Honda HR-V

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BolbuzJack Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 212
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 289,213
Ynt: Honda HR-V

değerli arkadaşım bende hrv 2005 4x4 otm aldım memleketim rizeye geldim lastikleri 215x60x16 yaptım aracı hafif dik bozuk yola vurdum l de nerdeyse stopedecekti motor fıs şanzıman kaçırıyor şaşırdım toros olsa basıp çıkacağım bir yol ben patinaş etmesini kazımasını bekliyorum resmen fıs yük yok yıllarca köylerde araç kullanmış biriyim aynı zamanda motor meslek ve yük. ok mezunuyum olayın tekniğinede bir nebze vakıfım çıkamadım içinden değerli görüşlerinizi bekliyorum

Etiketler

oo hayırlı olsun bulent.haberım var.allah kaza bela vermesın.guzel gunlerde kullan.

selamlar
bende 2004 2006 arası hrv almaya niyetim var.Sizce tercih ederken yılına mı km. sinemi bakmalıyım.2006 modellerin artısı varmı? bir sorum da telde pazarlık ettiğim bir araç sahibi aracın ilk sahibinin araç km. sini 20.000 km azalttığını söylemesi. araçlar hakkında cok bilgim yok böyle bir şeyi anlamam mümkünmü yada servise expertiz raporu almaya gittiğimde bunu anlayabilirlermi.başka öneriniz varsa da lütfen paylaşın
varsa bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.
saygılar
ali

Cr-v sayfasına atıyorum resimleri.

CR V

2004 model bir hrv sahibi olmustum o zamanlar offroad merakım yoktu ama şehir içinde yağışlı havalarda bile zorlanıyordum karda zaten 2 çeker araçlardan bir farkı yoktu bu araçlar kesinlikle suv olmamalı şehir içi normal kullanımda gayet iyiydi ama bu seferde fazla yakıyordu ,kimse yanlış anlamasın ama bu arac gereksiz bir modeldi honda için zannedesem artık üretilmemekte veya gelmiyor

Arkadaşlar tüm forumu okudum ancak halen 2wd ve 4wd arasındaki farkı anlatan net bir ifade bulamadım, birisi gerektiğinde 4 çeker iken diğer sürekli mi 4 çeker? Ayrıca ruhsatda bu iki model nasıl ayrılıyor? Açık açık 2wd 4wd diye mi yazıyor? Teşekkürler

herkese slmlar,,,,kahramanmaraş andırın ilçesinden sizleri takip etmeye çalışıyorum,,,,, 2006 model 32000 hrv'yi yeni aldım,,,,şanzımandan çok ses geliyordu,,,,,çok ses derken devir 3'e çıktığı andan itibaren şu ınlama sesi(uçak kalkıyor gibi),,,,,herhangi bir titreme,takılma yok,,,,aracın performansı gayet iyi,,,ancak o ses çok rahatsız etti beni ve yetkili servise götürdüm onlarda doğal sesi olduğunu sadece biraz abartılı olduğunu söylediler,,,,ısrarlarıma dayanamadılar ve şansıman yağını değiştirdiler,,,,ancak bana şansıman yağ filtresinin temizlenebilecek yada değiştirilebilecek şekilde olmadığını söylediler,,,,sadece şanzıman yağı değişti ama ses aynen devam ediyor,,,,,özel servise gittim onlarda sesi abartılı buldu ama hiçbir çözüm önerisinde bulunamadılar,,,,,
adana yetkili servisi aradım,,,,şanzıman yağ filtresi için aynısını söylediler,,,,,diferansiyel yağını değiştirmeyi denememi tavsiye ettiler,,,,,,haftasonu onu da yapacağım,,,,sizce ne yapmam gerekiyor,,,,ben mi sizi yanlış anladım yoksa?

alpino' Alıntı:
2004 model bir hrv sahibi olmustum o zamanlar offroad merakım yoktu ama şehir içinde yağışlı havalarda bile zorlanıyordum karda zaten 2 çeker araçlardan bir farkı yoktu bu araçlar kesinlikle suv olmamalı şehir içi normal kullanımda gayet iyiydi ama bu seferde fazla yakıyordu ,kimse yanlış anlamasın ama bu arac gereksiz bir modeldi honda için zannedesem artık üretilmemekte veya gelmiyor

Sizin kullandığınız 2 çeker olmasın. Karda iki çeker araçdan kat kat üstündür, en kötü dört çeker bile iki çekerden çok iyidir.

Arkadaşlar Merhaba,

HR-V aracımın arka 2 amortisörü arızalandı. Sol arkada tamamen yağ kaçırıyor işi bitmiş, sağ arkada ise biryerde nasıl olduysa darbe almış amortisör borusu hafif eğilmiş dolayısıyla amortisör esneme yaptığında oradaki vuruğa takılıyor ve gacur gucur ediyor. Orjinal honda hr-v amortisörü tanesi 350 TL... Yan sanayi Monroe marka baktım 95 TL... Fakat bu MONROE amortisörler HRVlere tam uyumlu değilmiş, duyduğuma görede 10gün sonra ses yapmaya başlar diyorlar gacırtı olarak. Monroe kullanıp hiç test eden oldumu? Amortisörden sesler geliyor mu?

Saygılarımla

"Bilginer" üstadım teklifiniz herkesi kaçırtmış görünüyor.
Eski bir defender kullanıcısıyım Gördüm ki hırslı bir off-road cu değilim bu nedenle daha yumuşak ve konfora sahip araç düşünüyorum.Ama bazen kamp piknik için arazide de gezinmek istiyorum.
HRV almayı düşünüyorum ancak yüksek model suzuki 3 kapı m yoksa HRV mi ikilem içindeyim.
Ne düşünürsünüz acaba?
İlginiz için şimdiden teşekkürler...

selamlar
bendede 2004 hrv var on tampon için plastik korumalardan arıyorum servis 600 lira diyor daha uygun bulabilecegim bir yer varmıdır ??

dedicated' Alıntı:
selamlar
bendede 2004 hrv var on tampon için plastik korumalardan arıyorum servis 600 lira diyor daha uygun bulabilecegim bir yer varmıdır ??

Hurdacılar veya Yıldız sanayiye baktınızmı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR