Honda Crv 2008 Tam Sağ Ve Sol Dönüşlerde Tırrrrr Tırrr Diye Ses Çıkıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hasan.kellerlioglu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,228
Ynt: Honda Crv 2008 Tam Sağ Ve Sol Dönüşlerde Tırrrrr Tırrr Diye Ses Çıkıyor

Bence kesinlikle katkı koymayın. Ses daha da azalır.

Etiketler

Bu problemin arka diferansiyelin açılmasını gerektirmeyen basit bir çözümü var gibi gözüküyor.
http://ww2.justanswer.com/uploads/HondaJosh/2012-01-10_220558_burnish.pdf
http://ww2.justanswer.com/uploads/HondaJosh/2012-01-10_220627_burnish2.pdf

Bunlar honda tarafından yayınlanmış konu ile ilgili resmi teknik servis bültenleri imiş. Tercüme etmek uzun sürer ama yağ değişimden sonra arabanın biraz kullanılıp frene basılmasını içeren birşeye benziyor fakat bu "kullanma" işi araç lifte alınıp bazı modellerde bulunan VSA kapatılarak yapılmış. http://translate.google.com/ ile tercüme edilebilir, fakat biraz tarzanca oluyor. Yağ değişimi serviste yapılsaydı onlar yukarıdaki prosedürden büyük bir ihtimal haberdar olacaktı tamamen düzeltip öyle vereceklerdi arabayı, ama çok ta sorun değil gibi işlem basit.. Kısaca aracı lifte kaldır, diferansiyel yağını değiştir, motoru çalıştır ısınmasını bekle (bu ısınma işlemini bekleme radyatör fanının 2 defa çalışıp tekrar durmasını beklemek şeklinde oluyormuş, ne tür bir önemi varsa ben anlayamadım...), vitese tak 5 dakika boyunca tekerlekleri 16 km/s sabit hızda serbest hareket ettir, sonra vitesi boşa al frene bas, sonra aynısını tekrarla (5 dakıka boyunca tekerlekleri çevir ve sonra frene basma işlemini tekrarla demek istiyor), sonra tekrar vitesi boşa al, 10 dakika diferansiyelin soğumasın bekle, ve diferansiyel yağını tekrar değiştir yazıyor, ve bunlar VSA kapalı iken yapılacak, ben böyle anladım, siz kendiniz okusanız belki daha iyi olabilir yanlış yönlendirmiş olmıyayım...

not: tekerleklerin dönme hızı 2002-2004 model arası için 10 mph (16 km/s), 2005-2007 arası modeller için araç otomatik vitesli ise 10 mph (16km/s), düz vitesli ise 20 mph (32 km/s) imiş. İşlemin amacı eski yağdan kaynaklanan pisliklerin diferansiyel açılmadan temizlenmesi gibi gözüküyor, bu sıradada temizlik için bir miktar yağı harcıyorsunuz.

hocam tekrardan ikinize de teşekkür ediyorum. Yarın ingilizce ci arkadaşa tercüme ettirecem ilk iş denemekte fayda var olmazsa yine de diferansıyelı actırmak pek mantıklı gelmıyor acıkcası

Merhaba,
Sorun çözüldümü? Bende de 2008 crv var, arka diferansiyel tam sağ veya solda değirmen gibi ses yapıyordu. Bursa Küçük sanayi Kırgızlar otoda diferansiyel yağını orjinali ile değiştirdiler, ses kesti. Yaklaşık 7000 km yaptım ses yok. Araç 130000 kmde.
Bu araçların diferansiyeli kolay kolay arıza yapmaz demişti usta. Yolunuz düşerse bi baktırın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.