Hangi Marka Navigasyon?Neden?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 23burhan23 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,607
Ynt: Hangi Marka Navigasyon?Neden?

PROF11' Alıntı:
Değerşi arkadaşım,cihazların çaılşma sistemi bir birinin aynıdır arada üstün tutan özellikleri birde işlemcileridir,son zamanlarda 64 ramdan şu an 256mb ram ile çalışan ürünler bile muvcut
sizin bahsetmiş olduğunuz tamamen harita ile ilgilidir,ülkemiz için son zamanlarda en iyi harita başarsoft,un yapmış olduğu haritalardır,en yeni harita 2011,3 dür,garminin haritalarıda iyidir ki onu bile garmine başarsoft vermektedir,teleatlas ve navteq haritası avrupada iyidir,ülkemiz için sadece büyük şehirler mevcutdur.saygılar
Cihaz konusuna gelince fikrim next dir hiç bir şekilde başınız ağrımaz,servis konusu ve güncellemeleri ile dört dörtlükdür,cihazlarıda iyidir..saygılar
Hocam önceki mesajımdan kısa süre sonra Garmin Nuvi 1410 modelini aldım. Hem haritada önceki mesajda bahsettiğim sorunlar yok hem de yol bilgisayarının km sayacı sorunu yok yani saatte 5km hızda da gidilse sayaç çalışıyor. Ayrıca ilk açılışta uyduya bağlanma hızlı ve küçük tünellerde kolay kopmuyor.

Etiketler

Arkadaşlar bisikletimle avrupa gezisi planlıyorum.. Navigasyon konusunda fazla bilgisahibi değilim.. Belirlediğim parkur geregince geçecegim ülkelerde bana bu cihaz ne anlamda fayda sağlar.. her ülke için ayrı ayrı harita yüklemek mi gerekir.. Şarjı uzun süre giden ve benim kullanım amacına uygun hangi cihazı önerirsiniz ?.. Şimdiden teşekkürler..

Merhaba Arkadaşlar,

Binali Genç beye katılıyorum, Ben Next YEG 545 cihazını geçen sene aldım ve hiç bir sorun ile karşılaşmadım, cihaz uyduya çok hızlı bağlanıyor, eğer rotadan sapma olursa hızlı bir şekilde yeniden rota hesaplaması yapıyor. Dolayısıyla diğer cihazlarda rota hesaplamasının geç olduğunu duydum bazı arkadaşlarım rota hesaplanana kadar aracı sağ çekip beklediklerini belirttiler. Ayrıca başarsoft harita güncellemesi için şuanda next cihazına ömür boyu güncelleme verdi. Cihaz ile bu rotada yolculuk yaptım. İstanbul dan çıkıp Balıkesri - İzmir- Fethiye- Antalya- Alanya -Isparta- Afyon - İstanbul. Antalyada Düden ve Kurşunlu Şelalelerine uğradım ve hiç zaman kaybetmedim, İzmirde ise yoğun trafiğe sokmadan hemen şehir dışına çıkabildim. Ayrıca önemli bir konuda servis ve teknik desteğin olması, cihaz alırken ayrıca bu özelliklere dikkat edilmeli.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

piranha evoque 4.3 gps cihazımın dahili hafızasını yanlışlıkla sildim daha önce yedeklemediğim için gps özelliğini kullanamıyorum aynı cihazdan olan varsa bana harita dosyalarını gönderebilir mi ? internette bulamadım

kaya75' Alıntı:
piranha evoque 4.3 gps cihazımın dahili hafızasını yanlışlıkla sildim daha önce yedeklemediğim için gps özelliğini kullanamıyorum aynı cihazdan olan varsa bana harita dosyalarını gönderebilir mi ? internette bulamadım

Harita bir isine yaramaz,size yazilim gerek,uzaktan yardim ile yapabilirim biraz uzun surer
Teamviewer son surumu indirin bulunsun.. Binali genc olarak facenize ekleyin yardimci olmaya calisirim
Saygilar

kaya75' Alıntı:

Kadir bey sildiğiniz dosyaların adı aklınızdamı,bilgisayara ilk bağladığınızda dosya adını hatırlayabiliyormusunuz, örnek( navigator
mobile navigator) gibi saygılar

PROF11' Alıntı:
Kadir bey sildiğiniz dosyaların adı aklınızdamı,bilgisayara ilk bağladığınızda dosya adını hatırlayabiliyormusunuz, örnek( navigator
mobile navigator) gibi saygılar
malesef aklımda değil piranha haritaları yüklemek için cihazı istanbula göndermemi istiyor dosyaları veremiyorlarmış ??? ??? ???
PROF11' Alıntı:
Harita bir isine yaramaz,size yazilim gerek,uzaktan yardim ile yapabilirim biraz uzun surer
Teamviewer son surumu indirin bulunsun.. Binali genc olarak facenize ekleyin yardimci olmaya calisirim
Saygilar
malesef yazılım yüklemem işe yaramadı sizi facebook tan ekledim henüz yanıt gelmedi

Ynt: Hangi Marka Navigasyon?neden?

Piranha'yı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ücretsiz "Harita Güncelleme" Tahattüd edip sonradan 40 TL
servis ücreti gibi rakamlar karşınıza çıkartabiliyorlar. 2-3 yıldır merkezlerinde elden verilen cihazlara
ücretsiz yapılan Harita Güncellemeleri artık 40 TL. Diğer firmalarda 2 yıl harita güncellemeyi ücretsiz yapıyor.
O yüzden kesinlikle Piranha'nadan uzak durun derim. En son gittiğimde kıvırmaya başladılar;
Efendim bizim harita güncellememiz internet üzerinden ücretsizdir... Adama sormazlar mı 2-3 yıldır
servise getirilen cihazlar ücretsiz dide şimdi ne değişti? Piranha'nanın etik ahlakı değişti tabiki...
Verdikleri sözlerden dönenler kervanına Piranha'nada eklendi.

Ynt: Hangi Marka Navigasyon?neden?

Hangi marka navigasyon? cevap: hiçbiri
Aldım bi kenarda duruyor bugüne kadar 5 kere kullanmamışımdır.
Şehir içinde işe yarıyor (arada bir sizi soktuğu saçma sapan sokakları saymazsak) ama ben şehir içinde bilmediğim yerlere zaten genelde gitmem, işim düşmez.
Hafta sonu gezilerinde ise hiçbir işe yaramıyor.

Arkadaşlar öncelikle merhaba konulara çok baktım ama marka olarak özellik olarak fazla ayrıntılı bir konu yok bence olsun almak isteyene yardımcı olmak için bu konuyu şenlendirelim bu arada banada yardımcı olmuş olursunuz hangi marka daha iyidir? hangisi pahalıdır? hangisi ucuzdur? harita güncellemesi pahalımıdır? kolaymıdır? kısacası NAVİGASYON hakkında bilgi almak istiyorum şehirde kullanacağım fazla pahalı olmayan fazlada özelliği olmayan ama sağlam olan bir navigasyon almak istiyorum bilgisi olan cevap veren vermeyen bütün arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
TOMTOMDAN UZAK DURUN. HARİTALARI GÜNCEL DEĞİL.

Beş sene önce Piranha'nın motosiklet için ürettiği Diablo modelini aldım. Şu ana kadar Türkiye dışında gerek motosikletle gerek otomobil ile yaklaşık 12 ülkeyi sorunsuz gezdim. Ürünü alırken verdiğim parayı kat ve kat çıkardı.

Beş sene önce Piranha'nın motosiklet için ürettiği Diablo modelini aldım. Şu ana kadar Türkiye dışında gerek motosikletle gerek otomobil ile yaklaşık 12 ülkeyi sorunsuz gezdim. Ürünü alırken verdiğim parayı kat ve kat çıkardı.
Abi Seni Buralarda Gormek Ne Güzel :smiley:

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

merhaba
ben navigasyonda TOMTOM u TEK GEÇERİM.
1 tüm avrupa haritası yüklü
2 yılda en az 4 güncelleme ücretsiz
3 uydu bulma hızı mükemmel ötesi
4 özelikle avrupada iken poi denilen kayıtlı adresleri çok işe yarıyor hastane müze tarihi yerler petroller mükemmel bir yardımcı oluyor
5 EN ÖNEMLİSİ HER SEY DAHİL ÜCRETSİZ DEĞİŞİM GARANTİSİ TOMTOM Türkiyede tutunma sürecinde olduğu için her sey garanti kapsamında. mesela benim navigasyonun ekranı kırıldı ve tamamen benım hatam ben ücretii ile yaptırmak istedim hayır her sey garanti kapsamında dediler. ÜCRETSİZ KARGO ile Romanyaya gitti ve yine ÜCRETSİZ KARGO İLE YENİ CİHAZ ADRESİME GELDİ.
6 MÜŞTERİ HİZMETLER çok iyi ve yardımcı oluyorlar.

ben almanya hollanda belçikada kullandım hiç sorun yok söylenildiği gibi Türkiyede cihaz zayıf veya yetersiz değil cihaz Türkiyede çok iyi mesela yaylaya gideceğiz büyük ve orta ölçekli yayla yolları kayıtl fakat küçük yaylalalrın yolları kayıtlı değil.
fiyat olarakta diğerleriyle aynı sayılır almışken kaliteli alın derim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR