Hangi Model Niva Alınır?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nrlates Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,753

nrlates

GAZROVER (Nurullah Ateş)
Yer
İstanbul
Telsiz Çağrı Kodu
123
Arkadaşlar selam.
Bir çok arazi aracını denedikten sonra lada Niva almaya karar verdim.
Sürekli mekanik arıza veya motor şanzuman arızası çıkarmaması için yüksel müdel almak istiroyum.
2004 model ve üstüne bakıyorum.
Lada hakkında bilgisi olan bir çok arkadaşımız var.
Bu konuda bilgi paylaşacak arkadaşlara ihtiyacım var.
Teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Hangi Model Niva Alınır?

sıfır'ını alın uzun bir süre kafanız rahat olur

ama Nivatr.com'da aracın yenilendiği vb konularda bilgiler var, incelemenizi tavsiye ederim

Gezen bilir ve Niva TR sitelerinde niva hakkında bir cok bilgi mevcuttur kafanıza takılan bir soru olursa burda yaza bilirsiniz cevaplarız

Dursun usta selam.
Uzun zamandır sizin isminizi duyuyorum ve herkese bilgi vernizi takdirle izliyorum.
Bu nedenle en kısa sürede sizinle tanışmak da istiyorum.
Bu arada 1 haftalık bir lada kiralayıp denemek istiyorum.
Bu konuda yardımcı olabilirmisin.

nrlates' Alıntı:
Dursun usta selam.
Uzun zamandır sizin isminizi duyuyorum ve herkese bilgi vernizi takdirle izliyorum.
Bu nedenle en kısa sürede sizinle tanışmak da istiyorum.
Bu arada 1 haftalık bir lada kiralayıp denemek istiyorum.
Bu konuda yardımcı olabilirmisin.

Tşklr ne zaman isterseniz buyrun gelin kiralık olarak bildigim niva yok lakin nivalarla off road gezilerimiz oluyor onlardan birinde sizi misafir ede biliriz oldukca zorlu etaplar geciyoruz

Niva gezilerinden birine gelmek isterim.
Nasıl takip edebiliriz. Bi haber verirseniz memnun olurum.
Birde sizin dükkan adresi nasıldı. Tanışmak isterim.

nrlates' Alıntı:
Niva gezilerinden birine gelmek isterim.
Nasıl takip edebiliriz. Bi haber verirseniz memnun olurum.
Birde sizin dükkan adresi nasıldı. Tanışmak isterim.

profilime bakarsanız orda google haritası mevcut detaylı olarak göre bilirsiniz geziler içinse niva Tr sitesini takip edin bende haber vere bilirim

Merhaba,
Anlaşılan bu işin kompetanı Dursun Usta.
Bir sorum olacak ilgilenirseniz çok memnun olacağım.
LPG uyumu ve diğer mekanik durumları ele alacak olursak enjeksiyonlu Nivamı, yoksa karbiratörlü Nivamı tercih edilmeli?

Değerli Lada Niva Kullanıcısı arkadaşlarım ağabeylerim ve kardeşlerim ;
Sizlere sormak istediğim bişey var.Ben av ve doğa sporlarıyla yeni tanışan bi kardeşiniz olarak bir kaç deneyimden sonra araziye citroen C3 ile gidilmeyeceğini anladım. :smiley:
Mecburen araziye uygun bi araç olması gerktiğinin acıda olsa farkına vardım çünkü bana yarık lastik eğik jant ve patlak bir amortisöre mal oldu :DAma anladımki C3 ler yolun asfalt olmadığı yerlerde iyi gitmiyorlar. Doğa sporlarından uzaklaşmak istememem nedeniyle 1 ay kadar önce arazi için uygun bi araç aramaya karar verdim .C3 ü de 4 ay önce almam nedeniyle malum borç ödüyorum. Herkesin bana tavsiyesi "Bilader delimisin git bi Niva al keyfine bak lan" şeklinde oldu.
Gtitim araştırdım forum forum gezdim , sordum soruşturdum ; ama herkes hangi modeli kullandıysa o model yılı için iyi diyor. Kafam çorba gibi oldu. Lakin şimdi bu forumda da sormak istedim. Bana Allah aşkına benim gibi cahilin anlayacağı şekilde tavsiyelerde bulunun. Sorum şu şekilde ;
Benim 15000tl kredi çekme şansım var. Aracı alınca sadece bakım yaptırabileceğim. 2 sene boyunca dokunamayacağım. Ama sonuçta 15000tlyi verip ustune herdoğaya gidince dönüşte ustalık işimde olsun istemiyorum. Bana bi akıl verin sizce kaç model bir niva almalıyım ve bu nivaların önemle üstünde durmam gereken kısımları nedir ? Alırken satıcıya ne sormam lazım ? misal bunun şurası daha önce işlem gördümü gibi... Dedim ya cahilim az param var niva istiyom :D
Değerli yardımlarınız önemle bekler , Teşekkür ederim...

Değerli Lada Niva Kullanıcısı arkadaşlarım ağabeylerim ve kardeşlerim ;
Sizlere sormak istediğim bişey var.Ben av ve doğa sporlarıyla yeni tanışan bi kardeşiniz olarak bir kaç deneyimden sonra araziye citroen C3 ile gidilmeyeceğini anladım. :smiley:
Mecburen araziye uygun bi araç olması gerktiğinin acıda olsa farkına vardım çünkü bana yarık lastik eğik jant ve patlak bir amortisöre mal oldu :DAma anladımki C3 ler yolun asfalt olmadığı yerlerde iyi gitmiyorlar. Doğa sporlarından uzaklaşmak istememem nedeniyle 1 ay kadar önce arazi için uygun bi araç aramaya karar verdim .C3 ü de 4 ay önce almam nedeniyle malum borç ödüyorum. Herkesin bana tavsiyesi "Bilader delimisin git bi Niva al keyfine bak lan" şeklinde oldu.
Gtitim araştırdım forum forum gezdim , sordum soruşturdum ; ama herkes hangi modeli kullandıysa o model yılı için iyi diyor. Kafam çorba gibi oldu. Lakin şimdi bu forumda da sormak istedim. Bana Allah aşkına benim gibi cahilin anlayacağı şekilde tavsiyelerde bulunun. Sorum şu şekilde ;
Benim 15000tl kredi çekme şansım var. Aracı alınca sadece bakım yaptırabileceğim. 2 sene boyunca dokunamayacağım. Ama sonuçta 15000tlyi verip ustune herdoğaya gidince dönüşte ustalık işimde olsun istemiyorum. Bana bi akıl verin sizce kaç model bir niva almalıyım ve bu nivaların önemle üstünde durmam gereken kısımları nedir ? Alırken satıcıya ne sormam lazım ? misal bunun şurası daha önce işlem gördümü gibi... Dedim ya cahilim az param var niva istiyom :D
Değerli yardımlarınız önemle bekler , Teşekkür ederim...
benim bir lada niva tecrübem oldu.2001 tek nokta enjeksiyonlu modeliydi.Parçaları ucuz,elektronik aksamı fazla olmayan ustalığı kolay ve ucuz diye forumlardan okuyup almıştım.Ancak kazın ayağı hiç de öyle değilmiş.Bir defa parçaları çok adi ve aynı yerden tekrar tekrar arıza vermesi dolayısı ile ucuz olmasının bir kıymeti kalmıyor.Benim aracım gaz verdiğim zaman bayılıyordu. Gitmediğim ne yetkili servis kaldı ne de özel servis,bir türlü arızayı bulamadılar.Aldıkdan birkaç gün sonra ikinci vitesden atmalar ve hararet sorunu başladı.Bir de durup dururken firenlerin kendisini kilitlemesi vardı.Tas biçimindeki fren zamazingosunu(adı şimdi aklıma gelmedi) 20 gün içinde iki kez değiştirdim(yetkili servisde orjinali ile).Sattığım kişide bir hafta sonra yine arıza yapmış.Araçda zaten konfor adına bir şey yok,yakıt ekonomisi yok,güvenlik yok,bari yolda bırakmasın dedik o da yok.Bir de insana en çok koyan ,yetkili servis de bile ''abi bunlar böyle'':smilingimp:demiyorlar mı şeytan dök benzini yak diyor o_O Belki bana öylesi denk geldi bilemiyorum,ama size tavsiyem almaya karar vermeden önce bir iki servisi gezip orada bekleyen nivalar hakkında sorular sorun,bakalım ne diyecekler.

Nivaya ben de hayranım. Tüm mekanik araçlara hayran olduğum gibi. Ancak bana piyasası çok yüksek geliyor (donanım ergonomi ve teknolojisine göre). Bakıyorum ediyorum ama bi türlü mantığımı kandıramıyorum.

Ya desenize niva alacaksan mecburen yüksek model alacan. onda da 25-30 bini gözden çıkaracan. :( üzüldüm valla neyse demekki başka bi alternatif düşünecez. Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

Niva en yenisi 7-8 yaşında ve çok az var. Yeni deyince 2000 üzeri 2006-2007 ler 10-15 yaşında ve el değmemişleri iyi durudma değil. Sonuçta Niva alacaksan toplanmış olması şart. O da ciddi maliyet ve dolayısı ile dünya para.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR