Hyundai H 100

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SUVARİ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 57,460
S

SUVARİ

Ziyaretçi
Değerli arkadaşlarım "Hyundai H100" nasıl arabadır?

Kullanıcı arkadaşlarımın bu araç hakkındaki olumlu ve olumsuz yorumlarını bekliyorum.

Etiketler
Ynt: Hyundai H 100

Bizde (babam kullanmakta)4-5 yıldır var 2003 model sanırım 300binlerde km si motor durumu iyi çürüme yok(ki şantiyede kullanılıyor)transporter da var depo arabası şirkette hyundaı tabiki trans kadar oturaklı yol tutan bir araç değil ,boşken virajlarda muthiş savuruyor falan ama parçası bol ve nispeten uçuz yani alınabiletisi olan iyi bir araç tabi ne şekilde kullancağınızı bilmiyorum ama iyidir,

Düz burun olduğu için kaza anında tehlikeli bir araç,virajlarda çok yatıyor,tek makasa düşürürseniz biraz daha iyileşebilir. Bunların dışında Japon ve Kore'li minübüsler arasında en performanslısı en konforlusu diyebilirim. Deluxe modellerinde klima,elektrikli camlar,yeşil renkli camlar 2600 cc'lik 80 hp'lik motor diye sıralayabilirim.. Eğer alacaksanız 98'den aşağısını almayın, 97'lerin %50'si kara direksiyon.

h 100 lerde kara direksiyon ne demek ??

bende 96 model h 100 var yeni aldım, bildiğim kadarıyla bu araçların yerli üretim olmayanları daha sağlam değilmi ??

Merhaba,kara yada kuru direksiyon,power olmayan yani ne elektrik motoru nede hidrolik bir pompa ile desteklenmeyen,sadece direksiyon kutusunun icindeki disliler vasitasiyla ve kas gucu ile dondurulebilen direksiyon demek.Bu tiplerde arac yuklendikce direksiyonu cevirmek zorlasir.Eskiden kamyoncular azar azar ileri geri yaparak surus esnasindaki yumusakliktan faydalanmak suretiyle yanasma manevrasi yapardi.Tabii eskiyi bilen ve bu gun power kullananlarda lastikleri korumak icin aynisini yine yapiyor.
Bilmeyenler ise oldugu yerde tamtur cevirip bir de pompayi zorlamayi ihmal etmiyorlar. :-\
Bu arada yerli uretim H100 oldugunu bilmiyordum.

merhaba

teşekkür ederim cevap için , benim için sorun değil direksiyonu çevirmek :D araba biraz yamuk durursa ben arabanın arkasına çamurluktan

dayanıp iteleyerek düzeltip park edebiliyorum tabi bunu şehirde dalga olsun diye yapıyorum, bunun yanında direksiyon çevirmek çok kolay :D

ben kara direksiyon diye duyunca böyle çok çabuk bozulan devamlı dert çıkaran sanayi dostu bi sistem zannettim :D

dün aracımı bakıma götürdüm hava filtresi, mazot filtresi, yağ filtresi,5 litre 20w -50 motor yağı, şanzıman yağı, triger kayışı değişti , radyatör temizlendi antifiriz konuldu, alt takım yağlaması bakımı yapıldı toplam 300 lira tuttu hepsi ve aracım 96 model 2.5 turbosuz motor 375 bin km de hiç açılmamış ve usta en az 500 bin km yi geçersin dedi, h 100 lerin bakımları çok ucuz ve motorları çok sağlam araç düzenli bakım yapıldığı zaman 500 bini rahat görürler ama piyasadaki h 100 lerin % 50 si motorundan hasarlı alırken dikkat edin blok çatlağı çıkabilir, sakın ustaya göstermeden almayın araba almadan önce sağlam dürüst bi usta bulun yoksa servise götürüp baktırmakla güvenilir bilgi alamazsınız

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri