Hasanboğuldu Şelalesi Hikayesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 47,334
Ynt: Hasanboğuldu Şelalesi Hikayesi

Edremit kızılkeçili köyündenim dedelerimizden duyduğumuz budur iki gencin sevdasını anlatmaktadır hasanboğuldu
resimlerde görülen şelale sutüven şelalesidir sonraki resimdeki gölette hasanboğuldudur
hasan boğulmuşmudur intiharmı etmiştir kimse yoktur yanında bilnmez ama bilinen emine tarafından suda bulunduğudur
işin acı tarafı bu gün bu güzelim yerlerin turizm adına mahvedilmesidir korkum daha turizme açılmadık nice yerlerin kısa zamanda duyulup oralarında buralar gibi poşet kent halne gelmesinden korkuyorum

Etiketler

tolga_yarici' Alıntı:
yazınızı dikkat ile okudum ancak kafama takılan bir kaç soru oluştu
şimdi 5 saatlik yoldan gelip buluşuyorlar. peki süt ile peynir bu yolculukta nasıl bozulmuyordu.
adı üstünde efsane fazla mantık aramamak lazım ;D

hasan boguldu ve sütüven şelalesını dün zıyaret ettım bınbır hevesle.. ama sanırım rahmetli su dan degılde etraftakı mangal kokusundan bogulmus olabılır..üzgünüm ama sütüven ve hasan boguldu benım hatıralarımda kebapçı dukkanı kokulu yer olarak kalacak ( abartmıyorum adamlar şişlere adana kebap saplayıp mangal yakmıslardı haa ayrıca suyun ıcınde bıra kapakları ve her turlu pıknık malzemesı vardı hatta pıknıge gelmıs bır kabıle reisi elındekı bardagı dusurdu ve suyun içinde bıraktı ) bunlar benım görebıldıklerım ayrıca mıhlı ve degırmen selalelerınıde gezdım gıtmısken degırmen selalesıde sütüvenden farklı degıl mıhlı bıraz temız kalabılmıs az da olsa cevre duzenlemesı yapılmıs etrafta masa olmadıgı ıcın olsa gerek ama oranında yol sorunu var .

He ya ateş yakma yasağı var.
Bir de serbest olsaydı.
Geçen sene mayıs ayında bizde kamp dönüşü uğramıştık.
Bir daha Hasan boğuldu göletine ziyaret mi.?
Allah yazdıysa bozsun.
Sadece hafta içleri ve çok erken saatte olursa olur.
Ha birde kış aylarında olabilir.

Diğer zamanlarda gaz maskesi ile bile gezilmez oraları.

hikayeler dolu anadolunun her köşesi çoğuda acıklı hep marım sonu güzel biten bir yerde bulunur ...bu arada sahil kesimi orman içleri heryer talan ediliyr büyük bir hızla birkaç seneye kalmaz doğru düzgün yer kalmayacak sanırım en üzücüsüde bence bir avuç insan haricinde kimse farkında deği bunların denizin içinede girmeye cesaret ister poşetlere taş koyup hep dibe yollamışlar

Hasan'ın boğulduğu yer burasıdır.

[attachment=1][attachment=2][attachment=3]

STVEN ELALES VE HASAN BO

STVEN ELALES VE HASAN BO

STVEN ELALES VE HASAN BO

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR