Hipodrom (At Meydanı)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,023
Ynt: Hipodrom (At Meydanı)

Tesekkurler Sedat :smiley:

Özlem, aslinda anlamaktan ziyade insanin kendini salip etuduyle falan oluyor herhalde..,
bu arada o gun hem sis, hem gunes, hem hipodrom, hem de bende akilli ve yetenekli bir camera vardi..
yani burda benim katkim inan cok fazla degil ;)

Etiketler

Mütevazi olmana gerek yok ne olduğu anlaşılıyor yetenek yetenek :smiley: yarın bende çektiğim fotoğrafları siteye koyacağım kıyaslama yaparsın :smiley:

Yaw sagol Özlem :smiley: simartiyorsun ;D
yani size keyif verdiyse, biraz da bilgilendirdiyse iste o zaman benden mutlusu yok :D
sagolasin ;)

NoRiskNoFun' Alıntı:
vay canına demek istiyorum hakkatten de inanılmaz, bazı şeyleri başka bi açıdan bakmadıkça farkedemiyor insan demek ki :eek:

bu 3d animasyon vs teknikleri daha da gelişince eski istanbul sokaklarında, hipodromda filan sanal üç boyutlu, böyle kafana virtual reality araçları takaraktan turlar da yapmak mümkün olacak, işte o zaman ağlamaklı olacağız hepten herhalde..

Sibel, öyle bir gözlüğü takarak gezme fırsatımız olursa (birgün mutlaka olacaktır, umarım bizler de görürüz o günleri :smiley: ) ben çıkarmam onu kafamdan :D

Biraz geç oldu ama ben yeni gördüm Gamze'nin çektiği fotoğrafları.
Çok faydalı oldu bu fotoğraflar. Çok teşekkür ederim. Çok farklı bir gözle baktım bu görüntülere...
Eline ayağına sağlık..

Durusulara fotograf gidersiniz de haberimiz olmaz ha? benim çöplügümde benden habersiz gezmek,hemde Cengiz bey de var :smiley:

Eline emegine saglık sedat,sevgiler

Sedat hocam yüreğine ve emeğine sağlık. Bence forumumuzda ki en güzel bilgi paylaşımlarından birisi ve belkide en önemlisi. Teşekkürler hocam...

sultanahmet camiinin bahçesinde hipodromdan son kalan bank var görülebilir. ayrıca kuranda geçen bir ağaçtır vak vak ağacı meyvasıda insandır. çınarlara asılan insanlar aynen ona benzetildiği için ayaklanma vaka-yı vakvakiye diye adlandırılmıştır.

birde unutmadan yılanlı burmalı sütunun başı tesadüfen topkapının bahçesinde bulunmuş. atmeydanı yaklaşık 100 yıl öncesinde toprak bir zemin ve eserlerden ibaretmiş. ağaçlar alman kayzeri 2. vilhem gelecek diye dikilmiş. at meydanı aynı zamanda yangından ve afetlerden sonra insanların toplanma yeri imiş. insanlar malcanın yongası tabiri kurtarabildikleriyle oraya gelirmiş.

geçenlerde milanoya kaptırdığmız expo vardı bilirsiniz. ilk expo 1871 de yapılıyor 1889 daki paristekine osmanlıda katılıyor. hani şu eyfel kulesinin yapıldığı expo.
dönüşte abdülaziz emir veriyor osmanlı topraklarında yetişen ürünlerden yer altı madenlerinden filan oluşan bir fuar düzenliyor. bu amaç için bina bile inşa ediliyor. şimdilerde buğday sıkıntısı çekiyoruz ya işte o fuarda kaç tür buğday sergilenmiş bilirmisiniz. 212 evet yanlış okumadınız 212...!

Dün gece ''Teke Tek'' isimli programda Fatih Altaylı ve Murat Bardakçı'nın konuğu Prof. Semavi Eyice'ydi. Programda Hipodrom'dan da bahsedildi. İzleyince hemen aklıma sen geldin Sedat paşam ;)

merhaba ben yeni üyeyim aslında bu başlık için acil bir üyelik yaptım
Adnan Menderes Anadolu lisesi öğrencisiyim ve Uluslararası semep adlı projeye hipodramdan sultanahmete adlı konu ve resimleriniz,bilgileriniz gerçekten mükemmel ve hazırlayacağımız video,sunum ve albümde bunlardan yararlanmak isterdim izniniz olursa..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri