Hummer'ım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan klorr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 98
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 79,718

Etiketler
Ynt: Hummer'ım

klorr' Alıntı:
evet böyle birşey mümkünmü acaba

Öğrendiğim kadarı ile yapılan araç hangi şaseye sahipse o aracın kimliğine şasesinin sahibi oldugu marka ve modeli yazılıyormuş. anlayacagınız fargo üstüne hummer yapsan o araç trafikte fargo olarak kalıyor çunku şase fargo yani karışık bir iş. sağlam bir trafik müşaviri bu işi çözer

Ramazan bey gerçekten çizimleriniz bir harika tek kelimeyle...Benim sizden bir ricam olacaktı.Eger sizi yormayacaksa banada bir unımogu offroada uygun bir platformunu çizermisiniz.Almayı düşündügüm model 404 s 4*4 1972 benzinli kasası kapalı bir model.Daha önce askeriyede telsiz aracı olarak kullanılmış.Birde benzinli oldugu için en uygun hangi dizel motor atılabilir.Yardımlarınız için tesekkür ederim.

teşekkür ederim beğendiğiniz için elimden geleni yapmaya çalışırım ama önce haliyle bir araştırma yapmam lazım civatasına kadar ki neyi kullanıp neyi kullanamayacagımıza dair

İlginize teşekkür ederim Ramazan bey gerçekten bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Umarım sizde bende hayallerimizdeki arabalara sahip oluruz.Mesleginiz sakıncası yoksa ney?Çizimleriniz tek kelime ile mükemmel başka söze gerek yok sanırım yapacagınız herseye tesekkürler saygılarımla...

makina teknikeriyim ben tasarımcıyım 3d tasarım çizim işleri yapıyorum cnc işleme talaş kaldırma türüişlerin hepsi :smiley: inşallah sahipolurum hayallerimdeki arabaya gerçekten çok teşekkür ediyorum

ramazan bey bende hammer hastasıyım.elimde unimog 404 var,bunu doc s100 cift kabin üzeriden hammer e dönüştürme projem var,fakat sadeve ön kaput ta takılıyorum nasıl yaparım diye. gerisini kolaylıkla halldebilirim diye inanıyorum.cok düşündüm araştıedım ölctüm enuygun s100 daha rahat oluyor. fikrimce.. saygılar halil

halil abi valla çok güzel ne mutlu sana yaaa ön kaput u konpile yapmayı düşündüm ben lazerde biraz saç kestirip kaynakla şekle sokmayı düşünmüştüm hatta onuda fiberden basma gibi bir pilanda geçti aklımdan hem geri tamiri kolay olur zaten tek parça olacak buda eksta bir ağırlık katacak

4WD' Alıntı:
291842.jpg
291838.jpg

Milliyet gazetesinin haberi

Amerikan 'Hummer' Türk 'Hamur' oldu!.Türk kamuoyunun Körfez ardından da Irak Savaşı ile tanıdığı Amerikan Hummer ciplerinden esinlenen Pi Makine, beşte bir fiyata mal ettiği cipleri "Humımog" adıyla üretmeye başladı. Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün da , denediği cipe "Türk Hamuru" adını taktı.

Pi Makine Proje Müdürü Serdar Gegin, 105 beygir gücünde 2 bin cc turbo dizel motoru bulunan cipin 6 ileri, 2 geri olmak üzere 8 vitesli olduğunu belirtti. Görünüşünde Amerikan Hummer ciplerinden esinlenilen cipin yürüyen aksamının yabancı (mercedes - unimog), kaportası ile bazı aksamlarının yerli olduğunu kaydeden Girgin, ticari amaçla üretecekleri cipin dış dizaynının farklı olacağını söyledi. Orijinal Hummer marka ciplerin fiyatı yaklaşık 218 bin dolar, Humımog'lar ise 40 bin dolar.Kaynak: Milliyet

Hayat nekadar ilginç, 2 yıl önce sadece bakıyordum şimdi bu fotoğraftaki arabanın yürüyen aksamı bende :smiley: nereden nereye.

Kupasını almışlar geri kalanı hurdaya atmışlar, motoruu hurdacı almış dizel dodge motoru, geri kalanını oradan bir arkadaşımız almış, bende ondan aldım , aslında ilginç bir yanıda yok klasik mog 404 şasisi 6 ileri 2 geri şanzımanı var . Yeni projemin bel kemiği bunun dingillerinden oluşacak :smiley:

Mog42

klorr' Alıntı:
halil abi valla çok güzel ne mutlu sana yaaa ön kaput u konpile yapmayı düşündüm ben lazerde biraz saç kestirip kaynakla şekle sokmayı düşünmüştüm hatta onuda fiberden basma gibi bir pilanda geçti aklımdan hem geri tamiri kolay olur zaten tek parça olacak buda eksta bir ağırlık katacak

inş. iyi bir iş cıkaracaksın Ramazan bey. ben artık devamlı düşünüyorum nasıl yaparım diye.. birde tam ölcüleri gerekiyor bana, mesela kapılarının kupanın tam ölcüleri gerekli

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri