Hyundai Galloper Iı V6 Aracım İçin Lastik Araştırıp Fiyat Öğrendim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sisdagili61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,336

sisdagili61

Zirve
Yer
Beşikdüzü, Trabzon ve Çanakkale
Merhabalar,
Arkadaşlar Galloper V6 arabam için lastik bakayım dedim ve şöyle bir piyasayı gezdim. Gerçi Çanakkale'de çok fazla çeşit yok.
Birkaç yerden fiyat aldım. Bu arada aracımın üzerinde KOMHO 265 70 R15 lastik var.
Biridgestone =360 lira, Kumho=275 lira, Nexsen=285 lira, Dunlop=320 lira birde Çin malı bir lastik var 255 lira. Zaten Çin malını eledim biliyor musun diye soranlara, hayır bilmiyorum, belki kötü değildir.
Şimdi bir arkadaşımdan Petlas için fiyat bekliyorum.
Lastiklerim fena değil eğer hesaplı bir şey bulursam değiştirmeyi düşünüyorum.
Sizler bana ne önerirsiniz.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Etiketler
Ynt: Hyundai Galloper Iı V6 Aracım İçin Lastik Araştırıp Fiyat Öğrendim

Kumhonun hangi serisi?

Merhaba Niyazi bey,BF Goodrich 265/70/15 A/T takili olan bu aracimizi genelde asfaltta,nadiren arazide kullaniyoruz.
Anladigim kadariyla %50 arazi,%50 asfalt olarak tavsiye edilen bir lastik ve bize bu konuda yeterli oluyor.
Yani asfalt kullaniminda bir cok zorlu sartta gorevini basariyla yerine getirdigine sahit olup memnunuz.
Kar buz performansi nasil derseniz,asfaltta belli surus teknikleriyle ben yolda kalmadim,zincir takmadim.
Karli arazi surusune bu aracimizla hic gitmedigim icin bu konuda nasil bir performansi oldugunu yazamayacagim.
Ancak arazide normal zamanlarda bir sikinti yokken on santim kadar camur olan yerlerde kayma egilimi oluyor.
Bozuk yol ya da engebeli zeminler icin problem yine yok.Cok heybetli olmasa da yapisi,goruntusu tatmin edici.
Fiyati digerlerine gore hayli yuksek.Ellibin km yi gecince izlerde degisiklik olmadigi halde sirt yapisi deforme oluyor.
Yani tavsiye edilen zamani dolunca degistir beni demeye basliyor.En fazla,mevsim durumuna gore altmis binde degisiyor.
Lastik iz derinligi cok fazla dusmese de,yol tutus degismese de kafa sallama yuzunden degistirmek istiyorsunuz.
Sizin arac yanlis hatirlamiyorsam otomatikti,bizim ki duz vites.
Yanlis bilmiyorsam dizel olanlar 235/75/15 kullaniyorlar.
Diger lastik markalarindan Bridgestone'da kullaniyorum.
A/T tipi yine,o lastigin arazi performansi daha iyi ama tecrubelerime gore asfaltta BF ye gore az tutunuyor.
Kumho'nun M/T tipi takili olan bir araci kullandigimda ses ve sarsintinin daha yuksek oldugunu gordum.
Kisa sureli asfalt surusuydu.Arazi deneyimim olmadi.Madenci bir arkadas 4x4 Skystarda kullaniyor.
Supheyle yaklasarak aldigini ama simdi cok memnun oldugunu cunku surekli arazide kullandigini soyluyor.
Daha onceki lastiklerinin H/T tipi oldugunu biliyorum.O yuzden bunlar ona yeni icat gibi gelmis olabilir.
Nankang,Nexen,Falken,Federal gibi markalari yakin cevremde kullanan olmadigi icin bilgi sahibi degilim.
Dunlop eskilerden bildigimiz bir markadir ama arazi araclarinda performansi konusunda bilgim yok.
Bir de Good Year Wrangler var.Eskiden en iyi lastik diye bilinirdi.Simdilerde pek kullanan gormuyorum.
Benim bildiklerim bu kadar.Karar vermenize faydali olursa ne ala.
Iyi gunler dilerim.

Yokohama Geolanderdan birçok kişi memnun diye duydum.
Bulabiliyorsanız birde ona bakın derim.
Fiyat kalite performansı başarılıymış.

Merhabalar,
Atilla bey, burası Çanakkale. Birçok şeyi bulabilmek gerçekten çok zor.
Burada yersin, içersin, gezersin de aradığın şeyleri zaten zor bulursun.
Eğer o marka lastik konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Fiyatı makul ise İstanbul'dan alabilirim.

Niyazi abi Petlas için hiç kimseden tavsiye duymadım özellikle internette. BF in AT serisini defender da şahit oldum gayet başarılı. Benşm eskiler Lassa Competus tu ve arazide de başarılıydı şu an da MT var yerler ıslaksa önümdeki araçla arama tır mesafesi bırakıyorum.

Merhabalar,
Emre kardeş, sanırım Kumho olacak. Uyarını dikkate alıp Petlas'ı hemen eledim
Birde burada çok çeşit yok.
Bakalım çok acelede etmiyorum aslında lastiklerimde bir sorun yok.

Niyazi abi merhaba,
eğer A/T lastik düşünüyorsan Lassa Competus A/T ve BF goodrich ten başka lastik düşünme...eğer almadıysan yarın lassa için yapabileceğim fiyatı yazarım BF içinse bigadan savaş dursundan fiyat alabilirsin michelin bayiidir.

Merhabalar,
Orhun kardeş, öyle çok acil değil ekonomik bir lastik olsun yeter. Zaten bu araba beni benim gidecek olduğum yerlere sanırım çok özel lastik olmadan da taşır. Arabamı satıyorum, belki alan arkadaş özellikli lastik almak ister o nedenle fiyat durumu benim için önemli.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Merhabalar,
Bahadır bey, verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
Çok acil olmadığından şimdilik lastik işini bir süre geciktirmeyi düşünüyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri