Hiç Oryantiring Yarışına Katıldınız mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan XtrmPrgrmmr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,177

Hiç Oryantiring yarışına katıldınız mı? (Durumunuzu aşağıda açıklayabilirsiniz...)

• Kullanılan toplam oy
    68

XtrmPrgrmmr

Yürür de yürürüm...
Yer
İzmir
Web
xtrmprgrmmr.blogspot.com
Başlığımızı birçok kişi ziyaret ediyor. Siz de hoşgeldiniz... :smiley:

Başlığa hangi amaçla geldiğinize göre başlık içeriğini düzenlemeliyiz diye düşünüyorum.

Lütfen Oryantiring'e ilginizin düzeyini bize bildirin ki ona göre düzenleme yapalım. Ayrıca işaretledikten sonra durumunuza uygun mesaj da yazabilirseniz, size uygun başlıkları çoğaltabiliriz.
Mesela,

Lisanslı sporcuların takımları hakkında bilgi
Antrenman duyuruları
Nasıl yapılır ve nasıl katılınır bilgileri
vs.

Neye ağırlık verelim?
Yardımcı olursanız seviniriz.

Tekrar hoşgeldiniz...

Etiketler
Ynt: Hiç Oryantiring Yarışına Katıldınız mı?

slm.Ulaş:smiley:Burada da karşıma çıktın:smiley:ne olduğunu merak edip bakmıştım ki ilgimi çekti..nasıl yapıldığını diğer arkadaşımızdan öğrendim sayılır..en azından artık bir fikrim var:smiley:nerelerde yapılıyor ve nasıl katılabilirim,ya da katılabilir miyim?herhangi bir eğitim almam gerekiyor mu ki mutlaka öyledir:smiley:bu eğitimi nerede alabilirim?bu konularda bilgi verirseniz sevinirim:smiley:

nerede sorusunu geri alıyorum :smiley:))biraz önce baktım ve gördüm..doğa sporlarıyla ilgili kulüplerdeymiş:smiley:))

Eğitim tabiki daha iyi olur. Tüm kulüpler belirli dönemlerde sezon açar ve eğitim düzenlerler. Bu eğitimlere katılmanız düzenli bir sporcu olmanız açısından önemlidir. Ancak ilk etapta sadece denemek, kendinizi tartmak istiyorsanız, eğitim bölümü biraz sıkıcı gelecektir...

DEDAK dahilinde bizler antrenmanlarımızda sadece sporcularımızı davet etmiyoruz, aksine ilk kez deneyecekleri ve sadece eğlenmek isteyenleri de çağırıyoruz. Bizler antrenman yapıyoruz, sizler "dolaşıyorsunuz" ;D ;D Eğer ki işi daha detaylı öğrenmek isterseniz, veya biz siz de geleceğe yönelik bir ışık görürsek :smiley: oturup tartışıyoruz, ve eğitimlerinizi almaya başlıyorsunuz.

Oryantiring antrenmanlarımız da başlayınca onları da özellikle buradan duyuracağız. Katılırsanız çok mutlu oluruz. Bir denersiniz, eğlenmezseniz bir daha gelmezsiniz ;D ;D

Her kulüp nasıl çalışıyor bilmiyorum ama İzmir'de asker ve polis haricinde Doruk ve DEDAK benim bildiğim sürekli çalışan takımlar. (ki biz, DEDAK henüz başladık sayılır...)

Umarım açıklayıcı olmuştur. Aklınıza birşey takılırsa lütfen sorun...

merhaba ulaş.2-3 defa oriantirng yapmıstım.ama devamı gelmedi.cok teknik bilgim yok.ama yakında egitim almayı düsünüüyorum.navigasyon dahil.internetten bilgi edinebilcegmiz kaynak linkleri belirtirsen sevinirim

bide böle bir baslık actgın icin tesekkrler cidden.önemli bir konu

Merhaba oriantirng hakkında biraz cık bilgim var ( Askeri personelim) bu işi sivil ortamda yapılması baya dikkatimi çekti:smiley: gelişmeleri yakından takip edeceğim başarılar dilerim:smiley:

Sevgili cempercimli,

İnternette kaynak çok fazla değil. Ancak kulüplerin web siteleri kaynak olarak düşünülebilir. Bir de Ulusal ve Uluslararası Federasyon siteleri var. Bu nedenle ben de bulduğum bilgileri (kaynak göstererek tabiki) buraya yansıtmaya çalışıyorum ki, bir yandan çok değişik bilgi de yok. İstediğiniz bilgiyi tartışmak yoluna gidersek sanırım daha çok bilgi ortaya koyabiliriz. O zamana kadar başta IOG olmak üzere Kulüp sitelerini inceleyebilirsiniz.

Sevgili hayyam,

Öncelikle hoşgeldiniz. Umarım katılırsınız. Sivil ortamda da kısa da olsa bir süredir spora ilgi artıyor. Öncelikle spora sonra da forumumuza değerli katkılarınızı beklerim...

Şimdi güneydoğu bölgesindeyim yaz tatilinde hanımı da ikna edebilirsem :smiley: mutlaka faaliyetlerinize katılmak isterim;)

Benim kuzenim de askeri personeldir, o bana bayağı uzun bahsetmişti oryantringden...
Daha sonra ortağım ankara'da bi oryantring turnuvasına katıldıktan sonra erzurumda bu işi yapmaya karar verdik.
Biraz daha araştırıp palandöken dağında güzel bi oryantring alanı kurmak istiyoruz...

@kurtsoylu

Aslında tabi spora (hangi dal olursa olsun) yatırım çok karlı gibi görünmese de, özellikle hızlı gelişmekte olan bir spor dalı olarak Orientiring de çok açık var. Özellikle yeni seçilmiş Federasyon yönetimimiz sporun yaygınlaşması için çok hevesli. Bunu bizzat Federasyon seçimlerinde yaşadım. Federasyon ile bağlantıya geçerseniz, uygulama konusunda bilgi alabilir, yapabileceklerinizi tartışabilirsinz. Özellikle dağ ve orman alanlarında çok zevkli parkurlar kurmak mümkün olduğundan sanırım Erzurum'da da mükemmel bir yarış ortamı olacaktır. Birkaç yıla kadar sayenizde ulusal bir yarışta Erzurum'da bir araya geliriz belki de.

Teşekkürler,

Sevgili Ulaş,
Bu etkinliğe katılmayı çok isterim. Deneyimim yok. Ancak trekking yapıyorum (yapmaya çalışıyorum). Aynı zamanda denizciyim. Pusula ile oradan tanışıyorum. Kerteriz filan.
Orienteering konusunda sanırım İZTV'de bir yarışma görmüştüm. Çok da hoşuma gitmişti.
Hedefim dağcılık yönünde ilerlemek. Bu sebeple Orienteering öğrenmem lazım.
İnşallah tanışırız. Sizin etkinliklere katılma fırsatı bulurum.
Görüşmek üzere
Efe

Merhabalar,

Kerteriz falan biliyorsanız, zaten işin %60ı falan bitti demektir. Bir tek temel harita bilgisi üzerine Orynatiring işaretlerini anlatacağız, bir de saha tecrübesi kaldı :smiley:

Profilinize baktığımda İstanbul gördüm. İstanbul Orientiring Grubu'na (IOG) ulaşırsanız, onlar ile çok ciddi deneyimleriniz olacaktır. (Hatta yavaş yavaş başlasanız, Ekim-Kasım gibi yapılan Ist5Days Uluslararası yarışlarına İstanbul'da katılabilirsiniz bile.... (ki tavsiye ederim :smiley: )) Her pazar günü antrenman yapıyorlar ve halka açık antrenmanlar...

Sorunuz olursa yardım etmekten mutlu olurum...
Selamlar

Merhabalar ben Mustafa Ankara'dan, yıllardır doğa sporlarıyla son bir yıldır da orienteering yapıyorum. Ankara'da kış boyunca hemen hemen her hafta sonu genellikle Odtü orienteering grubunun düzenlediği parkurlar yapılıyor. Ankara'da olanlar ve katılmak isteyenler olursa haberleşelim. Ancak şu an okullar tatil olduğu için sezon bitti. Eylül ekim gibi tekrar başlar her hafta sonu parkurları, parkurlarda yeni başlayanlar için kısa ama güzel harita ve pusula kullanma bilgileri veriliyor. Zaten araziye çıktığınızda da doğaya haritaya biraz aşina iseniz kısa zamanda çözüyorsunuz. Tabiki parkurlar yeni başlayanlar için daha kısa ve kolay oluyor. Daha fazla bilgi isteyen arkadaşlar bğlantı kurarsa sevinirim.
Sevgiler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.