Hidroforun Kesik Kesik Çalışması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pasolvon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,673

Etiketler
Merhaba dostlar,
Bayramınız kutlu olsun.
Benim karavanımın bir sorunu var. Onu soracağım. Hidrofor üzerine yorum ve sorunları okuyunca bende de bir hidrofor sorunu var onu bir bilen varsa çare ne olabilir.

Hidrofor içinde elktriğin girdiği bir micro swich var bu swici tyeniden takıyorum bir litre su akıtmadan bozuluyor bir hidoforu bu yüzden değiştirdim. ama ikinci taktığım hidroforun swici de bir litre veya iki üç litre akıtıyor bozuluyor.

SHURFLO Hidrofor için micro switch Uygun Fiyat - Shurflo Ürünleri
Fotograftaki micro anahtar yeni takıyorum 1-3 litre kullanmadan bozuluyor.

*Sizlerde oldumu
*Çaresini bilen varmı
*Neden olur

05323353352 cep numaram
ister buradan ister cebimden bir bilgi veren olursa bir çare bulunursa çok sevinirirm.
Teşekkürler

Swic

Merhabalar,

Karavanım ERBA 5.25 2017 model. Hidroforumda değişik bir problem yaşamaya başladım. Musluğu açtığımda su kesik kesik akıyor. Bu esnada hidrofor sürekli açılıp kapanıyor. Hidrofor içinde basınçlandırma ile ilgili bir problem olduğunu düşünüyorum. Görünürde bir su sızıntısı yok. Problem ne olabilir?
AYnı sıkıntıyı bende seaflo marka hidroforumda yaşamaya başladım ama pompa otamatiği değiştikten sonra

Switch ler arızalı muhtemelen.

Presostatlı, genleşme depolu sisteme geçebilirsiniz. En ufağından bir depo, basıncı pompa basma yüksekliğinden 0,2 bar düşük olsun. Yani pompa 20 metre Su sütunu basıyorsa 20 mSs yani, 2 bar demek. Depo basıncını 1.8 yapın. Presostat ayarını da 1,5 - 2 bar. Oda şöyle olacak. 1.8 e ayarlayacaksınız set basıncını, diferans ayarı da 0,2 bar olacak.

Normal hidrofor sistemine döneceksiniz yani. Presostat 80 TL, Depo da 100-150 TL dir. Ama hem dur kalk sayısını azaltırsınız, hem de arıza ihtimali azalır. Su akışı da daha stabil olur. Aynı pompayı kullandığınızı var sayıyorum.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Switch ler arızalı muhtemelen.

Presostatlı, genleşme depolu sisteme geçebilirsiniz. En ufağından bir depo, basıncı pompa basma yüksekliğinden 0,2 bar düşük olsun. Yani pompa 20 metre Su sütunu basıyorsa 20 mSs yani, 2 bar demek. Depo basıncını 1.8 yapın. Presostat ayarını da 1,5 - 2 bar. Oda şöyle olacak. 1.8 e ayarlayacaksınız set basıncını, diferans ayarı da 0,2 bar olacak.

Normal hidrofor sistemine döneceksiniz yani. Presostat 80 TL, Depo da 100-150 TL dir. Ama hem dur kalk sayısını azaltırsınız, hem de arıza ihtimali azalır. Su akışı da daha stabil olur. Aynı pompayı kullandığınızı var sayıyorum.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

genleşme tankıyla uğraşmamak için musluğun yanına buton koydum, musluğu açıp kapatmak yerine butonla hidroforu açıp kapatıyorum:smiley:

Merhaba dostlar,
Bayramınız kutlu olsun.
Benim karavanımın bir sorunu var. Onu soracağım. Hidrofor üzerine yorum ve sorunları okuyunca bende de bir hidrofor sorunu var onu bir bilen varsa çare ne olabilir.

Hidrofor içinde elktriğin girdiği bir micro swich var bu swici tyeniden takıyorum bir litre su akıtmadan bozuluyor bir hidoforu bu yüzden değiştirdim. ama ikinci taktığım hidroforun swici de bir litre veya iki üç litre akıtıyor bozuluyor.

SHURFLO Hidrofor için micro switch Uygun Fiyat - Shurflo Ürünleri
Fotograftaki micro anahtar yeni takıyorum 1-3 litre kullanmadan bozuluyor.

*Sizlerde oldumu
*Çaresini bilen varmı
*Neden olur

05323353352 cep numaram
ister buradan ister cebimden bir bilgi veren olursa bir çare bulunursa çok sevinirirm.
Teşekkürler

Ekli dosyayı görüntüle 513317

konuyu hortlatıyorum ama switch in fiyatını gorunce tepkisiz kalamadım. nasıl olurda bukadar kucucuk ve basıt bi seye bu fiyatı ısteyebilirler. piyasada aynı urunun daha iyisi ve kalitelisi bile 5 lirayı gecmez. siz belki orjinal urun zannedip bu parayı veriyorsunuz ama uzerinde orjinal shurflo olduguna dair bi yazı ben göremedim.
bu yapılan aslında ulkemizde karavancı ve teknecilere (yatcılar diyemedim) buyuk bi engel.
işte ayni ürünün daha kalitelisi. Omron Micro Switch V-156-1C25 Uygun Fiyatıyla Satın Al - Direnc.net®
ayni urunden 27 tane alabilirsiniz, bu nasıl bi mantıktır anlayamadım.
kolay gelsin

konuyu hortlatıyorum ama switch in fiyatını gorunce tepkisiz kalamadım. nasıl olurda bukadar kucucuk ve basıt bi seye bu fiyatı ısteyebilirler. piyasada aynı urunun daha iyisi ve kalitelisi bile 5 lirayı gecmez. siz belki orjinal urun zannedip bu parayı veriyorsunuz ama uzerinde orjinal shurflo olduguna dair bi yazı ben göremedim.
bu yapılan aslında ulkemizde karavancı ve teknecilere (yatcılar diyemedim) buyuk bi engel.
işte ayni ürünün daha kalitelisi. Omron Micro Switch V-156-1C25 Uygun Fiyatıyla Satın Al - Direnc.net®
ayni urunden 27 tane alabilirsiniz, bu nasıl bi mantıktır anlayamadım.
kolay gelsin

nadiren kullanacağı bir buzdolabına 10.000tl verebilen birisini sağmak helaldir diye düşünebilirler, kendilerince çok da haksız değiller:smiley::smiley:

Benim çözümüm:
Musluk her zaman açık kalıyor,
suyun akması için butona basıyorum.
Butona basmak, musluk açmaktan daha pratik
Upload 2019 12 25 11 35 21

nadiren kullanacağı bir buzdolabına 10.000tl verebilen birisini sağmak helaldir diye düşünebilirler, kendilerince çok da haksız değiller:smiley::smiley:

Benim çözümüm:
Musluk her zaman açık kalıyor,
suyun akması için butona basıyorum.
Butona basmak, musluk açmaktan daha pratik
Ekli dosyayı görüntüle 517010

Kendinden anahtarlı musluklar var o daha konforlu olur bence sizin çözümünüz için. Musluğu açtığınızda hidrofor da otomatik olarak çalışır.

Hocam buna basit bir tampon koyacaksın röleden. O kablolar tabi dayanmaz hidroforun çektiği ampere. Bu sadece röleyi tetikleyecek, hidrofor röle üstünden beslenecek. ;)
O kadar kafam çalışsa çaycı olmazdım:smiley:Ben de hidrofora basit bir anahtar koymuştum.Şimdi yeni aldığım sette de musluk elektrikli ama ben yine düz bağlıyıp anahtardan kontrol edicem.
64579274_2398619300158450_4501898790256508928_n.jpg

@makara60, atla deve değil; 4 ya da 5 bacaklı bir röle alacaksın oto elektrikciden. 20 veya 30amper yeter.
Rölenin uçlarında numaralar vardır,

5 bacaklı alırsan 87a ucu boş kalacak.

Röleyi yüksek ampere dayanıklı anahtar gibi düşün.
Hızlıca pc den bir resim yaptım, uyduruk oldu ama işe yarayabilir.

Musluk

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri