Hidrofor Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Sukruantalya Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,785

Sukruantalya

Yeni Üye
Arkadaşlar yeni aldığım Peugeot boxer imi dönüştürme aşamasındayım. Sorunsuz olarak mutfak tezgahı,banyo,LPG'li şofben,taharet musluğu şeklinde kullanacağım su tesisatı için hangi marka ve model hidrofor önerirsiniz?
Teşekkürler.

Etiketler
Arkadaşlar yeni aldığım Peugeot boxer imi dönüştürme aşamasındayım. Sorunsuz olarak mutfak tezgahı,banyo,LPG'li şofben,taharet musluğu şeklinde kullanacağım su tesisatı için hangi marka ve model hidrofor önerirsiniz?
Teşekkürler.
HydroFlo veya WaterFlo 12 V akış şalterli pompa en basit ve ucuz çözümdür. Netten bulabilir siniz. 400 TL civarında fiyatları.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

seaflo 20lt/dk kullanıyorum çok gereksiz bir alet.

şimdiki aklım olsa cam suyu motoru takar musluk yanına buton koyardım. Çok ucuz ve çok pratik.

şimdiki aklım olsa cam suyu motoru takar musluk yanına buton koyardım. Çok ucuz ve çok pratik.
Çok haklısınız bende 5lt aldım sessiz diyorlar kalkıp kopuyor ortalık birde kısık açamıyorsun diz hizasına buton güzel bir batarya dizinle butona baş çeşmeyi aç kullan

İlk karavanımda cam sileceği motoru ve ayaktan basmalı anahtar vardı. Çok pratikti. Yan tesiri ise, karavanda uzun süre geçirdikten sonra evdeki musluğu açınca sağ ayağımı yere basıyordum :smiley:

Sizler tavsiye ettikten sonra benim de aklıma yattı gibi, biraz araştırayım dedim; yanlışlık ile cam sileceği motoruna bakmışım, bir tanesinde (24 V 55 RPM Cam Silecek Motoru Satın Al | Robotistan.com) boşta çektiği akım 1A, yükte 10A olarak belirtilmiş. 1A 24V sistem için günde ~575W gibi bir haybeye bir tüketim demek.

Cam suyu motorlarında da benzer bir bekleme anında çekilen güç var mıydı?

Sizler tavsiye ettikten sonra benim de aklıma yattı gibi, biraz araştırayım dedim; yanlışlık ile cam sileceği motoruna bakmışım, bir tanesinde (24 V 55 RPM Cam Silecek Motoru Satın Al | Robotistan.com) boşta çektiği akım 1A, yükte 10A olarak belirtilmiş. 1A 24V sistem için günde ~575W gibi bir haybeye bir tüketim demek.

Hocam devreyi kesiyorsunuz zaten, akım çekmez kullanılmıyor iken.

Cam suyu motorunun çekeceği akımın ihmal edilebilecek düzeyde olduğunu düşünüyorum. Kimsenin aküyü bitirecek kadar suyu yoktur zaten:smiley:

Durumu anladığınızı sanmıyorum, aküyü bitirecek kadar su basmaktan söz etmiyorum:smiley:
Bunlar normal araçlarda kullanılan motorlar, sıradan orta sınıf bir otomobilin alternatörü araç çalışırken 100a 'e kadar akım üretebiliyor kabaca, bu durumda bekleme halindeki bir motordan çekilen 1a 'in lafı olmuyor akü yada alternatör için. Kontağı kapattığınızda ise akü ile bağlantı tamamen kesiliyor sistemin, istese de akım çekemiyor motor.

Benim demek istediğim, linkteki açıklamaya bakarak, su motoru da silecek motoru gibi boşta beklerken ~1a akım çekiyorsa 24 saat içinde hatırı sayılır bir enerji ediyor bu karavan tipi kullanımlarda.

Teknik özellikleri yazan bir silecek su motoru göremedim henüz, onun üzerinden konuşmak daha sağlıklı olabilir.

Durumu anladığınızı sanmıyorum, aküyü bitirecek kadar su basmaktan söz etmiyorum:smiley:
Bunlar normal araçlarda kullanılan motorlar, sıradan orta sınıf bir otomobilin alternatörü araç çalışırken 100a 'e kadar akım üretebiliyor kabaca, bu durumda bekleme halindeki bir motordan çekilen 1a 'in lafı olmuyor akü yada alternatör için. Kontağı kapattığınızda ise akü ile bağlantı tamamen kesiliyor sistemin, istese de akım çekemiyor motor.

Benim demek istediğim, linkteki açıklamaya bakarak, su motoru da silecek motoru gibi boşta beklerken ~1a akım çekiyorsa 24 saat içinde hatırı sayılır bir enerji ediyor bu karavan tipi kullanımlarda.

Teknik özellikleri yazan bir silecek su motoru göremedim henüz, onun üzerinden konuşmak daha sağlıklı olabilir.
Hocam araçta bu motor röle ile kontrol ediliyor. Röleden akım çekebilir. Siz anahtar kullanacaksınız, devre açık olacak yani eksiden mi akım çekecek? Tedbiren şaseyi de anahtardan geçirirseniz hayatta akım çekemez. Ben sadece debisinden mütereddidim. Az basıyordur diye düşünüyorum. Bunun çarkı ufak gibi sanki. Bobin pompadan büyük.

"Boşta beklerken" 1a çekmesi bilgisinde bir yanlışlık var hocam, çalışmayan motor amper çekmez. "boşta çalışırken" olabilir, yani arabaya takılı değilken ve motorda hiçbir yük yokken çalışırsa 1a çekebilir bu normal.
silecek su motorları yük altında bile çalışırken 1a den daha az çekeceğini düşünüyorum ki çalışmazken hiçbir şekilde akım çekmez.

ideal bir su tesisatı:smiley:
Su tesisat

Arkadaşlar bu silecekleri çalıştıran motor, su püskürtme motoru değil.
Zaten 55 d/dak demiş bu devirle suya tazyik oluşturmaz, yüksek güçte de 90 kg tork demiş su için bu kadar güce de gerek yok.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR