Hedef Karavan ile St. Petersburg

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan windyhill Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 112
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 45,695
Ynt: Hedef Karavan ile St. Petersburg

gezmen' Alıntı:
Öncelikle hoş geldiniz diyorum. :smiley:

Eski Doğu Bloğu ülkeleri, çok ziyaret edilen ülkeler değil genelde Türkler açısından. Son yıllarda bir değişme var ama... Çalışmak için giden, müteahhit, mühendis, işçi ve serbest çalışanlar ile sınırlı sanki. Çok bilinmemekten kaynaklanan güvensizlik, abece ayrılığı, ülke tanıtımlarının göreli yetersizliği ...vb nedenlerle bireysel gezilerde çok ön planda değiller. Sizin geziniz, bu nedenle, buraları geçeğine alacaklar için daha bir değerli oldu; tıpkı sınırlı sayıdaki arkadaşların paylaştığı gezileri gibi. ;)

Cavid Sezen
Teşekkürler saygılar

Etiketler

mayıstosböce' Alıntı:
Teşekkürler emekleriniz için.
10 bin km çok ciddi bir mesafe gördüğümüz kadarıyla kötü bir şey yaşamadan bitirdiniz,bu ayrı bir keyif.
Dediğiniz gibi 1 hafta daha oyalansaydınız havalar soğuyacak tı buralarda eee biraz da negatif bir şey yaşayın.
Biz teşekkür ederiz saygılar

bartek' Alıntı:
Cavid Bey,
Benim gördüğüm genç nesil mutlu , emekli kesim ise kan ağlıyor, açlık sınırında yaşıyor. Moskova'da dikkatimi çeken bir şey de "Gomonisler Moskava'ya!.." diye bağıranların bir kısmının orada ticaret yapmaya çalışmalarıydı. Ben görgüsüzlük demicem ama lüksü seviyorlar. Aç kalıyorlar ama güzel giyiniyorlar. Alt yapılarının yanında eğitim sistemleri de bizden fersah fersah ileride. Metronun güzelliklerinden bahsetmiş arkadaş. Elinde kitap , gazete vs olmayan Rus göremezsiniz nerdeyse.

90'ların başında Rusya'da ortayaş üzerinin komunizm özlemini görünce sorardım "neden, şimdi daha özgür değilmisiniz, istediğiniz ülkeye gezmeye gidebilirsiniz mesela?" şunu söylerlerdi, "şimdi gezmek için para lazım, eskiden bir sürü ülkeyi bedava görebiliyorduk" hepsinin hemen hemen bir askerlik geçmişi vardı kimisi Afganistan'a işgale gitmiş, kimisi ırak iran suriye eğitim vermeye. Bana komik gelmişti bu düşünce tarzı. Oysa ki ciddi bir travma içindeydiler tabi böylesine bir rejim değişikliğinde.

Ferhat bey ve Özcan bey,

Paylaşım için teşekkürler. Seçtiğiniz yollar için aşağıdaki şiir ve ilgili videosunu gönderiyorum : )

Volgograd'da şehrin merkezine yakın devasa bir alan ve orada herkesin kepenkli garajı vardı. Arabası olanlar arabalarını oraya koyar, demir kapısını kilitler evlerine yürüyereki otobüs veya bisiklet ile giderlerdi :smiley: Aklımda hala bu imaj ile hep büyük şehirler hariç küçük yerlerde parketmek hele de karavanda konaklamanın güvenli olmayacağını düşünürüm ama gereksiz bir önyargı olabilir tabi.

http://www.youtube.com/watch?v=EIGyBIn1aHY

Seçilmeyen Yol

Yol ikiye ayrıldı güz sarısı ormanda,
Üzgünüm ki gidemedim ikisinden de
Bir gezgin gibi uzun süre yalnız başına,
Durup, baktım birine gözüm kestiğince
Bükülüp çalılıkların arasında kaybolana dek;

Ardından diğerine saptım; sadece öylesine,
Ve belki de daha da cazip geldiğinden,
Ya da çimenli çehresiyle sarıverme isteğinden;
Aslında yolların her ikisi de gitgide
Aynı ölçüde yıpranmış ve aşınmıştı,,

Ve her ikisi de o seherde eşit uzanıyordu
Yapraklara, ayak altında kararmamış renklere
Eh!, ilkini bir başka güne bıraktım!
Bilsem de bu yolun diğerine kavuştuğunu,
Gene de şüpheliydim dönüşümden geri.

Anlatacağım derin bir nefes ile bunu
Yıllar ve yıllar boyu biryerlerde:
Yol ikiye ayrılmıştı ormanda... ve ben--
Daha az kullanılmışı seçtim,
Ve tek ayrım yaratan da buydu.

Robert Frost
Türkçesi: O.S.

Selamlar dubaiden Taner kardesim
Siir ve video icin cok tesekkur ediyorum bu seyahat gercekten bize keyif vermisti temmuz ve agustos ayi turkiyede cok sicak gecerken ukrayna ve Rusyada doganin ve serin havanin keyfini sehirlerde ,kasabalarda,koylerde kaldik geceledik hic bir sorun ve terslik yasamadik.
Birbucuk ay evvel turkiyeden ayrildim seyahati seven baska bir arkadasimla, tabiiki uzun seyahatler bazen yalniz keyif vermiyor bu seyahatte hedefi umman koymustum fakat hedef sasti iran bandar abbastan gemiyle dubaiye gecip oradan ummana gecmeye niyetim vardi gemi seferlerinde aksama ve gecis fiyati buna etken oldu karavani bandar abbasta birakip iki haftalik dubai vizesi alip ucakla geldik.
Kismet olursa seneye gezi planima yemenide ekleyip bu seyahati gerceklestirmeyi dusunuyorum.
saygilar selamlar

Ferhat bey ilgi ile izledim.Gerçekten farklı yerleri tercih ederek gezmenin tadını çıkartmışsınız.Paylaşımınız için teşekkürler.SEVGİ ve SAYGILAR.

Ben farklı bir konuyu merak ettim. Sanırım uydu alıcınız Neta. Ülke dışında özellikle kuzeye gittikçe performansı nasıldı? Türksat uydusunu bulabiliyor muydu? Sanaırım çanak boyu yeterli ama merak ettim. Ben de yurtdışında yaşadığım için bunu soruyorum.

Teşekkürler

Özgür

metin0035' Alıntı:
Ferhat bey ilgi ile izledim.Gerçekten farklı yerleri tercih ederek gezmenin tadını çıkartmışsınız.Paylaşımınız için teşekkürler.SEVGİ ve SAYGILAR.
Selam ve saygılar bizdende Ummandan

zentoz' Alıntı:
Ben farklı bir konuyu merak ettim. Sanırım uydu alıcınız Neta. Ülke dışında özellikle kuzeye gittikçe performansı nasıldı? Türksat uydusunu bulabiliyor muydu? Sanaırım çanak boyu yeterli ama merak ettim. Ben de yurtdışında yaşadığım için bunu soruyorum.

Teşekkürler

Özgür
Merhaba özgür kardeşim evet çanak antenimiz netaydı fakat Rusyada genelde randımanlı çalışmadı sadece trt kanallarını seyredebildik st petersburgda ise hiç görüntü alamadık.
selamlar Ummandan,ferhat yılmaz

Mrb gezinizin tamamını okudum çok beğendim.Hindistana ve Katmanduya kadar gitmeyi düşünürseniz yol arkadaşı olarak katılırım

bu_acar' Alıntı:
Mrb gezinizin tamamını okudum çok beğendim.Hindistana ve Katmanduya kadar gitmeyi düşünürseniz yol arkadaşı olarak katılırım
MRB tabiiki bu seyahati dusunuyorum turkiyeye dondugumde tanisip bu seyahat hakkinda program yapabiliriz.
dubaiden selamlar

gezinizi takip etmeye calisiyorum, mayis sonunda gürcistan girisli uzun bir yolu asmayi planliyorum , Su siralar hazirliklara devam ediyorum, ;D www.hedeftekiyollar.com

DSC 7889

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,079
Kaydolan Son Üyemiz
Fondue

SON KONULAR

Geri