Hedef Karavan ile St. Petersburg

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan windyhill Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 112
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 45,688
Ynt: Hedef Karavan ile St. Petersburg

bahçesaray resimleri ukrayna

Bahesaray resimleri 001

Bahesaray resimleri 029

Bahesaray resimleri 020

Bahesaray resimleri 033

Bahesaray resimleri 035

Etiketler

Çok güzel bir rota olmuş. Cavid Hocamın da dediği gibi St.Petersburg'u gezecek olmanız harika.Bol bol foto ve notlar bekliyoruz.İyi geziler olsun.Ergun.

Geçtiğimiz hafta annemle babam St. Petersburg'dan döndüler. Beyaz geceler çok güzelmiş fakat çok üşümüşler. Yanınızda sıkı birşeyler olmasında fayda var...

Vladinka' Alıntı:
Çok güzel bir rota olmuş. Cavid Hocamın da dediği gibi St.Petersburg'u gezecek olmanız harika.Bol bol foto ve notlar bekliyoruz.İyi geziler olsun.Ergun.
Temennin için teşekkürler ergun kardeş

zentoz' Alıntı:
Geçtiğimiz hafta annemle babam St. Petersburg'dan döndüler. Beyaz geceler çok güzelmiş fakat çok üşümüşler. Yanınızda sıkı birşeyler olmasında fayda var...
selam ukraynadan, bizim st petersburga ulaşmamız herhalde bir haftayı geçer beyaz geceleride kaçıracağız bu gidişle))))

selam arkadaşlar yaltadan
simpferpolden sonra 40 km mesafede olan bahçesarayı gezdik geniş alana yayılmış bir şehir, eski şehirde olan hansarayı gezdik yoğun ziyaretçi gurupları vardı.
insan burayı gezerken gerçekten duygulanıyor burcu burcu tarih kokuyor .
tatarlar azda olsa türkçe biliyorlar sonuçta anlaşabiliyorsunuz hansaray civarında genelde esnaflık ve rehberlik yapıyorlar burada çiğbörek yemenizi tavsiye ederim.
oradan 40 km civarı sivastapola devam ettik geniş alana yayılmış bir liman kenti.
park yeri bulmakta biraz zorlandık genelde şehir içindeki yollar tek yönlü,şehir pazarının yanında bir caddede park yeri bulduk,şehir merkezi hareketli yeşil alanı ve ağacı barları cafeleri bol olan temiz bir şehir.
bir gün kaldıktan sonra 100 km olan yaltaya geldik sivastapol yalta arası ormanlık güzel bir yol.
yalta şehir içi yolları çok dar olan bir şehir tesadüfen merkezde paralı bir park yeri bulduk günlük 50 grivni (6 dolar) civarı rusların ve ukraynalıların belarus moldovların rağbet ettiği pahalı ve yoğun bir şehir, sahil adeta et yığınına dönmüş sabahları biraz temiz öğleden sonra bulanık bir denizi var.
akdeniz ve egede denize girenin burada denize girmesi mümkün değil.
bir gün kaldıktan sonra alushta diye yaltaya yakın bir sahil kasabasına geldik park knusunda barada şansımız yaver gitti merkeze yakın bir park yeri bulduk kasabaya tatile gelen insanlar çok denizi berbat kumsal hiç yok insanlar beton kalıpların ve mıcır üzerinden denize giriyorlar herhalde en güzel şeyi buranın havası çok temiz olmıyan bu şehirde ne sivrisinek nede karasinek vardı gece belli bir saatten sonra üşümeye başlıyorsunuz,kırımda her şehirde ve kasabada camiler görebiliyorsunuz ve ezan sesi duyabiliyorsunuz alushtada olduğu gibi, türkçe bilen insanlarla heryerde karşılaşabiliyorsunuz.
bir gün kaldıktan sonra 70 km civarı sudak diye bir sahil kasabasına geldik,yol tam bir rezalet dağlık ve bazı sahil köylerinden geçerken trafik yoğunluğu had safhada köyün birinde trafiğin açılmasını bir saat bekledik.
yarın burayı gezip denize girdikten sonra 40 km olan feodosia'ya devam edeceğiz.
bugün ukraynada onyedinci günümüz 2300 km yol yaptık buradan rusyaya gireceğimiz sınır kapısı 700 km civarı,herhalde st petersburga varmamız iki haftamızı alacak diye düşünüyorum bir terslik olmazsa.
bol seyahatli ve sağlıklı günler temenni ediyorum

Ukrayna  sivastapolyaltaulushta resimleri 084

Ukrayna  sivastapolyaltaulushta resimleri 167

Ukrayna  sivastapolyaltaulushta resimleri 151

slm arkadaşlar zaporojeden
sudak'ta birgün kaldıktan sonra feodosiaya devam ettik,sudak yoğun bir sahil kasabası çarşısı uzun ve kalabalık cafeleri barları lunaparkı sahilde uzun bir yürüyüş alanı plajları düzenli denizi temiz olan bir sahil kasabası ilk defa burada doya doya denize girdik,buradada esnaflık yapan tatarlar yoğun,tatile gelenlenler genelde ruslar ve belarus vatandaşları,şansımıza merkezde sayılan paralı bir otopark bulduk günlük 9 dolar civarı.
gece serin olan hava gündüz çok sıcak oldu gece ve gündüz arasında çok farklı hava sıcaklığı var.
öğleden sonra feodosiaya devam ettik,günleren pazar olması nedeniyle bu şehirde sahile yakın müsait bir park yerini kolayca bulduk.geniş ve düzenli caddeleri sahilde uzun yürüyüş ve eğlence alanlarının bol olduğu temiz bir şehir,sakinliği bizi cezbetti sabah denize girip devam ederiz diye düşündük bugün yaptığımız sadece 40 km)))sabah sahile indiğimizde en berbat ve rezil bir deniz gördüm denize girmek mümkün değil fakat insanlar mutlu ve denizde yüzüyorlar,gerçekten çok ilginç denize akan derenin rengi simsiyah herhalde canlı yaşamaz diye düşündüğüm bu derenin yanında insanlar denize giriyorlar,burada düşündüğüm şu oldu akdeniz ve egenin billur gibi denizi ve güzel sahillerini kirleten insanlara bir defa daha lanet ettim özellikle burayla ilgili birkaç resim ekledim çünki o insanlar böyle denizlere layık.
sabah feodosiadan devam ettik güne erken başladık bugün biraz daha fazla km yapmayı düşündük,yoğun bir trafiği olan rusların ve belarusların kırıma tatil için gidiş ve gelişlerde kullandıkları trafiği yoğun olan bir yol feodosidan 30 veya 40 km si verimsiz ve ağaçsız bir yol ukraynada kıraç olan araziyi burada gördük yol boyunda meyva sebze ve kurutulmuş balık satan insanların bol olduğu genelde güzel olan bir yol, bu yol boyunca dikkatimizi çeken çok uzun ve geniş olan yapay bir sulama kanalı var.
bu güzergahta ismi canköy olan bir kasaba (dzhankoi) canköy kırım yarımadasının bittiği bir kasaba militopul diye bir şehirden daha geçtik şehir merkezinde moladan sonra devam ettik geniş ve temiz bir şehir merkezi olan azof denizine 70 km olan bir şehir ve akşam üzeri zaporojeye geldik bugün 330 km yol geldik rus sınırına 320 km yolumuz kaldı bol seyahatli ve sağlık günler temenni ediyorum

Sayın Yılmaz ilgi ile takip ediyoruz.Biraz daha fotoğraf ekleye bilseniz daha güzel olur du, siz anlattıkça biz hayal ediyoruz,tabi her şey imkan dahilinde.

İyi günler
Sy Yılmaz
Dönüş tarihi belli olmayan ve cok güzel geçtiğini tahmin ettiğim gezinizi ve fotograflarınızı bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.Gezinizi ilgi ile takip ediyoruz,gezinizin gönlünüzce geçmesi dileğiyle
Saygılar
Batuhan

Son derece keyif alarak ilgi ile takip ettigim bir konu.Ozellikle bana son derece ilginc gelen bu bolgeyi hemsehrimin klavyesinden takip etmek ayri bir guzellik.Bunun icin size cok tesekkur ederim.
Benim merak ettigim konu bu bolgediki insanlarin karavanciliga ve yabancilara bakisi..Sizi nasil karsiliyorlar, size karsi davranislari nasil?

zedzestion' Alıntı:
Son derece keyif alarak ilgi ile takip ettigim bir konu.Ozellikle bana son derece ilginc gelen bu bolgeyi hemsehrimin klavyesinden takip etmek ayri bir guzellik.Bunun icin size cok tesekkur ederim.
Benim merak ettigim konu bu bolgediki insanlarin karavanciliga ve yabancilara bakisi..Sizi nasil karsiliyorlar, size karsi davranislari nasil?
selam kardeşim
bulgar romen'de ve ukraynada yok denecek kadar az ukraynaya gireli 20 gün oldu herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadık,tabiiki karavana meraklı bakışlar ve bilgi almak için gelen ziyaretçiler çok fazla.
türk olduğumuzu öğrendikleri zaman sempatiyle yaklaşıyorlar ve yardımcı oluyorlar.
saygılar selamlar kharkovdan

Batuhan 06' Alıntı:
İyi günler
Sy Yılmaz
Dönüş tarihi belli olmayan ve cok güzel geçtiğini tahmin ettiğim gezinizi ve fotograflarınızı bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.Gezinizi ilgi ile takip ediyoruz,gezinizin gönlünüzce geçmesi dileğiyle
Saygılar
Batuhan
selam butuhan kardeşim
temenniz için çok teşekkür ediyorum,daha fazla fotoğraf eklemek istiyorum fakat genelde internet çok zayıf saygılar selamlar kharkov'dan

selam arkadaşlar kharkovdan
biraz zaparojeden bahsetmek istiyorum,şehir merkezinde burada yaşıyan arkadaşımla buluştuk karavanı yakınımıza müsait bir yere park ettik yemek kahve ve bol bol sohbet arkadaşım bizim ziyaretimize çok sevindi karavanla gelmemiz ilginç geldi arkadaşımda karavancı adayı oldu)))).
zaporoje bir milyonluk sanayi şehri demir çelik fabrikaları ve ukraynadaki tek otomobil fabrikasının bulunduğu şehir.
geniş caddeleri uzun yürüş alanları parkları ve ormanı bol olan dinyepır nehrinin kenarında bir şehir, dünyanın en büyük hortitsa adında nehir adasıda burada uzunluğu 9 km en geniş yeride 3 km olan ormanlık sadece adaki görevlilerin evlerinin olduğu bazı kamp ve dinlenme yerlerinin bulunduğu bir ada.
ayrıca 1932 yılında yapılan büyük bir nehir barajı var bu nehirde gemileri havuza alıp 45 metre aşağıya indiriyorlar ve gemiler karadenize doğru yollarına devam ediyor.
öğleden sonra yola çıktık 80 km olan dinyepır petrovski şehrine geldik karavanla şehir turu attık ağaçlardan ve orman çokluğundan bazı yerlerde binaların bile gözükmediği büyük bir alana yayılmış caddeleri geniş ve düzenli olan dinyepır nehrinin ikiye böldüğü üzerinde bir tren ve iki uzun araç köprüsünün bulunduğu bir şehir gerçekten bu şehire hayran kaldık.
saat altı civarı ayrıldık kharkova devam ettik yolun 30 veya 40 km si berbattı yol otobana bağlanınca rahat bir yolculuk yaptık ve kharkovdayız bu şehirde çok güzel bir şehire benziyor şu an şehirin neresinde olduğumuzun farkında değiliz fakat parkettğimiz yer nehir kenarı büyük orman alanı ve gençlerin müzik yaptığı çiçekleri ve çimleri bakımlı olan bir yer, park yeri bulmakta zorlanmadık ücretsiz bir park yeri.
bugün 322 km yol yaptık rus sınırına 30 km civarı bir yol kaldı yarın kısmetse rusyaya giriş yapacağız ukraynada yirminci günümüz yaptığımız km 3135 km.
ben yazarken sağ olsun eski bir restaurantçı olan arkadaşım özcan çok güzel akşam yemeği hazırladı yine bu konudaki hünerlerini sergiledi ciğer yahni çoban salata ve karpuzdan olan bir menü,tabiiki bu seyahat süresince ukraynanın ucuz ve lezzetli olan et ve kurutulmuş balıklarından faydalandık.
kemiksiz dana eti ve kuzu etinin fiyatı 6,7 dolar civarı.
saygılar ve selamlar kharkovdan.

mayıstosböce' Alıntı:
Sayın Yılmaz ilgi ile takip ediyoruz.Biraz daha fotoğraf ekleye bilseniz daha güzel olur du, siz anlattıkça biz hayal ediyoruz,tabi her şey imkan dahilinde.
selam sayın arkadaşım
ekliyeceğim çok fotoğraf var fakat ekliyemiyorum sistem kabul etmiyor nedendir çözemedim saygılar.

Merhaba,

eger fotograflarınızın boyutunu küçültürseniz.....yani yükleyeceginiz fotografları 800*765 jpeg ölçüsüne indirirseniz sorun olmaz sanırım.

photo filtre programını türkçe versiyonunu indirip deneyin...bakalım..

çaresiz kalırsanız bana emaille gönderirseniz sizin adınıza yapmaya çalışayım..

emalim..ismdonmez@gmail.com

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri