Honda HR-V

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BolbuzJack Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 212
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 288,838

Etiketler
Ynt: Honda Hr-v

Ben hr-v'ye ilk aldığımda lavato taktırdım. Altı yıldır kullanıyorum. Hiç sorun yaşamadım. Her 20.000 km de sadece filtresini değiştirdim.

Prins ve Teleflex gibi en iyileri dışında,

Brc'de çok iyi ancak enjektör sesini çok yapıyor ayrıca göstergesi çok tutarsız.

Şu andaki 2005 aracımda üstünde gelen Landirenzo'yu bir yıldır kullanıyorum sorun yaşamadım.

Naturalist61' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba. Bende eşim için 2006 HRV aldım. LPG hiç takılmamış yeni taktıracağım. Tavsiyeniz ne marka LPG olur.
Ben 2008'de 0 km. olarak aldığım Peugeot marka aracıma BRC taktırmıştım vede aracı satana kadar (5 yıl boyunca) hiç bir sıkıntı çekmedim. Hatta benim ilk lpg'li aracım olduğu ve servisinde beni uyarmaması sebebiyle normalde 10-15 bin km'de bir filtresi değişmesi gerekirken ben 30.000 km'ye kadar filtresini değiştirmeden kullandım yinede sıkıntı çekmedim (belkide hep iyi marka olarak bildiğim Opet Aygaz'dan almamdan kaynaklıdır). Daha sonra 2. el olarak aldığım Terios'un üzerinde gelen Lovato marka lpg'de koku ve lpg tankının şamandıra arızasıyla karşılaştım. Bence hem fiyat, hem kalite hemde yaygın servisi ile BRC iyi bir seçim olur. İyi günler.

Bende bircok aracımda brc kullandım. Hiç birinde en ufak bir sorun yaşamadım. Hrv araç aldım yeni üzerinde zavoli takılı, şimdilik bir sorun gözükmüyor. Lpg takılı olmasaydı gözüm kapalı brc takrırırdım.

arkadaşlar bundan önceki aracım honda civic vtec 2001 idi. Bu araçta teybin üzerinde teyp genişliğinde bir göz bulunuyordu. Hrvde ise bildiğiniz gibi teybin üzeri yarısı göz yarısı saat bulunmakta. Oradaki saat gözüme çok kötü gözüküyor. Saati söküp tüm göz olacak şekilde değiştiren ya da o bölgede farklı bir modifikasyon yapanınız oldu mu?

Merhabalar,

1997 model Nissan Pathfinder aracım var ve daha küçük bir jeeple takaslamak istiyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-honda-sahibinden-temiz-hrv-takasli-152011698/detay/

bu ilandaki araç takasıma olumlu yanıt verdi ve sizin tecrübeli görüşlerinizi almak isterim. Şanzımanıyla ilgili herkes çeşitli rivayetlerde bulunuyor. Siz ne düşünüyorsunuz bu araçla ilgili ?

ermncnr' Alıntı:
Merhabalar,

1997 model Nissan Pathfinder aracım var ve daha küçük bir jeeple takaslamak istiyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-honda-sahibinden-temiz-hrv-takasli-152011698/detay/

bu ilandaki araç takasıma olumlu yanıt verdi ve sizin tecrübeli görüşlerinizi almak isterim. Şanzımanıyla ilgili herkes çeşitli rivayetlerde bulunuyor. Siz ne düşünüyorsunuz bu araçla ilgili ?
ben daha yeni 2004 model 5 kapısını aldım. 170binde 2001 civic aracımın üzerine 4 bin verdim. benim aracın piyasası 19 20 bin idi. Honda özel servisine götürüp gösterdim almadan aracı herşeyini söylediler. Cvt vites için içinde orjinal yağ yoktu. titreme yapıyordu, orjinal koyunca kesildi. Vitesi hondayı bilen birine göstermek gerekiyor. Bakım yaptırırken de illaki hondacı bir özel servise başvurmak lazım. Ben istanbuldan alırken avrupa yakasında radar hondaya gösterdim. Şeref ustaymış ismi. Çok ilgili çok açık ve düzgün davrandı. Anadolu yakasında olsam ikiler hondaya götürürdüm çok övüyorlar nette. Aracı alıp ankaraya geldim bugün hondacı kadir ustaya bıraktım yarın alacağım. Sibop ayarı boğaz kelebeği temizlenmesi triger gibi rutinlerini yaptırıyorum. İlk defa tanıştım bugün, memnun kalacak gibi gözüküyorum.

Hayırlı olsun öncelikle kazasız belasız keyifli sürüşler. Aracı honda yetkili servisinde bulunan ustamıza sorduk. Şanzımanın 180bin kmyi geçmeyeceğini ve başıma bela açacağını söyledi.( aracı görmeden yapılan bir yorum) Açıkçası yetkili bir honda ustasının ağzndan bunu duyunca geri çekilmeye başladım. Araç şu an 162 binde alıcının bildirdiğine göre ve açıkçası kararsızım...

aracı görmeden 180bin demesini neye dayandırıyor bilmiyorum ama internette okumadık yer bırakmadım diyebilirim ve orjinal yağı koyduktan sonra şanzımanı bozmanın yetenek gerektirdiğini söyleyen bir sürü kullanıcı vardı. Bir sürü de ileri geri konuşan kişi gördüm. İlerleyen mesajlarda kullanmadıklarını duyduklarını söylüyorlar. Şu 20 sayfayı okuyunca zaten herşey anlaşılıyor.

Arkadaşlar merhaba 1998 model honda crv aldım bilmiyorum iyi mi yaptım kötümü.Aldıktan 1 hafta sonra aracı çamurda bi deneyeyim dedim çamurda arkadan bi uğultu gelmeye başladı korktum aracı yavaşça çamurdan çıkardım hemen internette araştırma yaptım 4x4 e geçtiğinde uğultu sesi geliyorsa diferansiyel yağı eskimiştir değiştirin geçer yazıyordu, hemde 1 yerde değil çoğu forumda aynı şey yazıyordu bende orjinal honda diferansiyel yağ araştırdım adana da hiç bir yerde yok sadece yetkili serviste bulabildim bende hemen ertesi gün sabaha randevu alarak servisin yolunu tuttum 1lt 43 tl olan orjinal honda yağından 2 lt kullanılması gerektiğini söylediler bende tamam dedim 1.5 saat bekledikten sonra aracın hazır olduğunu söylediler bende servisteki bir ustayla test yapmak istediğimi söyledim tamam dediler ve ustayla boş bir arsaya çıktık usta aracı olduğu yerde direksiyonu full döndürerek aracın diferansiyelini denemeye başladı uğultular gelmeye devam etti usta diferansiyeli biraz ısıtalım diye dönme dolap yaptık ama araçta ama ses kesilmedi daha sonra döndüğümüzde aracın servis geçmişine baktık ki 30.000 km önce zaten diferansiyel yağı servis geçmişinde çıkıyor o zaman usta aracı suya sokmuşlar diferansiyel içerisine su almış olabilir dedi biraz daha kullanın geçerse eğer iyi ama geçmezse diferansiyel den dolayı maddi olarak çok üzülebileceğimi söyledi tabiki benim moral sıfır oldu sonra servis geçmişinin tamamına baktık aracı ilk sahibi 1998 de aracı sıfır alıp 2012 ye kadar servisten başka bir yere götürmemiş moralim biraz yerine geldi ama 2012 aracı alan arkadaş sağolsun sulak arazilerden çıkmamış heralde sizce ne yapmalıyım aracı biraz daha böyle kullanıp yağın iyice diferansiyele alışmasını bekleyim mi yoksa direk servise gidip diferansiyeli tamir mi ettirim cevaplar için şimdiden teşekkürler..

arkadaşlar 2004 aracımın sol arka stop lambası kırıldı, nereden bulabilirim? yan sanayisi var mı bunun? Başka bir aracın stop lambası ile aynıymış gibime geliyor bilginiz var mı?

mertkans' Alıntı:
arkadaşlar 2004 aracımın sol arka stop lambası kırıldı, nereden bulabilirim? yan sanayisi var mı bunun? Başka bir aracın stop lambası ile aynıymış gibime geliyor bilginiz var mı?
0 (554) 698 32 58 AK Honda İstanbul.Ama fiyat konusunda birşey diyemeyeceğim.Bir çok kez yedek parçacılardan ağzım yandığı için ben tüm ihtiyaçlarımı e-bay den ingiltereden getirtiyorum aklım kalmıyor en azından.Yan sanayisi yok.Başka bir araçlada aynı değil.Bir ara Taiwan da bir firma led lisini çıkardı ama halen üretiyor mu bilmiyorum.
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/164857_183696208328528_4781542_n.jpg?oh=98eec73e5d54859a6cb531c7e1e7461d&oe=54AD1185

herkese merhaba

honda hrv araç almayı düşünüyorum. aracı biraz yükseltip asfaltta rahat gidebileceğim at arazi lastiği takmayı düşünüyorum.

bu araca maxsimum hangi ebatta lastik takılabilir.

2-3cm yükseltmek istesem kit olmadan nasıl yükseltebilirim. birkaç cm yükseltip büyük ebatlı bir lastik takmayı düşünüyorum.

araziye hiç girmeyecek sadece görüntü amaçlı büyük lastik olacak.

lastikleri aldığım yerde takoz vs yükseltme işlemini yapabilirler mi?

yanıtlarsanız sevinirim.

stormwinder' Alıntı:
herkese merhaba

honda hrv araç almayı düşünüyorum. aracı biraz yükseltip asfaltta rahat gidebileceğim at arazi lastiği takmayı düşünüyorum.

bu araca maxsimum hangi ebatta lastik takılabilir.

2-3cm yükseltmek istesem kit olmadan nasıl yükseltebilirim. birkaç cm yükseltip büyük ebatlı bir lastik takmayı düşünüyorum.

araziye hiç girmeyecek sadece görüntü amaçlı büyük lastik olacak.

lastikleri aldığım yerde takoz vs yükseltme işlemini yapabilirler mi?

yanıtlarsanız sevinirim.

Ben araci 6 cm yukselttim.. Lastik olarak 215/65/16 taktim.Ama 70 yanakta oluyor.Genelde 215/70/15 en uygunu diyorlar..

Son mesaj üzerinden 1 yıl geçmiş ama konuyu takip eden arkadaşlar vardır umarım. Bende 3 gün önce 2000 model HRV aldım. Gerçekten çok keyif veren ve dış görünüş olarakta çok karizmatik bir araç olduğunu düşünüyorum. Aracımın dışı mat siyah kaplı. Ön tamponda koruma barı ve yan basamaklar mevcut. Fotoğrafını en kısa zamanda yükleyeceğim. Koruma barı ve basamaklar biraz kaba mı duruyor diye kendime soruyorum :smiley:

Adanada tavsiye edeceğiniz Özel Honda Servisi var mı acaba?

Bide HRV nin 17" spor jantını bulmamız mümkün mü?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR