Hyundai Country Karavan Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mehmetfatihozturk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 515
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 94,122
Terasa döşediğiniz tahtaları birbirine geçme değilde 1-2 cm aralıklı bırakıyorlar üzerinde su kalıpta zamanla içine çekmesin diye. Birde teras kaplaması sanrufları kapatmış en azından bir tanesinin üstünü açık bıraksaydınız.. Terasa çıkışı içten sanroftan mı dıştan merdivenlemi çıkacaksınız? Kolay gelsin Takipteyim.
Bu arada tik yağının mantığı tahtanın üstünde su kalınca emmesin diye... sanrufların hepsi zaten yarım açılır tam açılır değil. Otobüs havalandırmaları gibi. komple tavanı kapatacağımdan yarım açılır aldım. Terasa zaten zırt pırt çıkmayacağım. Arada balkonu kullanmak için çıkarım. Onun içinde sabit olmayan dış merdiven kullanacağım. Dışarıya sabit merdiven yaparsam hırsızlığa davet çıkarırım diye düşündüm. Güneş panelleri, kameralar, tente, ahşaplar vs çalınma riskini aza indirmek istedim daha doğrusu. Zira o kadarcık maun ağacı bile 960 lira tuttu :smiley: 150 liralık yap gitti. Vida dayson falan 50 lira desen 1200-1250 sırf ufacık balkonun ahşap malzemesi :smiley: işçiliği Allahtan kendim yapıyorum yoksa uğraşılmaz...

Etiketler
Henüz almadım ama bu merdivenlerden alıp aracın bagajına koyacağım. Hem terasa çıkmak için kullanırım hemde illaki başka işlerde de lazım olur dursun kenarda :smiley:
4F01399D F2CD 4BF3 857A E6290B445F9F

Fotoğraflarda vs bir anlık görüntü oluyor ama o terası geçme yapmak için az işlemden geçirmedim ağaçları :smiley: önce kalınlık makinasına soktum 4 sefer hemde :smiley: 2 alt 2 üst. Sonra yanları planlaya soktum. Bir yanı 2 sefer diğer yanı 1 sefer. Sonra iki yana robot freze ile kanal açtım. Sonra terastaki Demir yerlerine göre ağaçların başını sonunu kestim :smiley: 2 kat tik yağı sürdüm birer gün arayla. Montajına da 1 gün harcadım :smiley: ama ufacık balkon tek fotoğraf karesi işte :smiley:
FB41938D AADE 4137 B53B 9A3908BC681F

Fotoğraflarda vs bir anlık görüntü oluyor ama o terası geçme yapmak için az işlemden geçirmedim ağaçları :smiley: önce kalınlık makinasına soktum 4 sefer hemde :smiley: 2 alt 2 üst. Sonra yanları planlaya soktum. Bir yanı 2 sefer diğer yanı 1 sefer. Sonra iki yana robot freze ile kanal açtım. Sonra terastaki Demir yerlerine göre ağaçların başını sonunu kestim :smiley: 2 kat tik yağı sürdüm birer gün arayla. Montajına da 1 gün harcadım :smiley: ama ufacık balkon tek fotoğraf karesi işte :smiley: Ekli dosyayı görüntüle 634799
Hazır Lambiri döşemesi aynı işi görmezmiydi acaba? ama uğraşmak da ayrı bir zevk meselesi. Sanrufların bitane tam açılır olsaydı içerden çatıya çıkılabilirdi, ayrıca gece karavanın içinden yıldızları izlemek içinde işe yarardı diye düşündüm. Yinede en iyisini kullanacak olan bilir.

Hazır Lambiri döşemesi aynı işi görmezmiydi acaba? ama uğraşmak da ayrı bir zevk meselesi. Sanrufların bitane tam açılır olsaydı içerden çatıya çıkılabilirdi, ayrıca gece karavanın içinden yıldızları izlemek içinde işe yarardı diye düşündüm. Yinede en iyisini kullanacak olan bilir.
Lambiri basit kaçardı görsel olarak. Yoksa aklıma geldi. Bi de daha dayanıklı olsun diye maun ağaç olsun dedim. Ha daha az uğraş ve maliyetli olurdu lambiri orası ayrı. İçerden terasa çıkmak için bence çok yeterli boyutta değil sanruflar. Daha büyüğünü alsaydın o zaman diyecek olursanız da aracın bölmelerine bunlar oluyor diye aldım. Daha büyüğünü alsam aracın kemerlerini kesmem icap edecekti. Bunların da havalandırma için yeterli olacağını düşündüm ve taktım. Ha bide uyguna buldum bunları orası da bi etken tabi :smiley: o yüzden 4 tane ekstradan taktım. Yıldızları izleme konusuna gelince de üstad bende ikiz oğlanlar var canavarlar :smiley: uyusam yeter onlar varken bırak yıldızları izlemeyi :smiley: terası da yaptığıma bakma bagaj olarak kullanırım genelde. Ha bi de arada çıkıp foto çekip inerim geri :smiley: yoksa kahvemi alıp çok keyif yapacağımı sanmıyorum :smiley: baksana bunlarda adama yıldızları izletecek, terasta kahve içirecek göz varmı :smiley:
841C55C0 4A2D 42E3 B814 303F01A2FEC3

Bu arada bu işin, tasarımın, malzemenin sonu yok ona kanaat getirdim. bazı şeyleri yaparken başka şeylerden feragat etmek zorunda kalıyorsunuz. Misal sanruf kemerlere geliyor diye büyük boy alamadım. Ya büyük boy alıp kemerleri kesmeyi göze alacaktım. Ya da bu boyla idare edecektim ki uygun fiyata da bulunca bundan aldım :smiley: aynı şey balkon büyüklüğünde de oldu. 2 panel koyup balkonu daha büyük yapacaktım. Sonra dan 3 panel daha mantıklı olacak diye balkonu küçültmeyi kabul ettim vs vs... yani sürekli değişkenlik içinde oluyor durumlar :smiley: ama ne yaparsam yapayım işçilik olarak elimden gelenin iyisini yapmaya çalışıyorum. Ve malzemeden de hiç taviz vermeden ilerliyorum... bakalım sonunda ne ortaya çıkacak...

Lambiri basit kaçardı görsel olarak. Yoksa aklıma geldi. Bi de daha dayanıklı olsun diye maun ağaç olsun dedim. Ha daha az uğraş ve maliyetli olurdu lambiri orası ayrı. İçerden terasa çıkmak için bence çok yeterli boyutta değil sanruflar. Daha büyüğünü alsaydın o zaman diyecek olursanız da aracın bölmelerine bunlar oluyor diye aldım. Daha büyüğünü alsam aracın kemerlerini kesmem icap edecekti. Bunların da havalandırma için yeterli olacağını düşündüm ve taktım. Ha bide uyguna buldum bunları orası da bi etken tabi :smiley: o yüzden 4 tane ekstradan taktım. Yıldızları izleme konusuna gelince de üstad bende ikiz oğlanlar var canavarlar :smiley: uyusam yeter onlar varken bırak yıldızları izlemeyi :smiley: terası da yaptığıma bakma bagaj olarak kullanırım genelde. Ha bi de arada çıkıp foto çekip inerim geri :smiley: yoksa kahvemi alıp çok keyif yapacağımı sanmıyorum :smiley: baksana bunlarda adama yıldızları izletecek, terasta kahve içirecek göz varmı :smiley:
Ekli dosyayı görüntüle 634800
Maşallah..Allah analı babalı büyütsün.

Bugün tavan yalıtımı için 150 yoğunlukta 5cm lik taş yünü aldım. Toplamda tavana yaklaşık 11 m2 falan malzeme gidiyor. Ben 13m2 aldım. 6 paket. Malzeme tank gibi yalıtım için mükemmel olur ama fena ağır :smiley: 6 paket 90 kilo gibi geldi :smiley: kararsız kaldım bakalım yarın karar vereceğim...

Ekli dosyayı görüntüle 634800
Hahahaaaaa imkansız...

Yalıtım için aldığım 150 desi olan taş yünlerini iade ettim bugün :smiley: çünkü hem çok ağır hem de çok sertti. Aracın tavanının bazı yerleri 4cm bazı yerleri 5 cm geliyor. Ben 5cm lik taşyünü alıp sıkıştırmayı düşündüm ama 150 desi deki taş yünü Kaya gibi sıkıştırma ihtimali yoktu. O yüzden 120 desi lik bir tarafı alüminyum kaplı taş yününe döndüm. Bakalım sonuç nasıl olacak...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR