Honda Crv Tekne Atıp Çekme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozkanogunc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,809

ozkanogunc

Yeni Üye
İyi akşamlar öncelikle,
Sürekli gezenbilir'i takip eden bir üye olarak ilk kez aradığım bir bilgiye ulaşamadım diyeyim. :smiley: . Skystar 4x2 kullanıcısı idim ve nasipse araç değişikliğine gitmek istiyorum. Aklımdan geçen birçok seçenek olsada eskiden honda kullanıcısı olduğum için 1997 1998 CRV alasım geliyor. Aracı kullanım alanım genellikle dağ yollarında ve de 500 kiloyu bulmayan teknemi denize atma işlerinde oluyor. CRV aldığımda denizin kıyısındaki kum ve çakıllı alanda batma ihtimalim nedir? Bu alan kışın 15 20 metreyi bulurken yazın traktörler tarafından bolca ezilen 5 6 metrelik bir alan oluyor. 4x4 nissan navaranın ya da skystarın rahatlıkla römorku çıkardığı bir yerde acaba batıp kalır mıyım, crv nin arazi kabiliyeti bu kadar mı kötü? Yorumlar için şimdiden teşekkürler...

Etiketler
Böyle şeyler denemeden bilinmez ancak önce patinaj çekip sonra 4x4 moduna geçtiğini yazabiliriz sadece, tabi bu da kumlu yerde 4x4 moduna ihtiyaç bile duymadan bir ihtimal sorunsuz geçme ihtimali olduğu için pek birşey ifade etmez muhtemelen.

sahilde cok incelesemde hiç Crv ile denize yaklaşan göremedim. navara l200 skystarlar bir hamle ile cıkıyor sahilden ama kalkıp crv alıp o sahilde kalırsam üzülürüm açıkçası crv cilerden yardım talep ediyorum.

Bence birde yedek parça araştırması yapın bildiğim kadarı ile sıkıntılı olan bazı parçaları var.. kesinlikle otomobile 4x4 işlemi yapılmış araclar benim görüşüm.. kum zeminde çk tatmin edici olacağını sanmıyorum...

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sorun yaşayacağınızı pek sanmıyorum. Lastiklerin havasını yarı yarıya indirip yüzey alanını genişleterek ciddi bir avantaj sağlarsınız. Patinaja kalmaması için AWD sisteminin güç dağıtma gecikmesini de göz önünde bulundurup, gaza çok hafif basarak kalkar, sert frenlerden ve geniş açılı teker dönüşlerinden kaçınırsanız kumu da kazımamış olursunuz.

Aracınıza vinç takarsanız batsanız da kendinizi kurtarırsınız zaten. Özellikle tekneyi sudan çıkarırken (yük çekerken) batma ihtimalini göz önünde bulundurup vinci bağlayabileceğiniz yönde ilerlersiniz.

Vinç bağlama imkanınız olmayacağı yerlerde de sabit nokta teçhizatıyla (çapalama) kendinizi kurtarabilirsiniz.
Sabit Nokta Teçhizatı / Vinç Çapası

Bir de manuel vinçler var :smiley:
Manuel Vinç

Teşekkür ederim cevaplar için. İşin açıkçası ne kadar sahilde az uğraşırım diye bakıyorum. Yazın hemen hemen her gün aynı işlem tekrarlıyorum. Hergün batıp bu işlemleri yapmak zorunda kalmak istemiyorum. Hiç mi Crv'si olup deneyen yok.

bence sahilde sıkıntı yaşatır nedeni amaç araç ilişkisi crv nin 4x4 sistemi bu işleri kaldıracak kapasitede olduğunu düşünmüyorum

ama sedat beyin dedikleri çok mantıklı bu şekilde daha uygun olur

yok ben vinç takmak istemiyorum derseniz daha üst bir arazi aracı düşünmenizi öneririm size

4x4 bir yana koca tekne çekilecek, 2.0 motor kasanın kendisi için ancak yeterli zaten, nasıl bir tekne o onu da bir görmek lazım tabi ama, bunu da düşünmek lazım. Ben olsam düz vitesli bir kamyonet bakardım.

crv den vazgectim diyebilirim yorumlar ile. suv olarak arazi kabiliyeti yüksek ne olabilir

Bol dertli ve masraflı bir araç olsa da cherokee bu işe uygun gözüküyor. Neden mi? Tekne çekmeseniz de şanzımanı arıza yapacak zaten otobüs motoru boyunda motoru yüzünden... bari bir işe yaramış olur.

subaru forester
nissan x-trail
dacia duster
LR freelander
toyota RAV4
seçenekler ilk aklıma gelenler biraz daha artabilir
bu araçların 4x4 sistemleri daha uzman crv modeline göre

yada daha üst kategori
XJ ile başlar diyelim LR discovery e kadar seçenekler artar gider

crv düşünülüyorsa ilk seçenekleri tercih ederdim ben olsam ama hafta sonu dağa bayırada giderim hazır almışken dersem ikinci seçenekler içinden bir seçim yapardım

Nissan Xtrail temiz bulabilirsem tipleri ailecek hoşumuza gitti gibi. Nissan grubuna karşı biraz da sıcaklık var sanırsam. Dağda bayırda gezmeye, tekne atıp çekmeye yarayacak gibi duruyor videolar. Bakalım nasip temiz bulabilirsem x trail az sıcak gibi. Alıp uzun yıllar binesim var. Teşekkürler cevaplarınız için.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri