Hızlı Norveç turumuz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bartek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 122
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 56,086
Ynt: Hızlı Norveç Turumuz

Hüseyin Bey, teşekkürler, resim ve detay ekleyeceğim , biraz tasnif yapmam gerekiyor. Ferhat Bey, Nordkapp tüneli artık bedava olmuş. Nordkapp girişinde 48 saat - çok girişli 80 TL/kişi, 12 saat tek giriş 50 TL/kişi idi. Araç için ek para almıyorlar.Tesislerde tuvalet ve bedava wifi internet vardı.
Nordkapp'a akşam üzeri girdik ve topam 4600 km yi, 7 günde yapmış olduk. Ortalama 657 km yapıyor. Yolların kalitesi ülkemiz yollarının kalitesinden kötü ama ne var ki daha Bulgaristan'a girince birden bire yol vermeler, saygı göstermeler, trafik kurallarına uymalar başlıyor. Yolda olmayı sevmeyenler için zor gerçekten arka arkaya 7 gün en az 8 saat araba kullanmak.

Etiketler

Bartek tebrikler hem sen den hem de Ferhat tan dolayı o bölgeleri o kadar çok seviyorum ki ,şartlar uygun olduğun da 1 sene evvelden Ferhat a alt yapı yapmayı planlıyorum,Norveç başbakanı seni çağırıyormuşdan tut artık aklıma neler gelirse.

Ynt: Hızlı Norveç turumuz

Sabah uyandim, negatif enerjimi kimseye yansitmamaya calisiyordum,cayimi içerken telefon da bu başlığı gördüm ,bi bakayim dedim ve hepsini okumadan birakamadim :smiley: okumasi bana bu kadar keyf verdiğine göre, yasayanin aldığı keyfi düşünemiyorum, cok teşekkürler bu güzel anilarinizi paylastiginiz için. Takipe aldim,2.gezinin resimlerini merakla bekliyorum.

Çooook güzel gezi ve paylaşım. Gemi ile gitmeyi düşündüğüm bir ülke. Paylaşımınız için teşekkürler.

Güzel bir gezi,fotoğraflarını merakla bekliyorum,bu yazıları okudukça karavan aşkı iyicee depreşti...

Giderken sürekli yol aldığımız için çok foto almamışım.
1. resim : Bulgaristan yolları, Plovdiv'e kadar bu şekilde. Sonra otoban...
2. resim: Slovakyanın dağ yolları
3. resim: Litvanya yolları

001Blgyol

002SLVyol

003LTVyol

1.resim :Ertesi sabah Helsinki'ye öğle vakti ulaştık...
2.resim:Helsinki'de beklemeden Kuzey'e devam...
3-4-5: Merak ettiğim Tampera'da kısa bir gezinti

007Helsinki

008Helskuzey

009Tampere

010Tampere

011Tampere

1.: Finlandiya'da kamp yerimiz..Saunası da vardı.
2. : Sabah yola devam edip ilk su kıyısında kahvaltı.
3: Inara ..artık epey bir kuzeydeyiz.
4. ve 5. Nordkapp'a yaklaşıyoruz artık.

012kamp

013kahvalti

014Inara

015nordi

0155Nordi

1. Nordkapp'a yaklaşıyoruz.
2. Nordkapp sapağına geldik artık.
3: Nordkapp öncesi yerleşim birimi. Burada biraz dinlenelim derken Mersinli bu köyde yaşayan bir Türk arkadaş yanımıza geldi.
İlk defa Türk plakası görüyorum diye sevindi. Biraz muhabbet ettik.
4 ve 5 : Aryık Nordkapp'tayız.

0155Nordi

016nordkappsapak

017nordkapkoy

018nk

019nk

Yerlerini alan karavanlar.. ve çevre.. Artık geyik görünce inek görmüş gibi oluyoruz :smiley:

020nk

021nk

022nk

023nk

024nk

Çok güzel. :smiley:

Teşekkürler Teoman.

013kahvalti.jpg ; sofradaki kızılcık mı?

bartek' Alıntı:
3: Nordkapp öncesi yerleşim birimi. Burada biraz dinlenelim derken Mersinli bu köyde yaşayan bir Türk arkadaş yanımıza geldi.
İlk defa Türk plakası görüyorum diye sevindi. Biraz muhabbet ettik.
Biz de 2003 yılında Kirkenes'te bir Mersinli ile tanışmıştık. Herhalde biraz serinliyeyim diye gidip kalıyorlar. ;)

İnternetten okuduğum Kanada'ya yerleşen İzmirli'nin hikayesi aklıma geldi. :D
http://blog.milliyet.com.tr/kanada-ya-tasinan-bir-izmirli-nin-gunlugu/Blog/?BlogNo=235967
http://bloghaberci.blogcu.com/kanada-ya-yerlesen-izmir-linin-yazdigi-gunluk-lutfen-okuyu/9908388

mayıstosböce' Alıntı:
Bartek tebrikler hem sen den hem de Ferhat tan dolayı o bölgeleri o kadar çok seviyorum ki ,şartlar uygun olduğun da 1 sene evvelden Ferhat a alt yapı yapmayı planlıyorum,Norveç başbakanı seni çağırıyormuşdan tut artık aklıma neler gelirse.
Bülent, Norveç başbakanından bir haber var mı? ;D

Ferhat Bey, onlar ispanyol tomatesleri. Eski bildiğimiz tomates tadı var. Rimi lerden alıyorduk, Norveç alabalığı ile birlikte.
Sadık Bey arac Transporter T5.

T5

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR