Hummer'ım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan klorr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 98
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 79,717

klorr

Ramazan Çetin
Yer
istanbul
Web
www.savaşmakina.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB1AFE
Selam ben 21 yaşındayım nerden baksan 9 senedir bu arabaya hayranım kendim makinacıyım allah izin verirse kendi hummerimide kendim yapıcam atölyede okadar seviyorumki özellikle h1 ve h1 wagon yeni çıkan modelleri benim için 5 para etmez valla
hatta ufak bir hummer koleksiyonum bile var 1/27 1/24 ölçeklerinde aşşagıdakilerde benim yaptıgım resimler autocad de çizilmiştir :smiley:

Bu resimde amortisörleri bile göre bilirsiniz ;D

bu işi ögrenene kadar sizin başınızı çok agrıtcam valla izin veiriseniz tabi :smiley: Off-Road abayılıyorum ama işte araçım yok katılamıyorum etrafımda bu işle ugraşan kimsede yok aslında bu forum çok iyi oldu herkese teşekkür ederim resimde merak ettiginiz birşey olursa veya eksik olan birşey lütfen söylermisiniz

Etiketler

Ynt: Hummer'ım

bu defender dan bozma şeklinde yapılabilinir. hem ruhsat hemde vergi avantajı olur. bildiğim kadarıyla özelyapım araçlara ruhsat çıkarmak çok zor.. bende çiziyorum şu an bir defender. karoserin çizimini bitirdim daha onu hummer h2 tarzı bir şey yapmak peşindeyim. lüks ve arazi kabiliyeti bir arada. çizimler bitince motorlu, motorsuz 5 kapılı veya 5 kapı pick up bir defender bakcağım... bu arada "sketchup pro 6" kullanıyorum çizimlerde...

ben solid ve autocad kullanıyorum resimelri 1/1 çizmeye gayretgösteriyorum cnc tabanlı calsımak ıcın
şuanda defender çalışmaız var biizmde bullarika arkadaşla hatta guzel bırsey cıktı dıye bılırım azla deforme etmeden bıtırdık olayı

ya eminim gerçekleştireceksiniz ve çok başarılı olacak... biz millet olarak istedikmi yaparız :smiley: ama ruhsat problemin olabilir. bir de tüv çıkardılar başımıza... onlar normal araçlara muayene vermiyolar... işin bu aşamasını araştırıyormusunuz? defenderda son durum ne alemde birkaç render alsan da görsek :D

klorr' Alıntı:
hmm nasıl gercege donuşturuuz ounun pesindeyız bizde aracın onenlı yerlerıne dokunmadan fılan

Gördüğüm kadarıyla Hummer H1 hastasısın, en kolay yöntem RRC den dönüştürmek belki sana bir fikir verir belkide kitleri getirtir kendin yaparsın.

http://www.carstunts.co.uk/stormwarrior/articles.htm

Selamlar İyi bayramlar

eed bu fırmayı bılıyorum gorusmelere başladık şımdıden :D

http://www.carstunts.co.uk/stormwarrior/kit_details.htm

bağzı paçaları kendimiz yapıcaz tanpon filan özellikle

Ellerini sağlık. Keşke verebileceğim bilgiler olsaydı ama sadece takib etmekle kalacağım.
Kolay gelsin.

rumelian' Alıntı:
bu defender dan bozma şeklinde yapılabilinir. hem ruhsat hemde vergi avantajı olur. bildiğim kadarıyla özelyapım araçlara ruhsat çıkarmak çok zor.. bende çiziyorum şu an bir defender. karoserin çizimini bitirdim daha onu hummer h2 tarzı bir şey yapmak peşindeyim. lüks ve arazi kabiliyeti bir arada. çizimler bitince motorlu, motorsuz 5 kapılı veya 5 kapı pick up bir defender bakcağım... bu arada "sketchup pro 6" kullanıyorum çizimlerde...

Defender çizimlerinizi görmek isteriz..!

bende denedim ama defender den çeviremedim hem şase olsun hem görünüş olsun pek sarmadı işin aslı hem kaynak ve benzeri olaylar defenderin üzerinde oynamaya fazla imkan vermiyo ben yine doc a döndüm :D çift kabinli bir tane işimi görür defender denemeleri isterseniz koy abilirim ama pek iç açıçı değil işin gerçeği

Olsun sen defender çizimlerinide koy paylaşım paylaşımdır.

http://www.fullsizebronco.com/forum/showthread.php?t=25748&highlight=hummer

Adam kendi garajında kendi hummerını kendisi yapmış :smiley:
ilgiyle takip ettim ve imrendim :smiley: Ramazan bey inşallah sizin projenizide burdaki gibi aşama aşama görebiliriz :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri