Hyundai Galloper 2.5 TDI

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SAHİN7777 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 48,703

Etiketler
Ynt: Hyundai Galloper 2.5 TDI

İnternette birkaç Galloper ilanına rastlayıp ben de araştırmıştım bu araba nedir ne değildir diye. Hyundai ilk nesil Mitsubishi Pajeroları Galloper adıyla yeniden üretmiş. Yani Galloper = 1. nesil Pajero. Gövdesi ise 2. nesil Pajero'ya yakınmış. Pajero ve Galloper arasında içte ve dışta ufak tefek farklar var ama teknik olarak ve kalite bakımından bir farkları var mı bilmiyorum.

İngilizce biliyorsanız şurada Pajero'nun tüm modelleri ile ilgili detaylı bilgi var ve "First Generation" başlığının en altında da Galloper'dan bahsedilmiş:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi_Pajero

Bir de kısa bir Türkçe tanıtım:
http://www.arabalar.gen.tr/hyundai-galloper-3-0-5k-r328.htm

Bu arada Pajero'nun 1. ve 2. nesil 2. elleri genelde Galloper'dan daha ucuz. Onlara da bakın isterseniz.

Galloper'de motor şanzıman Mitsubishi Pajero kökenlidir.Kasa da Pajero Montero kasasına çok benzer.Zaten fabrikayı ilk kuranlarda Japonlar , daha sonra G.Kore'ye devredilmiş.

Galloperlerin arazide performanları nasıldır.Vitara jlx le kıyaslamaya çalışıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

bahsi geçen aracı yaklaşık 3 aydır kullanıyorum...arazi performansı açısından gerçekten de çok tatminkar sonuçlar verebilen bir araç olduğunu düşünüyorum...

Özgür bey merhaba, bende bu gün yarın bir galloper alma arefesindeyim, 3 aydır kullandığınız araçla ilgili olarak yardımcı olabilirmisiniz?
1. Benim baktığım araç 2001 5 kapı diezel bir araç, sizinki de diesel ise eğer; yakıt tüketimi konusunda bilgi verebilirmisiniz.
2.Ben daha önce sadece bir kere defender kullandım, bu araçta arazi vitesleri kullanımı kanusunda bilgi verebilirmisiniz.
3.Aracı alırken nelere dikkat etmem gerekir.

şimdilik aklıma gelenler bunlar , yardımcı olursanız sevinirim.
Selamlar...

Merhabalar saboy bende 2000 model 2500 tci fakat 3 kapı galloper var ve arazide gerçekten çok başarılı tavsiye edilecek bir araç birde benim aracın 3 kapı olması dahada iyi kılıyor arazide yakıt olarak kilometrede yarı arazi yarı şehiriçi 240 ykr yakıt tüketiyor gerçektende çok iyi yakıt olarakda arazi vitesi olarak 3 kapılarda orjinal lsd var yani arka diferansiyeli kilitleyebiliyorki buda arazide çok işe yarıyor bir çok yerde 4x4 bile almana gerek kalmıyor her türlü soruyu sorabilirsin kafana takılan saygılar

DSCF1536

DSCF1538

DSCF1703

050220091242

Maşallah çok güzel aracınız var.Saboy dan önce ben sorayım.Bende 5 kapılısına bakmaktayım onlar nasıl sizce.5 kapılılarda da orjinal lsd varmı ?Birde asvaltta nasıl yokuşlarda felan.

Teşekkür ederim Nazif bey 5 kapılılarda %100 kilitlenebilir arka diferansiyel kilitleri mevcut elektrikli içerden kilitleyebilyorsunuz aracım 3 kapı olmasına rağmen 1850 kg 2500 tci 105 bg motor araca fazlasıyla yetiyor normal suzuki vitara ile 2.vitesle çıktığım rampaları 4.viteste rahat rahat çıkabiliyorum yalnız 5 kapılarda 2500 tci motor nasıldır bilemiyorum ama 3000 V6 larının çok çok iyi olduğunu duydum asvaltta ise 140'a kadar bir problem yok sonra araba bağırmaya başlıyor araç tamamen çekiş için yapılmış 5.vites yetmiyor eğer 6 da olsa tam süper olacakmış ama malesef zaten 1.vitesi kullanmaya bile gerek duymuyor araç.

İlginçtir ben bazı rampaları araç dolu iken 2. viteslede çıkamıyorum ;D.Galloper güçlü bir makine demekki.Peki 3000 v6 lar benzinli mi dizel mi?Yakıt değerleri nasıl? bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
ERLER' Alıntı:
Teşekkür ederim Nazif bey 5 kapılılarda %100 kilitlenebilir arka diferansiyel kilitleri mevcut elektrikli içerden kilitleyebilyorsunuz aracım 3 kapı olmasına rağmen 1850 kg 2500 tci 105 bg motor araca fazlasıyla yetiyor normal suzuki vitara ile 2.vitesle çıktığım rampaları 4.viteste rahat rahat çıkabiliyorum yalnız 5 kapılarda 2500 tci motor nasıldır bilemiyorum ama 3000 V6 larının çok çok iyi olduğunu duydum asvaltta ise 140'a kadar bir problem yok sonra araba bağırmaya başlıyor araç tamamen çekiş için yapılmış 5.vites yetmiyor eğer 6 da olsa tam süper olacakmış ama malesef zaten 1.vitesi kullanmaya bile gerek duymuyor araç.

Fatih bey bir sorum daha olacak size.Öğrendiğim kadarıyla galloper ler pajero larla aynı mekanzmalara sahip.Pajeroların 3500 v6 larının performansı 2800 ve 3000 motorlardan daha iyi vede yakıtı onlardan daha düşük diye bir izlenim kaldı bende.Galloper lerde de bu aynımı.Motor büyüdükçe performans artar yakıt düşer mi

Selamlar Nazif bey bildiğiniz üzere 3500 v6 makineler 98 ve 99 modeller ve 2800,3000 motor araçlardan daha yen teknolojıye ve yakıt enjeksiyonlarına sahipler onun daha az yakması bence bundandır bu arada 3500 V6 ların şehiriçinde 100 km'de 20 lt benzin yaktığını unutmamak gerek arazide ise 25 lt buda gerçekten büyük rakam aracı alırkende fiyat olaraktan galloperlardan daha pahalı vergisi daha yüksek bunlarda dezavantajları tabi galloper 3000 v6 lar benzinli yakıt olarakta lpg ile sizi yormıyacangından eminim ki zaten birçok 3000 v6 galloper satanlardada tüp mevcut takmanıza bile gerek yok Mesela buyrun aracı görmedim ancak fiyatı ve donanımlarına bakılırsa gerçekten çok uygun;
http://www.sahibinden.com/3000_cc_v6_automatic_benzin-lpg-siyah_icin_son_firsat-07WQQaXQQ10651642WQQpXQQdisplayitem
Motor büyüdükçe yakıt artarmı dersenizde bende L200 de var motoru eminimki şu anda pajeroda bulunan 3200 dizel olsa bundan daha az yakar ancak zaten gallopera 3000 v6 fazlasıyla yeter bunun içinde çok fazla büyük motorun bir gereği yok Eğer 3 kapısının düşünürseniz dediğim gibi km 240 kr yakıyor oda arazi şehiriçi karışık gerçekten değerler çok çok iyi Saygılarımla

Fatih bey açıklamalarınız için teşekkürler.Son bir sorum daha olacak mümkünse.140 km hızdan sonra bağırmaya başlıyor derken 2500 motorlar için mi geçerli yoksa buna 3000 v6 lardamı dahil.
ERLER' Alıntı:
Selamlar Nazif bey bildiğiniz üzere 3500 v6 makineler 98 ve 99 modeller ve 2800,3000 motor araçlardan daha yen teknolojıye ve yakıt enjeksiyonlarına sahipler onun daha az yakması bence bundandır bu arada 3500 V6 ların şehiriçinde 100 km'de 20 lt benzin yaktığını unutmamak gerek arazide ise 25 lt buda gerçekten büyük rakam aracı alırkende fiyat olaraktan galloperlardan daha pahalı vergisi daha yüksek bunlarda dezavantajları tabi galloper 3000 v6 lar benzinli yakıt olarakta lpg ile sizi yormıyacangından eminim ki zaten birçok 3000 v6 galloper satanlardada tüp mevcut takmanıza bile gerek yok Mesela buyrun aracı görmedim ancak fiyatı ve donanımlarına bakılırsa gerçekten çok uygun;
http://www.sahibinden.com/3000_cc_v6_automatic_benzin-lpg-siyah_icin_son_firsat-07WQQaXQQ10651642WQQpXQQdisplayitem
Motor büyüdükçe yakıt artarmı dersenizde bende L200 de var motoru eminimki şu anda pajeroda bulunan 3200 dizel olsa bundan daha az yakar ancak zaten gallopera 3000 v6 fazlasıyla yeter bunun içinde çok fazla büyük motorun bir gereği yok Eğer 3 kapısının düşünürseniz dediğim gibi km 240 kr yakıyor oda arazi şehiriçi karışık gerçekten değerler çok çok iyi Saygılarımla

Açıklamalar için sizin kafanızdaki soru işaretlerini çözebildiysem ne mutlu bana Nazif bey tabiki benim aracım için geçerli yani 2500 dizeller için

Fatih bey gerçekten çok yardımcı oldunuz teşekkürler.Aklım galloper e yattı diyebilirim.Hep pajero yada pathfinder arayışı içindeydim ama artık galloper var aklımda.İnşallah hayırlısı olur.Vitaramdan çok memnunum ama bagajı ve motor gücü bana yeterli gelmedi malesef.En uygun zamanda kısmet olursa galloper le değiştireceğim.Saygılar.
ERLER' Alıntı:
Açıklamalar için sizin kafanızdaki soru işaretlerini çözebildiysem ne mutlu bana Nazif bey tabiki benim aracım için geçerli yani 2500 dizeller için

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR