Hangi Pajero 3.0 v6 - 3.5 v6 ya da Hangisi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ercumentoflas Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 51,152

ercumentoflas

** insan hayatta şanslı olacağına şansız olmasın
Yer
İSTANBUL
Teriostu , zj idi vitara derken görünen o ki fazla gündelik hayattan uzaklaştırmadan benim tarzımdaki geziler için galiba nihayi sonuç 1999 3.5 v6 alacağım. Kilit ti ıvırdı zıvırdi yapmadan benim gündelik ve benim tarzım gezileri tamamlayacak herşey var gibi geldi.Uzun şasi olacak .2 müstakbelde var 20000 seviyesinde . bir de sizin fikrinizi alayım dedim. disco v8 e de aklım kaymıyor değil ama galiba en pajero ağır basıyor.Ama sizce hangisi yada 3.5 v6 doğru pajeromu.

Etiketler
Ynt: Hangi Pajero 3.0 v6 - 3.5 v6 ya da Hangisi ?

Ercüment Bey hayırdır sattınız mı Jeep 'i ? En son lpg tankını büyütüyordunuz ? Neyse hayılısı olsun umarım beğendiğiniz bir japonla devam edersiniz yola :smiley:

satmadım ama satacağım herhalde bana mantıklı gibi geldi mitsuya her zaman saygı duymuşumdur .her şeyi var gibi benim kapasitemde .o büyük depoyu pajeroya uygulayacağız inşallah. zj den biraz hantal gibi ama yakıt tüketimi ve diğer artıları var gibi. 140 lık depo baya menzil sağlayacak.

merhaba Ercüment bey,
bende 99 pajero 3.5 v6 5 kapı var,çok memnunum dediğiniz gibi standart haliyle
gayet iyi, tabi ki tek kapılı araçlar gibi her yere girip çıkamıyorsunuz ama rahatlığı,genişliği,
6 silindirin sesi ,orta dif.kilidi ve %100 kilitli arka dif.kilidinin standart olması,bandrolunun (987 tl seneye 500 tl civarı olacak) olması,amortisörlerinin bir düğmeyle sertlik ayarının yapılabilmesi gibi daha birçok hoşuma giden yönleri var.
ben zj ile pajero arasında gidip gelmiştim ama şimdi iyiki pajero almışım diyorum,arazide başka güzel yolda başka güzel zevkle kullanıyorum,bende bf goodrich at lastik var mt lastikle
düşünemiyorum bile.
umarım size faydalı olacak birşeyler yazabilmişimdir,selamlar

çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için sayın kadri bey aynı şeyleri düşünüyor olmamız hem beni sevindiridi hem de çok faydalı oldu . görüşmek üzere. nacizane ayrıntılarla ilgili birkaç sorum daha olabilir. cevaplarsanız sevinirim. saygılar.

Ercüment Bey selamlar.
aynı Kadri bey de ki gibi 99 pajero bende de var.
alırken bende Disco II ve pajero arasında çok gidip geldim.
Sonuçta bir Pajerom oldu.;D
3500 v6 şişik kasa tabir ettiğimiz doğru seçimdir.
Sorularınız olursa elimden geldiği kadar yanıtlamaktan zevk duyarım.

eğer büyük bir aaraba aramıyorsanız.
alttaki ilan tam bir off road canavarı olmaya aday.
http://www.sahibinden.com/servis_bakimliWQQaXQQ11981297WQQpXQQdisplayitem

Pardon büyük kasa arıyormuşsunuz.
Prince marka LPG li sistemde şehir içi 16 lt yakıyorum.
bende XJ vardı.
Parça fiyatları XJ ile kaşılaştırıldığında pahalı kalıyor.
Ama kolay kolay parça değişimi istemiyor.

verdiğiniz bilgilere teşekkürler bende zj yi bozdurup mitsucu olacağım . çok da yabancı değilim zayen daha önce bir galan bir lancer bir carisma 1.8 gdi tecrübem var. parça pahalıdır. ama takar ve unutursun .

tüketime gelince sizin verdiğiniz değer 4x2 olarak sanırım. ben zj 5.2 ile tabiki sürekli 4x4 olduğu içinde genel ortalamada 16 litre şehiriçi yaklaşık 19-20 litre yakıyordum ama tabi hava sıcaklığı ve dur kalkın yoğunluğu sert kullanım hızla kullanımı yukarı çekiyor herhalde % 20 daha ekonomik de olacak.bu da önemli bir değer .

pajero ya kanım hep ısınıyor ama acaba parça durumu falan nasıldır?

http://www.youtube.com/watch?v=v2MaNz-Wbjc
performansıda hoşuma gitmedi aslında

ercumentoflas' Alıntı:
tüketime gelince sizin verdiğiniz değer 4x2 olarak sanırım. ben zj 5.2 ile tabiki sürekli 4x4 olduğu içinde genel ortalamada 16 litre şehiriçi yaklaşık 19-20 litre yakıyordum ama tabi hava sıcaklığı ve dur kalkın yoğunluğu sert kullanım hızla kullanımı yukarı çekiyor herhalde % 20 daha ekonomik de olacak.bu da önemli bir değer .
16 Lt değeri şehir içi -4*2 konumda.

acaglar' Alıntı:
pajero ya kanım hep ısınıyor ama acaba parça durumu falan nasıldır?

performansıda hoşuma gitmedi aslında
Yedek parçaları bulunuyor sorun yok.ama baya tuzlu.
Off-road kitlerini türkiyede bulmak sorun.
ama sadece yükseltmek yeter başka bir şeye çok gerek yok.
video daki araç büyük ihtimalle 3.5 V6 kısa şase
yol lastikleriyle buz üzerinde dans ediyor.
aracı frenlemesine rağmen geri kaymasından belli oluyor.
Plotaj tamamen hatalı.

parça fiyatı pahalı ama ömrü hayatında bir kez değiştireceğin için kullanım maliyeti ekonomik, off road kitine gelince bence en azından benim tarzımda kullanım amaçlı fazla donanım ve modifiye yapmadan orta üstü off road a dayanabilecek bir araç olarak görüyorum. off road modifiye kitli bir araç yapmak niyetim olsa ya vitara 2.5 v6 alırım yada jeep xj .maliyeti ve yol performansından uzaklaşması daha pahalı olacağını düşündüğüm için 3.5 v6 tercih ediyorum .vitara daha az kaliteli , daha az prestijli - xj daha konforsuz ve lüksten uzak vasat - zj of road kitini bulmakta hiç kolay değil of road ve yolda pajeroya avantajlı değil . yanılıyormuyum bilmiyorum ama zaten 3.5 v6 nın süspansiyonuna müdahale etmek zaten çok zor bence benim tarzımda gerekte yok bence çamurluklara sığabilecek en büyük lastik ve gerekirse alt muhafaza ve vinç. bitti giti.

Araç dayanıklı bir araç.
Aracı arkadaşlarımda olan 94-97 model pajeroların denemelerini görerek aldım.
Orta üstü bir offroad düşünüyorsanız bana doğru seçim gibi gözüküyor.
Aracın altında 3 ayrı alt muhafaza var, ( motor-şanzıman-depo )

Birazda gördüğüm eksikliklerden bahsedeyim.
alt korumalar sizi idare eder fakat gerektiği gibi kalın değiller.
aracın boyutlarından dolayı yaklaşma-karın-uzaklaşma açıları iyi değil.
ayrıca ön arka tamponları çok uzun,

Birde aracı kullanmaya başlayınca otobüs kullanıyormuşsunuz hissi veriyor.
bir süre sonra araca alışıyorsunuz.
boyutlarına göre manevra kabiliyeti zayıf.( XJ ile kıyasladım.)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR