Hyundai ix35

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nkurtkaya Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,152
Ynt: Hyundai ix35

u.a.' Alıntı:
selam arkadaşlar bende de ix35 var 10.000 km yaptım malesef parasının arabası değil
pazitif yanları var tabiki motor gücü ve sürati oldudça iyi 220 yokuş aşağı yapıyor,
deparı oldukça gene iyi, aksesuarları gene bolca ve iyi ama bozuk zeminde inanılmaz
rahatsız edici, lastikler oldukça sert orj. hankook iki kere kara girdim ve yolda kaldım zincir taktım
zorlayıncada 4x4 kilit sistemi arızaya geçti
piyasada kar lastiği var 225/55r18 michelin, bristone ama 1700 tl yi geçiyor
basıncada iyi yakıyor

Çoğu aracın kullanım kitapçığında araç patinaj zinciri ile kullanılacaksa ESP'yi devredışı bırakmanız önerilir, bu aracın kullanma kılavuzunda böyle bir uyarı var mıdır bilmiyorum ama yaşadığınız arızanın sebebi bundan olabilir diye düşünüyorum...
Bu arada basınca az yakan 180 hp'lik araba var mıdır acaba merak ediyorum :smiley:

Etiketler

basınca az yakan araç var bmw x3 2.0 dizeli aynı güçde ve torkta daha az yakıyor
arıza geçme durumu zincir takmadan önce oldu 5 dakika kadar sürekli
4x4 de çalıştırınca esp kapatıp arıza lambası yandı mecburen zincir taktım
ben de biliyorum hafif arazi aracı olduğunu ama
buda spor bir araba değil o kadar sert süspansiyona gerek var mı
düşük süratte 20-30 gibi süratteyken bozuk bir yolda kafanız nerdeyse
yan cama çarpacak kadar sallanıyorsunuz
vites geçiş sistemide o kadar dediğiniz gibi sarmadan olmuyor
ford kuga yada tiguan daki gibi bir ileri model olmasını beklemek gerekiyor
verilen para göz önüne alındığında
diğer arkadaşlarında dediği gibi bozuk yolda depoya birşey vuruyor dedikleri ses her zaman var
ayrıca aracın artı yönlerine bende katılıyorum ama bu türden 10 a yakın marka var
tiguan dan sonra en pahalısı ix35 insan biraz daha bir şeyler bekliyor
zenon far, yeni model vites kutusu, daha az yakan motor (bmw yaptı), daha sessiz ve yumuşak bir sürüş,
belki suzikideki gibi 4x4 gibi hepinize kazasız güzel günler dileğiyle

Aynı araçta çok farklı tecrübeler yaşamışız, çok ilginç. Demek ki beklentiler ve tecrübeler, birimizin başarılı bulduğunu, diğerimizin başarısız bulmasına sebep olabiliyor.

Mesela biz çamurda oldukça fazla patinaj çektik, çeşitli yerlerde aracı sırf denemek için önden bir arkadan bir tekerin basacağı şekilde engellerden geçtik, bazı yerlerde araç başarılıyd, bazı yerlerde vasattı; ama hiç arıza vermedi bizim kullandığımız araç.
Şanzıman konusunda ben klasik otomatik vitesin yerini yeni nesil şanzımanların tutmadığını, klasik otomatik şanzımanların daha konforlu olduğunu düşünenlerdenim. Özellikle düz vites şanzıman üzerine robot koyarak otomatik şanzımanmış gibi yutturulmaya çalışılan opel ve toyotanın şanzımanlarını hiç sevmedim, diğer yandan volkswagen dsg şanzıman biraz daha iyi ama ben yine de bildiğiniz otomatik şanzımanı tercih ederim, en konforlusudur bana göre. Özellikle ix35'te bence çok iyi çalışıyor şanzıman...

Yakıt konusuna gelince, ben kullandığım süre boyunca aracın yakıtı tüketimi uzun yolda 100 km'de 8 ile 8,5 lt arasıydı ve pek de tasarrufa dikkat ederek kullandığımız söylenemez, uzun yolda biraz zorlamıştık aracı. Şehir içinde yaklaşıl 9 Lt. yakmıştı 100 km'de yine tasarrufa dikkat ederek kullanmamıştık. Yani daha dikkatli kullanarak daha aşağı da düşebilir bu rakamlar... Bu sınıfta bu tüketimler çok makul geldi bana. Kaldı ki siz basınca çok yakıyo demişsiniz, ben buradan aracı sürekli zorlayarak, ani hızlanarak, yüksek hızlarda ilerleyerek kullanmak olarak anladım ki bu şartlarda az yakan araç olacağını sanmıyorum zaten. Böyle agresif şartlarda kullandığınızda aracın yakıtını normalin iki katına bile çıkartabilirsiniz.
Eğer çok yol yapıyorsanız benzinli bir CRV veya benznli RAV4 yerine aynı fiyata bu aracın çok daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Yılda 25k km yol yapan biri bu araç sayesinde günümüz akaryakıt fiyatlarıyla yılda 5 -6 bin TL yakıttan tasarruf edebiliyor güçlü dizel motorun keyfide yanında promosyon :smiley:
Ayrıca kıyasladığınız x3'ün fiyatı 135 bin TL'den başlıyor, o kadar para verince bırakın da diğerlerinden bir kaç gram az yaksın :smiley:
Suzuki konusunda size katılıyorumi, yeterli konfor, yeterli güçte renault dizel motor, rakiplerinden çok daha iyi bir 4x4 ah bir de otomatik severler için dizel otomatik olsaydı bence bu sınıfın en kullanışlı aracı olurdu...
Selamlar

selam arkadaşlar sahip olduğum ix35 in çok sert olan amortisörleri
10.000 bakımında garanti kapsamında bir üst model
olduğu söylenenlerle değiştirildi zannedersem satılan bütün araçlarınkini
değiştiriyorlar
2 gün oldu servisten çıkışım şu an o arkadan gelen bütün
ses-vuruntu gibi tıkırtılar kesilmiş durumda oldukça memnunum
bir de sanki araç biraz yumuşamış gibi şehir içinde
daha uzun yolda denemedim süratli girilen virajlarda ne yapacak
bilmiyorum eski hali ok gibiydi bu haliyle belki biraz araç yatabilir gibi
geldi yatabilir derken takla atar anlamında değil esner anlamında
uzun yoldaki davranışınıda deneyince yazabilirim
iyi günler

sert amortisörler bizim asfalt kalitesizliğimize uyum gösterememiştir,özellikle şehir içi çoğu yol bence araziden daha yıpratıcı

merhaba arkadaşlar. bende de beyaz ix35 var. yaklaşık 1 sene oldu aracı alalı. 2.0 dizel versiyonu. öncelikle aracın süspansiyonu çok sert ama bu sayede virajlara falan çok iyi girebiliyorsunuz. örneğin 180 ile makas atıp iki aracın arasına girebilmek için sonuna kadar frene yüklenince bile araç dengesini yitirmiyor. girdiğiniz sert tümseklerde kasislerde falan biraz sesli de olsa etkilenmiyorusunuz (konfor açısından değil sürüş açısından) araç genelde arkadan itiş çalıştığı için çok iyi hızlanıyor. rahat bir sürüş sağlıyor. 4 çekerini istediğiniz zaman da devreye geçirebildiğiniz için diğer araçlardan ayrılıyor. motor aynı sınıftaki araçlara göre daha aşağıdadır. o yüzden virajlara daha sert girebiliyorsunuz. esp abs falan bütün sistemler var zaten araçta. normal şartlarda aracın hiç arkadan kontrolsüz kaydığını görmedim. ama 120 ile önden yarım metre kaydırmayı başardım. topluyor kendini sıkıntı yok. 1750 kg ve bu kadar yüksek bir araç için hızlanma,yol tutuş, yakıt ekonomisi süper diyebilirim. tek eksi tarafı işçilik biraz daha iyi olabilirdi.90-100 giderseniz km de 35 kr falan yakıyor.

tahadbx' Alıntı:
merhaba arkadaşlar. bende de beyaz ix35 var. yaklaşık 1 sene oldu aracı alalı. 2.0 dizel versiyonu. öncelikle aracın süspansiyonu çok sert ama bu sayede virajlara falan çok iyi girebiliyorsunuz. örneğin 180 ile makas atıp iki aracın arasına girebilmek için sonuna kadar frene yüklenince bile araç dengesini yitirmiyor. girdiğiniz sert tümseklerde kasislerde falan biraz sesli de olsa etkilenmiyorusunuz (konfor açısından değil sürüş açısından) araç genelde arkadan itiş çalıştığı için çok iyi hızlanıyor. rahat bir sürüş sağlıyor. 4 çekerini istediğiniz zaman da devreye geçirebildiğiniz için diğer araçlardan ayrılıyor. motor aynı sınıftaki araçlara göre daha aşağıdadır. o yüzden virajlara daha sert girebiliyorsunuz. esp abs falan bütün sistemler var zaten araçta. normal şartlarda aracın hiç arkadan kontrolsüz kaydığını görmedim. ama 120 ile önden yarım metre kaydırmayı başardım. topluyor kendini sıkıntı yok. 1750 kg ve bu kadar yüksek bir araç için hızlanma,yol tutuş, yakıt ekonomisi süper diyebilirim. tek eksi tarafı işçilik biraz daha iyi olabilirdi.90-100 giderseniz km de 35 kr falan yakıyor.
180 km hızla makas atma konusunu bilemiyorum ama aracınız genelde arkadan itiş değil önden çekiş şeklinde çalışıyor

kalkışlarda yüklenince falan arkadan pati atıyor arada...önden pati attığına pek şahit olmadım. kar yağınca denemek lazım :smiley:

Çok teknik bir yorum olmuş.
Yanlış anlamadıysam sürekli 4x4 olmadığı için kalkıştaki fazla torku yere aktaramayarak lastikleri patinaja düşüyor aracın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.