Hızlı Norveç turumuz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bartek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 122
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 56,163
Ynt: Hızlı Norveç turumuz

Kuzey esintisi bir başka iyi geliyor bu sıcaklarda. İyi gezmiş, güzel fotoğraflamışsınız, paylaşım için teşekkürler.

Etiketler

Oslo'dan görüntüler;Elektikli arabalar ve dolum yerleri ve birden fazla gördüğümüz marinalar.
[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

32IMG 0647

33IMG 0690

34IMG 0692

35IMG 0731

SAM 0044

Akşam üzeri Göteburga ulaştık. Kaldığımız park:
[attachment=1]
Akşam uzun bir yürüyüş yaptık kanallar boyunca. Ertesi sabahta Kopenhag'a uğrayıp 3-4 saatlik bir gezintiden sonra gezimizi tamamladık.
12.gün rotamız:
[attachment=2]
Göteburg'dan resimler

[attachment=3][attachment=4]

37IMG 0771

28

38IMG 0775

39IMG 0785

40IMG 0792

Gustov Vigeland parkını bizde gezmiştik. park sırasıdna birde acayip yağmur bastırmıştı. biz kaçaçak yer ararken, orada bir genç kızın yağmura hiç aldırmadan sakin şekilde yürümesi ve müziğini volkmen den dinlemesi bizde hayret olunası şaşkınlık yaratmıştı.

fotoğraflar gerçekten güzel . eline sağlık

lakin ben oraları gezerken çekilmiş bir teoman ve semanın fotoğrafını da görmek isterim :smiley: yoksa fotoğrafları internetten mi indiriyorsun diyeceğim :smiley:

Son olarak Kopenhag resimleri ile gezimizi bitirmiş oluyorum. [attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

IMG 0878

IMG 0879

IMG 0899

IMG 0947

IMG 0956

Ben gerçekten rahatsız oluyorum,sanırım sorun bende ,güzel yerleri görmeye başlayınca sinirlenmeye başlıyorum,sinirlendiren niye bu kadar bakımlı olduğu,gözümü nereye çevirsem beni rahatsız etmesi için birşeyler arıyorum,doğanın her yerine mi el atıyor bunlar,zaten kaçtane insanlar da etraflarını böyle düzenli tutabiliyorlar.Yoksa doğada ki hayvanlara da mı çevrelerine saygı göstermeyi öğrettiler.

En az 1-2 hafta duvar fotoğrafım senden olacak,o zikzaklı yollar gerçekten şaka gibi.

Teoman çok çok teşekkürler,bu sene çok bereketli geçiyor sezon sonunda temenni ettiğimiz artık karavanla gezen bir bölüm olalım arkadaşlar cümlesi pratiğe geçmeye başladığını görmek harika.

mayıstosböce' Alıntı:
Ben gerçekten rahatsız oluyorum,sanırım sorun bende ,güzel yerleri görmeye başlayınca sinirlenmeye başlıyorum,sinirlendiren niye bu kadar bakımlı olduğu,gözümü nereye çevirsem beni rahatsız etmesi için birşeyler arıyorum,doğanın her yerine mi el atıyor bunlar,zaten kaçtane insanlar da etraflarını böyle düzenli tutabiliyorlar.Yoksa doğada ki hayvanlara da mı çevrelerine saygı göstermeyi öğrettiler.

Normal olan biziz Bülent; onlar şaşkın!... :D

Cavid Sezen
Not: Şuna da bir bakıver istersen: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=71346.0

Bu topiği ben nasıl kaçırmışım... :eek:

Hemen ilk mesajdan itibaren detaylı okumaya (fotoları izlemeye) başlıyorum...

Bartek hocam, şimdiden teşekkürler...

Teşekkürler arkadaşlar. Geçen hafta sonu Sabiha Gökçen'de uçak aprona girmedi, otobüsle içeri taşıdılar. Bir hanfendi elindeki mendili otobüs kapısı kapanmadan dışarı attı. Bunu gören karşısındaki turist hanım nerdeyse çıldırıyordu , eşi zor zaptetti.
Oradaki insanların bizden daha akıllı olduğu kesin. Insanlarını küçük iken eğitiyorlar ve çevrelerini, tabiatlarını koruyorlar. Levent Bey'in Karadeniz gezisi fotoları da bunu ispatlıyor.

Ynt: Hızlı Norveç Turumuz

Teşekkürler keşke vaktiniz uygun olup biraz daha yavaş gezebilseydiniz.ama 12 gün için müthiş cesaret isteyen bir rotayı başarmışsınız.tebrikler. Anladığım kadarıyla bir sürü köprü ve feribot geçişi yapmışsınız. Sakıncası yoksa otoyol köprü ve feribot ücretleri ortalama ne civardaydı? Birde euro ile yada kartla ödeme mümkünmüydü?

Nevzat Bey..hatirladiklarimi yazayım. Feribot ucretlerini internetten öğrenmistim gitmeden ve mümkünse yoldan gitmistim eger çok uzamiyorsa yol. Aracin yuksekligine degil de uzunluguna bakıyorlardi. Ucrete şoför dahil. 10-25 Euro arasındaydi. Farkli operatorler vardi .
http://www.fjordnorway.com/Global/Travelinfo/2013/car-ferries-fjord-norway-2013.pdf
Burdan linklere bakarak son fiyatlari bulabilirsiniz. Parayi belinde cantayla dolasanlar topluyordu. Ben hep nakit odedim ama portatif pos cihazi hatirliyorum. Yine de her de varmiydi diye emin degilim. Norvec'te bazen bizim kredi veya para kartini kabul etmeyen yerler gordum, benzinlikler dahil. Ama atm ler cok. Banka atm lerinde problem yaşamadım. Tunel veya otoban yol ucretini bir iki yerde cikista hemen aldilar. Cogunda siz yolu gectikten sonra yakindaki bir benzinlikte oduyordunuz. Trafik işaretleri belirliyor parali yolları. Tunellerin bir kismi bedavaydi. Parasi henuz gecenler tarafindan odenmemis olanlara ucret aliyoruz ibaresi gordugumu hatırlıyorum. Bizim deprem vergisi gibi degilmis. Ben acikcasi kuzeyden Bergen'e gelene kadar yol ucretini sonradan ödedim benzinliklerde. Ucret 4-10 Euro civarindaydi diye hatırlıyorum ama nette var tek tek ararsaniz. Bergen icinde ipin ucunu kaçırdım, istesem de odeyemedim gectigim yol isimlerini hatirlamadigim icin. Bir sokak parali, diğeri parasizdi. Huseyin Bey gitmeden internetten otomatik ödeme almıştı. Bu mümkün. Sonradan yol ucreti odeme sehirler arasi yollarda kolay da sehir icinde zor. Gerci sehir ici Bergen dışında parali yol da hatırlamıyorum.

Ynt: Hızlı Norveç Turumuz

bartek' Alıntı:
[attachment=1]

index.php

index.php

[attachment=2]

çekme karavanla, çekilecek yollar değil sanki resimlere bakılırsa.arabam karavanı çekse bile, o keskin virajlarda,ömür biter, o yollar bitmez gibi göründü gözüme.. üstelikte her tarafıda uçurum.
oraları görmüş biri olarak ,gerçekten çekme karavanla dolaşılabilinirmi, risk faktörü sizce fazlamıdır.Gerci yazı yayınlandıktan 3 yıl sonra soru sormuş oluyorum ama...Çok etklendim anlatım ve fotoğraflarınızdan

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri