Her Yönü Ile Güney Karavan ..gerçek 01 Belgelİ-750 Kg.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKMühendis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 309
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 101,669
Bize İsmail Usta kurdu, Üç sene oldu kullanıyoruz. 100A Jel bizim akümüz. İsmail Usta'nın malzemeleri kaliteli, İşçiliği de güzel yapıyor. Gerçekten tesisattan anlıyor.
Hakan abi de gayet temiz çalışmış. Karavan bağlantıları da sağlam ve düzgün görünüyor. Girişler özenle kapatılmış gibi yağmur suyu falan alır mı ilerde göreceğiz.

-----------------------------------------------

İyi günlerde kullanırsınız inşallah.
Gezi resimlerinizi bekliyorum.
çok teşekkür eder şu günlerde az da olsa bizi rahatlatan kısa doğa içre gezimizden bir fotoğrafı şöyle bırakırım.

Screenshot 2020 04 27 10 52 31 847 commiuigallery

Bugün karavanımızı(güney midi) tarttırdık. 2 adet 170-190 w güneş paneli, 2 adet 100 amper akü, bir inverter, bir kontrol paneli, 20-25 litre civarı su, yarım küçük tüp, tente, kaplin kilidi, 2 adet kupa, bir adet orta boy bıçak ile 780 kg geldi.

Sizce ranza olsabu yeni midi 4 kişilik olabilir mi
Yani alan yeterli mi?

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@omnitemporal evet bizimki eski midi. Dogrudan eski MİDİ ölçülerinde ranza olmasını pek istemezdim. Şu an 185 e 195 yatak ölçüsü var bizim MİDİnin. ranza koyulursa ki bir arkadaş sanırsam başka bir konuda planı paylaşmıştı, yemek masasından dönüşen yatak ölçüsü 120-195, ranza ölçüsü de 180-65 oluyor. Şahsen 120 cm nin iki yetişkin için pek rahat olacağını sanmıyorum. Ranzalari yetişkin olanlar yine rahat rahat kullanamaz diye düşünüyorum. Ancak çocuklu aileler için kurtarıcı olur bence. Üstelik yeni MİDİnin tupluk kısmı da görünmüyor planda. Her ne kadar ölçü büyümüş olsa da tuplugun ıvır zıvır için gerekli olduğunu düşünüyorum. Şu an eski midi iç hacim oldukça ferah, yeni planla daralacagini düşünüyorum.

Son düzenleme:

Klasik MIDI yi biliyorum,Yücel Bey'in karavanına misafir olmuştum
Bakalım yeni midi nasıl
2 çocuklu aile olduğumuz için bize uygun olabilir
Aslında buna midi plus dense daha iyi olur
Eski klasik MIDI de üretilmeli
İsteyen istediğini tercih edebilsin

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Adının koyulması lazım :smiley: üzerinde tecrübeye sahip oldukları 3 kişilik MİDİnin üretiminin devam edeceğini düşünüyorum. Kilo olarak da daha cazip hem

Dün biraz hava almak amacıyla öğle vakitleri yüksek bir yaylaya çıktık. Amacımız iftarımızı yapıp dönmekti, öyle de yaptık... Oldukça yağmurlu bir hafta geçiriyoruz dün de öyleydi. Zaman zaman güneş açsa da hem sağanak hem de ince ince süzülen yağmur geçişleri yaşadık... Bu esnada karavanımızı da test etmiş olduk. Karavanımızın yaşam alanlarinda yağmur aldığına dair bir emare göremedik, bu bizim için iyi olan kısım. Yalnız tüplük, kapağın yanlarından süzülen yağmur sularını sızıntı şeklinde içine alıyor. Tüplük kapağına bant yapıştırarak onu halletmeyi düşünüyorum.

IMG 20200501 144200

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR