Hangi Köpek Irkını Neden Tercih Edersiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rechargeable Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 85
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 53,448
Ynt: Hangi Köpek Irkını Neden Tercih Edersiniz?

3. köpeğim ismi Arwen, üsküdar barınağında gözü açılmamış ölmek üzere 2 kardeş olarak bulduk. 1 tanesini kurtaramdım bunu biberonla 1 ay veterinerlere taşıyarak büyüttük. 6 aylık oldu. Hiçbir cins köpekle değişmem :smiley:

[attachment=1]

IMG 0647

Etiketler

Tempus' Alıntı:
3. köpeğim ismi Arwen, üsküdar barınağında gözü açılmamış ölmek üzere 2 kardeş olarak bulduk. 1 tanesini kurtaramdım bunu biberonla 1 ay veterinerlere taşıyarak büyüttük. 6 aylık oldu. Hiçbir cins köpekle değişmem :smiley:

[attachment=1]
Benim hanımı ısıran İlyasın köpeğine benziyor

eftaLYa' Alıntı:
:smiley: Doğadan gelmeyen bir türün doğa ve ev kıyaslamasını nasıl yapmışlar :smiley: Hani bir aslan, kaplan için söylense bu kulağa mantıklı gelebilir.
Evcil köpekler doğa hayvanları değil ki :smiley:

Her ırkın doğru ellerde olduğu sürece zararsız olacağına inanıyorum. Elbette doğru üretimde şart. Agresyon gösteren anne babalardan yavru almamak gerek.

Ama ülkemizde yasaklı 4 ırktan biri Dogo şu an. T.C. Yasalarına uymak vatandaşlık görevimiz bence.

Merhaba.
Bahsi geçen programda anlatılmak istenen doğada yani vahşi hayvan avı esnasındaki vahşilikleri ile eve döndüklerinde, aileyle birlikteyken sakin, dengeli ve hoşgörülü olmaları. Dogoların ülkemizde yasaklanmış olmasına, bir dogo sahibi olarak hem üzülüyorum hem de seviniyorum.

Üzülüyorum çünkü, şimdiye kadar birlikte yaşama şansına eriştiğim en kendine güvenen ve bu sebeple de sakin köpek dogo. Tüm dogolar benim dogom gibi olamaz diye düşünebilirsiniz. Eğer bir köpek şovuna gidip, gün boyu gözlemlerseniz, sahiplerinin yanında oturup sakin sakin etrafı gözetleyen dogolar görürsünüz.

Oysa internet ortamında video araması yaptığınızda iğrenç öteşi, kan revan domuz avı görüntüleri karşımıza çıkıyor :(

Yasaklandığına seviniyorum çünkü bu zavallı hayvanlara "beyaz ölüm" gibi isimler takıp, aldıklarında ilk yaptıkları kulaklarını kestirmek olan insanlardan uzak kalacakları için seviniyorum. Ancak halen ülkemizde birsürü dogo argentino üreten ve her platformda satan çiftlikler var.

Ek olarak, uysal bildiğimiz bir çok cinsin, insanlara karşı ölümle sonuçlanan saldırıları varken, dogoların kayda geçmiş ölümlü saldırısı yok.
Diğer köpeğim boncuk ise bir presa canario. bence asıl yasaklanması gereken cins :smiley: Yanlış ellerde değil, sevgi dolu ellerde dahi vahim sonuçlar ortaya çıkarabilir. Ancak benimki kurbağalarla bile zarar vermeden oynuyor, ineklerle oynuyor, kedimle oynuyor :smiley:
Sonuç olarak onlar beni korumuyor, öyle bir misyonları yok. En ufak yeltendiklerinde fırçayı yiyorlar.
Hatta bir video ekleyeyim, kararı siz verin :smiley:
[youtube]http://youtu.be/DvtcwTqMWH8[/youtube]

Birbiriyle alakasız çok farklı ırklarda 15-20 civarında köpeğim oldu ama Rottweiler son tercihimdi.

İngiliz Pointer, Kurzhaar, Golden Retriever, Dalmaçyalı ,Akbaş Kangal, Boxer, Doberman, Sibirya Kurdu ve Rottweiler içerisinde karakteri en sağlam olan rott ve boxer'dı. Şu anda 7-8 yaşında olan rott'um Efe tam bir ideal köpek örneği. Bahçede sevdiğimiz kedilerle yemeğini paylaşır, kışın onları yanında hatta üzerinde yatırır,çocuklara karşı aşırı dikkatlidir. Yeri geldiğinde tam bir fedai olduğunu da gördüm. Şu anda yanında birde yavru husky var. Efe'yi taklit ediyor. Eğer onun gibi olursa huskyde sınıf atlar gözümde :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,436
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri