Hasan Dağı için Bilgi İsteyenler Var mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan velespitci68 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,305
Ynt: Hasan Dağı için Bilgi İsteyenler Var mı?

erol81' Alıntı:
hasan dağı hakkında son bilgileri verebilicek birileri varmı? karbeyaz otelin yolu açıldımı mesela?
Karbeyaz otelin yolu biz çıkaraken(14.04.2012 saat 11:00) bir kaç noktada kar vardı ama ertesi gün (15.04.2012 saat 14:00) dönüşte kar kalmamıştı;
Bu zaman aralığında kar yağmadığına göre yollar açıktır.

Etiketler

cem bey çok teşekkurler verdiğiniz bılgıler için kendi aktivitemizin durumunu burdan iletirim

Yakın bir zaman da 15-20 gün sonra Hasan Dağına tırmanış düşünüyoruz (kışa hazırlık, kondüsyon, ağrıya benziyor diyorlar hemde en çok o nedenle) 2 kişilik bir grup olacak. zirvede buluşulacak ,aslında sola olacak, lakin daha önceden bu bölgede hiçbulunmadım. yazın dahi karlı olabilir 3k gerekli denen raporlar var. Ayrıca su ile ilgili kaynak varmı varsa daha öncede koordinat alan oldumu. bölge haritası gerekli 1/25000 ya da 1/50000 sizde mevcutmudur. örneğin zıt rotalar seçilmiş olsa kuzey güney gibi aselsan kobra ile iletişim yapılabilir mi 5km menzilli ne dersiniz ya da daha kolay yol olarak çep telefonu çeker mi?

Herkese selamlar. Ben dagciliga yeni basladim. Yurtdisinda calismaktayim. Agustos ayi sonlarina dogru Hasan dagina cikmayi dusunuyorum. Tek basima cikabilir miyim? Eger yoksa bana yardimci olabilirmisiniz? Tirmanis turu duzenleyenler var mi?

Alperist' Alıntı:
Herkese selamlar. Ben dagciliga yeni basladim. Yurtdisinda calismaktayim. Agustos ayi sonlarina dogru Hasan dagina cikmayi dusunuyorum. Tek basima cikabilir miyim? Eger yoksa bana yardimci olabilirmisiniz? Tirmanis turu duzenleyenler var mi?

Dağcılık sporunda tek başına faaliyetler tercih edilmez. Dağcılık ekip işidir. Ayrıca 3000 üstü bir dağa yalnız çıkmanız tehlikeli olabilir.

merhabalar.hasan dağına 1 ay önce çıktım.3200 lere kadar filan .zirve yapamadım karalanlığa kaldı ama kaya başlangıcına kadar çıktım çok sükür .köpekler haricinde bir olumsuzlukla karşılaşmadım ,biraz sessizce yanınızdan geçmesini beklemek lazım:smiley: .ben hayatımda böyle yorulduğumu bilmem .gerçekten 8 saat kadar eğim çıkıyorsunuz.zirve çok rüzgarlı sıkı giyinmek lazım .yukarı dikmen köyünden çıktık yanlış hatırlamıyorsam.çok zevkli bir aktivite oldu .herkese selamlar

arkadaşlar 22-23 aralıkta hasan dağı tırmanışı yapacağım.kar ve hava durumu hakkında bilgi verebilecek olan varmıdır acaba?teşekkür ederim.

Namık bey doruk dağcılık olarak bizlerde o tarihlerde bir etkinlik planlıyoruz;

bende izmirden katılacağım.büyük bir ihtimalle doruktan mustafa hoca ile birlikte olacağım..

Pazar günü Hasandağındaydık. Hava çok güzeldi sadece sabaha karşı çok soğuk vardı. Kar durumu karışıktı bazı yerlerde batak kar bazı yerlerde sert kar vardı. Kar araziyi tam örtmemiş hala kayalıklar gözüküyor ve yürürken kramponunuz kayalara oturabiliyor. Kramponları yaklaşık 2300 m. civarında taktık. Yılan kaya rotasından çıkmayı planlamıştık ancak kamp yerine geç ulaşmamız ve soğuk olması sebebi ile 2700 m. dönüş yapma kararı aldık. Fikir vermesi açısından bir fotoğraf paylaşıyorum. Sorularınız var ise yanıtlamaya çalışırım. Ayrıca kar beyaz otelin önüne kadar aracımız kar lastikleri ile rahatça çıktı. Yinede zincirsiz yola çıkmayın. Bu hafta bölgede kar yağışı olacak yol durumu değişebilir.

IMG 0844

IMG 0820

namikka' Alıntı:
arkadaşlar 22-23 aralıkta hasan dağı tırmanışı yapacağım.kar ve hava durumu hakkında bilgi verebilecek olan varmıdır acaba?teşekkür ederim.

namıkbey bu tarihte adanadan bir ekipte çıkacaktı hava muhalefetinden iptal oldu gidemedim o ekiple sizdemi o ekipteydiniz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri