Honda HR-V

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BolbuzJack Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 212
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 289,209
Ynt: Honda HR-V

Selam bende 1.5 yıl kadar önce hrv almıştım 44000 km de 2005 model şu anda 65000 kadar oldu şimdiye kadar izlenimlerimi paylaşmak isterim. Öncelikle Murat beye teşekkürler kendisinin açtığı konuyu incelemiş ve karar vermemde etkisi olmuştu yazı ve resimlerinin. Ben şimdiye kadar yazılmayan konulara değineceğim ve bazı sorularımda var öncelikle sağa sola tam dönüşlerde kalkışta arkadan ses geliyor doğalmı, göğüslükten gelen tıkırtının kaynağı nedir servislerde giderilebilirmi ben hava deliklerine wd40 püskürttüm ayrıca pedalların olduğu bölüme ve direksiyon milinin kenarlarına biraz azaldı ses ayrıca direksiyon ve pedellar daha yumuşak konforlu hale geldi. Birde bu çok önemli çok uzun zamandır bulamdadığım gaza basıştaki kasıntı ve gaz dozajını ayarlama güçlüğüde, gaz telinin motora gidiş istikametinde tel kabinden çıkışta önce sola 90 derece dönüyor sonra motora 120 derece sağa dönüp aşağıda gaz kelebeğine bağlanıyor, bu gaz telinin muhafazası içinde bellibir basıştan sonra kasmasına ve bir türlü dozajı ayarlayamamanıza neden oluyordu. Özellile geri gidişlerde hassas bir kontrolün önüne geçiyordu.Araba birden fırlıyordu bende el frenini hafifçe çekerek yanaşıyordum park ederken. Düzeltmek için yapmadığım şey kalmadı teli söküp içine yağ basmak gaz pedalının üzerindeki yayı iptal etmek vs vs , en sonunda teli kabinden çıktıktan sonra şaseye kıstırıldığı yuvadan çıkardım ve hareketin yönünü değiştirdim şu anda tel çıktıktan sonra havada dönüp direk kelebeğe gidiyor ve inanın aracıma yeniden sahip olmuş kadar sevindim istediğim hassas dozajı gazı verebilmek önemli bence birden fırlama, ihtiyaç anında gaz yememe verememe hepsi düzeldi. Benim araç ilk zamanlar rampadan geri geri çıkarken zorlanıyordu kullandıkça düzeldi yinede düz çıkış kadar performanslı değil sebebi nedir. cvt yağı değişirse düzelirmi aldığımda serviste yenilenmişti. Birde deneme için L konumunda sürekli tam gaza bastım 185 e kadar çıkmıştı L rampa konumu olduğundan bir sorun olurmu bazen yavaşlamak için L ye atıyorum zararlı olurmu. Ayrıca 97 oktan benzin zararlı olurmu sürekli kullanırsak. Enjektör temizleyici tavsiye ederim çok fark ediyor kazasız mutlu yıllar herkese.

Etiketler

Herkesin yeni yılı kutlu olsun .Bende bu gün servise götürdüm aracı , arka difransiyel yağı özelliğini yitirmiş, o yüzden ses yapıyormuş yarın alınca bakalım ses kesilecekmi ? Birde göğüslükteki sese bakılacak umarım oda düzelir. Lpg montajı yetkili servislerde neden yok anlamış değilim, oysa insan daha rahat karar verebilir, bu gün sordum motora bir zararı olmaz dediler zavolli markasını önerdiler sizce? Bu son zamdan sonra ben şehir içinde tam 10 lt yaktığıma göre 40 kuruşa yakın olacak selamlarımla.

slm tüp konusunda haklısınız hrv için vazgeçilmez olmuştur bence... bende 2 ay oldu hrv mi alalı benzinle olcak gibi değil :( . sizin şu arkadan gelen ses bende de var bir uğultu şeklinde . bende tahmin etmiştim defrensiyal olduğunu. servis zamanı gösterirdim diyordum. aracınızı aldığınızda sonuçlarınızı bizimle paylaşırsanız sevinirim. tüp markası olarak sitedeki
edindiğim bilgilerden brc nin iyi olduğunu söylemişlerdi. bir arkadaşım jazz a brc taktırdı çok memnun. iyi akşamlar görüşmek üzere...

Selamlar 1.5 yıldır gelen ses düzeldi, oysa ben o sesi dönüşlerde arka difransiyelin devreye girmesinden zannediyordum ,araç daha bir rahatladı işçilik dahil 68 tl tuttu, göğüslükteki ses tedavi edilememiş malesef cd çalarda işlem yapılmış ama boşuna tornavida izi kalmış sökerken gerçi ücret almamışlar ona ama sonuçta ses yine var bu arada bu işlemler iki tam gün sürdü, çok bir yoğunluk yok ama ehlikef ve fazla insiyatif kullanılan bir yer. Birde sağolsun tıkırtıyı dinlemek için test sürüşüne çıktığımız arkadaş difransiyel yağının bozuk olduğunu saptadı. Cd çaların boşuna ellenmesi dışında memlun kaldım birde tıkırtı bulunsa idi oysa daha once bir tıkırtı vardı yeni aldığımda onu hemen gidermişlerdi sağolsunlar bu biraz şansa kalıyor başka yere götürsen komple göğüslük sökülecek diyebilirler. Çok titizde olmamak gerek belki. Birde bu rahatsız edici sesler çok şikayet alıyor, bu konuda yatırım yapan elektronik aletlerle dinleyip ,tam yerini bulan,çözen bir işletme iş yapar bence. Çünki çok yüksek meblağlı sesiz araçlarda bile çokça okuyoruz bu şikayetleri. Lpg konusunda halen kararsızım İzmiirde çok yer var ama iyi bir referans almadan zor karar vermek. Neden arabamın her yerini deldireyim diyede düşünüyor insan, alırken lpgli alsam daha iyi olacaktı belkide. Saygılarımla.

Arkadaşlar herkese öncelikle merhaba.Bende 150.000 kmde 2004 model HONDA HR-V almak için niyet ettim ama Szlere sormak istediğim
1-150.000 km de oluşu 2004 model için fazlamıdır.
2-Binici fiyatı sizce kaç tl dir.
3-Otomatik şanzımanda problem olduğunu en basit nasıl anlarız
Servise sordum 150.000 kmye kadar toplam 7 sefer girmiş.
Yorumlarınıza Çok acil ihtiyacım var şimdiden ilginize tşk ederim.

selam ben size cevap vermek isterim , kilometre bence fazla değil ancak yinede komprasyonuna üflemesine bakın .

fiyatı da düşük crv den bu arada arkadaşlar ben bi hrv sordum 200 000 km ye yakındı adama bu rektefiye de ister dedim fiyat düşürmek için tofaşp motoruyla karıştırma bunlar honda motoru dedi ne kadara kadar gider sizce rektefiyesiz?selamlar saygılar...

benim kardeş ikinci el bi honda HRV almak istiyor.otomatik viteslere bakıyor. şehirde kullanacakmış. pek fazla arazi ile işi yok ama hafif doğa gezisi de yapabilsin diyor.

bunlar sürekli 4 çeker sistemine mi sahiptir yoksa karışık elektronik güç aktaran sistemleri filan mı vardır? eğer ikincisi ise bu sistem düzgün çalışır mı?.

bu araçlardan temiz bulunur mu? otomatik şanzıman alma riskine girilmeli midir?

başka akla gelen bir detay varsa eklerseniz memnun olurum.

forumdan takip ettiğim kadarıyla otomatik şanzımanlılar problem çıkartıyor kaportası da masraflı olduğu için kaskosuz binilmez deniyor 2000 model ve sonrası öneriliyor 4 çekere gelince 2wd ve 4 wd modelleri var 4 wd olanlar otomatik vites araç viraja-patinaja girince otomatik 4 çeker oluyor normalde 2 çeker gibi çalışıyor şimdilik bu kadar başka sorun varsa cevaplayabilirim...

Arkadaşlar. Bende honda hvr almayı düşünüyorum. Okuduğum yorumlar genelde beni cezbetti. Ancak son yazan arkadaş kolay takla atabilir ve kontrol kaybı ve deformasyondan bahsetmiş. Bunlar doğru mu veya ne kadar etkiler arabayı. honda olmasından dolayı ben o kadar kötü sonuçlar vereceğini sanmıyorum ama kullanan arkadaşlar cevap verebilirler mi. bu arada almayı düşündüğüm araba 150 binde ve otomatik fites. Ayrıca bagaj hacmi nasıl? gazlı olması bagajı çok küçültür mü?

MC' Alıntı:
İhtiyaç duymadım, birde haffte olsa orman yollarında kullanıyorum, bu tip ilaveler sorun olur bana ;)

MC´ye
hocam şimdi ben de sizin yazdıklarınızdan baya etkilendim, 2002 model 157 binde 22000 TL ye sıralı sistem lpg si olan, ve 138000 de triger dahil tüm bakımları yapılmış ve ctv yağı yeni değişmiş bi hrw 4wd buldum, km olarak fazla mı sizce, bu araçların trigeri kaç binde bir değişir...
teşekkürler...

ben hrv mi 6 ay önce aldım. çok keyifli bir honda ve saat gibi çalışıyor maşallah... benim yakıt tan başka bir sıkıntım yok açıkçası... lpg li alınabilir veya taktırılabilir.elbette simit tüp olması haliyle. herkeze tavsiye ederim kullanan biri olarak. vede alacak arkadaşlar lütfen kulaktan duyma sözlere aldanmasınlar. bakımlı olduktan sonra araca hiçbirşey olmaz merak etmeyin ! şanzımanmış ! savururmuş ! bence gönül rahatlığıyla binilcek sürüş keyfi yüksek bir araç. sonuçta o bir HONDAAAAAAAAAAAA.........Hrv.........

Selamlar,

Ben 2 senedir HR-V kullanıyorum tecrübelerime dayanarak eksileri bana göre şunlar:
- Alırken şanzumanın bakımlı olmasına çok dikkatedin üzebilir,
- Arka süspansiyonu özellikle yüksek kasislerden geçerken zıplatır,
-Bagajı dardır,

Bunun dışında bana göre eksileri yoktur. Bu fiyata binebileceginiz harika bir şeçimdir. Arazi performansıda küçümsenmeyecek düzeydedir.

hHR-V HAKKINDA
SAYIN ARKADAŞLAR
HRV LERDE V-TEC MOTOR YANİ ( D16W5) MOTORLU OLANLAR VAR MI ?
SATANLAR HİÇ YAZMAMIŞLAR VTEC FELAN DİYE
BİR ARKADAŞTA YORUM KÖŞESİNDE 99 CIVIC MOTORUNUN AYNI VAR DİYE
YAZINCA İNSANIN AKLI KARIŞIYOR NORMAL OLARAK
BİLGİSİ OLAN LÜTFEN AYDINLATSIN

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR