Holux 1200 GPS Alıcısını Bilgisayarıma Nasıl Bağlarım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan murat6790 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,512

murat6790

Yeni Üye
arkadaşlar arabaya laptopumdan navigasyon yapmak için geçenlerde İGO navigasyon yazılımını indirdim, yazılımında gps alıcısız çalışmadığını söylediler ,bende hepsiburadadan Holux 1200 serisi gps alıcısı aldım. usb ile bağladım ama IGO yazılımı bir türlü bağlanamıyor.

bana yardım edebilecek olan lütfen yardım etsin. daha yeniyim merakdan aldım arabada uzak yerlere gitmek için.

şimdiden sağolun...

Etiketler
Ynt: Holux 1200 GPS Alıcısını Bilgisayarıma Nasıl Bağlarım

Selamlar
oncelikle cigazınızın hayırlı olmasını dilerim. iGO yazılımını kullanmadığım için, GPS tarafı için önerim olacak. Acaba, bilgisayarınızın GPS ile saglıklı haberlestiginden emin misiniz? genelde, GPS cihazı ile birlikte bir de TEST programı gelir. "Bence", ilk hedefiniz (tabii yapmadıysanız eger) bu Test programı ile GPS calistirmak olmalı. iyi gunler dilerim, reha

reha bey

cd içinden

test programını bulamadım bir türlü, ne yapmam lazım. ayrıca igo yazılımı ile gps tarattığımda gps alıcı başarıyla bulundu uyarısı geliyor. ama uydu bağlantısında kırmızı çarpı işareti var.

Selamlar
anladığım kadarı ile yazılımsal bir probleminiz yok. çok temel bir soru olacak ama denemeyi açık havada yapıyorsunuz degil mi? reha

hayır denemeyi kapalı alanda yapıyorum. bunun önemi varmıydı ::smiley: . bilgim olmadığı için mazur görün lütfen. acaba şuan araba yok, evde deniyordum olmazmı .

Selam
olmaz mı? dert etmeyin, genelde bu konu hep atlanır.Durum şöyle, GPS alıcıları, UYDU'lardan gelen "zayıf" sinyalleri dinleyerek yerlerini bulurlar. Bu nedenle kapalı alanlar ve binalar arasında çalışmazlar. tahminim, cihazınızı açık havaya çıkartır çıkartmaz çalışacaktır. iyi günler dilerim, reha

tamam çok teşekkür ederim reha bey açık havaya çıkartınca test edeceğim. bir sorun olduğunda buraya yazarım.

saygılarımla... kolay gelsin.

Merhaba, öncelikle bilgisayarınızın bluetooth işlevinin ve gps alıcınızın açık olduğundan emin olun. Daha sonra bluetooth mesafesi içinde gps alıcınızı cam kenarına yada dışarda bir yere koyun. Bu aşamada cam kenarı yada dışarı koymakta amaç gps uydularını görebilmek .Eğer konum bilgisi önemli değilse bunada gerek yok. Herhangi bir yerde ev içinde deneme yapabilirsiniz. Bu aşamadan sonra GPS alıcınız ile bilgisayarınızı eşleştirmeniz (Pair) gerekli. Holux alıcının eşleştirme için standart bir şifresi var ama şu anda hatırlamıyorum. Beraber gelen cd içindeki kullanma klavuzunda olması lazım.
Eşleştirme için bilgisyarınızda yüklü olması gereken blue tooth yazılımını kullanmanız lazım. Yoksa bluesoeil gibi bir program edinin. Eşleştirmeyide hallettikten sonra yine bluesoleil üzerinden gps alıcınızın üzerine sağ tık ile gps alıcınızı COM portuna bağlayın. Kaçıncı COMa bağlandığınıza dikkat edin Bu kadar....
Şimdi holuxla berarber gelen programcıkla yada igonun ayarlar menusu altında (zaten otomatik tanımadysa) gps alıcınızın portunu hangi porta bağladıysanız ona ayarlayın. Port hızıda standart bir değer ama onuda hatırlayamıyoırum, yine klavuza bakmanız lazım.Yada her şey doğru ayarlandıysa direk otomatik bul düğmesini kullanırsanız portuda hızınıda program bulacaktır. Port hızıda ayarlanınca gps alıcınız gökyüzünü görüyorsa bir süre sonra konumunuzu göstermesi lazım.
Umarım işe yarar. :smiley:

herşey için teşekkürler açık havada deneme şansım oldu ve çalıştı. bana guncel bir navigasyon yazılımı IGo gibi önerebilirsimisin ben pek bilmiyorum.

teşekkür ediyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR