Hyundai Galloper 2.5 TDI

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SAHİN7777 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 48,691
Ynt: Hyundai Galloper 2.5 TDI

Bende çok memnun oldum bu vesileyle tanışmış olduk Son bir şey daha Nazif bey özellikle 2500 tci motor hyundai starex ile aynı motora sahip ki buda aracın parça fiyatlarını ucuz kılıyor örneğin aracın orjinal üst kapağı 1500 TL iken yine orjinal sadece starex adına üretilen üst kapak 450 TL çünkü starex ticari araç parça fiyatlarıda çok uygun ki yan sanayiside çok fazla starexin galloperın turbosunu değiştirdim bana servisi 1800 TL civarı bir fiyat verdi ama ustam starexin turbosunu 400 TL ye aldı ki sorunusuz çalışıyor eğer 2500 tci alırsanız buna dikkat edin ve servisin oyununa gelmeyin her şeyi ile aynı

Etiketler

Fatih bey açıklamalarınızla inanın beni büyük kararsızlıktan kurtardınız teşekkür ederim.Ayrıca Tarsus lu olduğunuzu gördüm.Ben sürekli mersin tassus adana hattında iş yapmaktayım.Daha yeni Tarsus taki Opet i yaptım.daha önce tanışsaydık ziyaret ederdim sizi.Ama yine işlerim olacak Tarsusta.O zaman inşallah bir çayınızı içerim.Ben sürekli uzun yola gittiğim için (bazende remorklu ) motoru hem arazide hemde asvaltta güçlü olması gerekiyor.Tabi bunun yanı sıra birazda sürat.Sanki 3000 v6 beni tatminkar edecek özelliklere sahip gibi.Parça sorunu kafamı karıştırmıyor değil.Bayağı uçuk rakamlar oynamakta aralarında.

Her zaman beklerim Nazif abim Tarsusta babam iklimsa klima bayi servisi kapımız her zaman açık bende mersin ünv.öğrenciyim tarsustaki opet inşaattı demek sizler yapıormuşsunuz ama haberimiz olmadı neyse kısmet değilmiş artık başka bir zaman bekleriz ağırlarız görüşmek üzere

merhaba

bu araçlarin şehir içi yakit tüketimi ne kadardir 600 700 bin gibi rakamlar sölendi serviste sordum doğrumudur?

KAAN_M3' Alıntı:
merhaba

bu araçlarin şehir içi yakit tüketimi ne kadardir 600 700 bin gibi rakamlar sölendi serviste sordum doğrumudur?
Araç şehiriçinde relax kullanım 60 kr,sehirlerarası 50 kr yakar ama çok keyifli ve heybetlidir,birgün benzin istasyonunda arabamı yıkatırken çok havalı RangeRover li 2 beyefendi dönüp benim aracı incelediler ve uzun uzun sohbet ettik tam offroad aracıdır

haşmet' Alıntı:
Araç şehiriçinde relax kullanım 60 kr,sehirlerarası 50 kr yakar ama çok keyifli ve heybetlidir,birgün benzin istasyonunda arabamı yıkatırken çok havalı RangeRover li 2 beyefendi dönüp benim aracı incelediler ve uzun uzun sohbet ettik tam offroad aracıdır

Bu 50 kuruş/60 kuruş benzin değeri sanırım?

mv400' Alıntı:
Bu 50 kuruş/60 kuruş benzin değeri sanırım?

Bence dizel modelindir.Çünkü araçta bildiğim kadarı ile starex motoru var ve o minibüslerin yakıtının da çok olduğu ve onun içinde piyasa da tutulmadığını biliyorum.Bir ara bende bu araçlara bir ara kafayı takmıştım fakat yakıttan dolayı vazgeçtim.

30" MT lastiklerle 2,5 dizel aracım İstanbul trafiğinde (Büyükçekmece-Beşiktaş) 45 krş.yakmaktadır.
Bu motorlar şehiriçinde ve şehirdışındada yaklaşık olarak aynı tüketim değerlerine sahip.
50-60 krş.gibi rakamları daha hiç görmedim.Bakımlı olduğu sürece makina tüketim bu değerlerde seyreder.

AKİVA' Alıntı:
30" MT lastiklerle 2,5 dizel aracım İstanbul trafiğinde (Büyükçekmece-Beşiktaş) 45 krş.yakmaktadır.
Bu motorlar şehiriçinde ve şehirdışındada yaklaşık olarak aynı tüketim değerlerine sahip.
50-60 krş.gibi rakamları daha hiç görmedim.Bakımlı olduğu sürece makina tüketim bu değerlerde seyreder.

Aslında yakıt değerleri hem motorun ne kadar bakımlı olduğunun yanısıra, aracı ne kadar agresif kullandığınıza ve en önemlisi net beygir gücüne göre artar veya azalır. Bu arada, Sn Akiva henüz özel mesaj gönderemiyorum. Fakat "96652228" nolu ilanı inceleyebilirsiniz. Bir iki düzenleme yaptığımdan tekrar onay sürecine girdi yalnız.

Herkeze merhaba aranıza yeni katıldım ismim Mustafa yakın zamanda bir off road aracı almak istiyorum kafamda 2 model vardı nisssan terrano ve galloper . Galloperde karar kıldım fakat dizelmi yoksa benzinlimi alsam karar veremedim .Dizel de parça sorunu yok gibi görünüyor Benzinli alırsam parça konusunda sıkıntı yaşarmıyım sizin bu konudaki görüşleriniz nelerdir. Bilgilendirirseniz sevinirim. İyi Akşamlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri