güzel de bence aracın 1.6 motorlu versiyonu gelmeli ve fiyatı 1.6 motor için en fazla 40-45 olmalı. Aksi halde rakiplerine pek bir avantajı olmuyor.

1.6 benzinli ve 1.7 dizel motorla gelecek fakat 4x2 olacak ve bazı donanımlar eksik.şu anki kia sportage 1.6 fiyatı gibi olur 49bin..

2,0 motoru 85,000 lerde dolanırken 1,6 motorun aynı özelliklerde olanını 45,000 tl lere beklemeyin bence. sadece motor farkından fiyat yarıya düşmez. dediğiniz gibi 4x2 ve donanımsal olarak fakir bir araç getirirlerse ancak onu 45,000 gibi fiyatlara belki satarlar.

1.6 benzinli ve 1.7 dizel motorla gelecek fakat 4x2 olacak ve bazı donanımlar eksik.şu anki kia sportage 1.6 fiyatı gibi olur 49bin..

1.7 olunca vergi (ötv) direk yükseliyor iki katına çıkıyor. 1.6 olup ta 4x2 olması da hiç mantıklı değil, ben olsam almam, 43 civarı satılan suzuki'yi tercih ederim, almaya gidince fiyatı pazarlıkta biraz daha düşer. Gerçi o da 4x4 ama diferansiyel kilidi yok... Galiba ikinci el araçlarla devam edeceğiz.

2,0 motoru 85,000 lerde dolanırken 1,6 motorun aynı özelliklerde olanını 45,000 tl lere beklemeyin bence. sadece motor farkından fiyat yarıya düşmez. dediğiniz gibi 4x2 ve donanımsal olarak fakir bir araç getirirlerse ancak onu 45,000 gibi fiyatlara belki satarlar.

2.0 motorda %60 ötv+ onun üzerine kdv var fiyatı bu sebeple zaten yüksek olacağı için satışı yapan şirket te kar marjını yükseltecektir. O nedenle bence beklenir, çünkü bu araçların 4x4 çekiş sistemi ve sertleştirilmiş süspansiyon haricinde normal binek araçlardan pek te bir farkı yok, dolayısı ile normal şartlar altında pek te farklı olmayan bir fiyata sahip olmaları beklenir.

bende alalı 3 ay oldu.babam arabamı anlatırken arkadaşlarına kanatları olmayan uçak diyor.performans süper.kolduğa yapıştırıyor.bence bu tarz araba isteyenler kesinlikle 1.6 motorunu talep etmemeli.b,raz gösterişe girer.çünkü o kasayı ve o performansı ancak 2.0 motordan alabilirsiniz.

Test sürüsü yapmalısın. Hangisinin ikinci eli sana göre iyi olursa onu almalısın. Bir önceki sportage hyundai tucsondan daha iyi satmıştı sanırım.

slm arkadaslar hundai ix35 aracımı yenı aldım styl plas modelını aldım yalnız daha trfıge cıkmadı ocak 3 de aracımı teslım alacam vergıden dolayı galerıde bekletıyorum araca navıgasyon yan basamak ve metal cam cıtası taktırıyorum arac cok super bu sınıftakı aracları hep test etme fırsatım oldu tercıhım bu aractan yana oldu

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR