Hangi Köpek Irkını Neden Tercih Edersiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rechargeable Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 85
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 53,458
Ynt: Hangi Köpek Irkını Neden Tercih Edersiniz?

Tempus' Alıntı:
Abi sen bu mevzunun olduğu bölge ve bunların çalıştığı firma, şantiye konusunda , bunlara parayla köpek satan hişinin ismini bana özelden yazarsan ben orayı bir karıştırayım.
Kürşad adamların hapsi tornadan çıkmış gibi birbirine benziyor yörede çinlilerle iş yapan firmalar birkaç tane isim bilmiyorum çinlilerle aynı yerde çalışan bizim insanlarımızda var onların anlattığına göre bazen kutlama gibi etkinlik yapıyorlarmış o gün bu işler oluyormuş aralarına bizim insanlarımızın girmesi akşam yattıkları yedikleri yerleri görmek mümkün değil bu hayvanlar genelde büyük işletmelerin bazıları iyi niyetle yemek artıklarını bu hayvanlar aç kalmasın diye döktükleri yerde hayvanların önce tek tek eksilmesinden farkedildi

Etiketler

Tempus' Alıntı:
Tamam abi saol ben biraz arastiricam
çocuklarda ve bizde takip ediyoruz ama yakalamak zor görünüyor işletme sahiplerinin kastı yok çoğunu tanıyorum düzgün adamlar ikisi konudan haberdar onlarda takipteler

Herhangi bir eşyadan bahsediyormuş gibi olacak ama hangi amaçla aldığınıza göre değişir tercih etmeniz gereken ırk .

Bana göre ( tecrübelerime dayanarak ) koruma amaçlı alınacaksa yani bekçi köpeği mahiyetinde , öncelikli tercihim seceresi düzgün bir Rottwailer olurdu , eğer bakabilecekseniz Kangal ya da yine bir cins anadolu çoban köpeği olan Akbaş olabilir .

Sevmek için istiyorsanız , ben onu korurum o beni korumasa da olur diyorsanız kesinlikle av köpeği menşeili olan köpekleri öneririm , özellikle de sulak bölge avlarında kullanılan köpekleri . Çok hareketli , oyuncu , tatlı , cana yakın , sevilesi köpekler oluyorlar : ) örneğin golden retreiver , labrador vs gibi

Bugüne kadar sırasıyla Drahthaar , Pointer , 2 adet German Shepherd besledim..Son yoldaşım Thor ( German Shepherd ) ile aile baskısı yüzünden yolları ayırdık ;D Allahtan çok sevdiğim bir arkadaşımıza gitti de gözüm arkada değil..

Tekrar köpek beslemeye karar verirsem bu kesinlikle barınaklardan alacağım bir köpek olur..

Saygılar

Cenk

köpek, sahibine güven vermeli , tehlike ve tehdit anında bilmelisiniz ki yanınızda köpeğiniz var. belki bu yüzden iri yapılı ve ürkütücü görüntülü köpeklere bayılıyorum. hele o hallerine rağmen yaptıkları oyunlar ve şımarıklıklar beni çok rehabilite ediyor. tam tersi ,daha küçük yapılı ve daha şirin gözüken köpeklerin agresiflikleri ve hırçınlıklarıda bambaşka oluyor.

benim tercihim anadolu çoban köpekleri. ama şu ırk ,bu cins şu soy diye tarif edemeyeceğimiz, her köyde,her sürüde, her yolda karşımıza çıkabilecek ve hep tanıdık hissi uyandıran, kızdığı zaman 10 kaplan gücüne çıkabilen, en ufak bir azarlayışınızda küçük emrah bakışları atabilen, küçücük bir işaretinizi bekleyip sevinçten havalara uçabilen anadolu çoban köpekleri.

sayın Çağla Mıdık sana katılıyorum çok doğru tecrübemle sabit anadolu çoban köpekleri doğru seçim bence

chala' Alıntı:
köpek, sahibine güven vermeli , tehlike ve tehdit anında bilmelisiniz ki yanınızda köpeğiniz var. belki bu yüzden iri yapılı ve ürkütücü görüntülü köpeklere bayılıyorum. hele o hallerine rağmen yaptıkları oyunlar ve şımarıklıklar beni çok rehabilite ediyor. tam tersi ,daha küçük yapılı ve daha şirin gözüken köpeklerin agresiflikleri ve hırçınlıklarıda bambaşka oluyor.

benim tercihim anadolu çoban köpekleri. ama şu ırk ,bu cins şu soy diye tarif edemeyeceğimiz, her köyde,her sürüde, her yolda karşımıza çıkabilecek ve hep tanıdık hissi uyandıran, kızdığı zaman 10 kaplan gücüne çıkabilen, en ufak bir azarlayışınızda küçük emrah bakışları atabilen, küçücük bir işaretinizi bekleyip sevinçten havalara uçabilen anadolu çoban köpekleri.

Çağla bey ne güzel anlatmışsınız, hele kızdığında 10 kaplan gücüne çıkabilmelerine bayıldım..

Sokak;6 yıldır bizimle;o bizi sahiplendi;şimdi evin kralıçesi...İsoff un kampları;yada bireysel kamplarımızda da hep yanımızda;adıda Sarıkız. :smiley:

köpeği bir beklenti yada çıkar veya hizmet veya menfaat için beslemiyorum, dostum olarak yanımda, zaman zamanda çocuğum. 3 tane oldular son 4 aydır . 3 ü de sokak köpeği. Ne ürkütücüler ne güven veriyorlar , ne çok zekiler, ne terliğimi getiriyorlar sadece sokakda öleceklerdi, ama şimdi mutlu ve sağlıklı yaşıyorlar. Ve varlıkları ile evime mutluluk, sevgi katıyorlar. Sadece işten eve gelince kapıda beni karşılayıp sevmeleri bile herşeye değer :smiley:

kokteknik' Alıntı:
kangal çünkü en asil ırk
ve her türlü meziyet olması
bizim buralarda kırsal da olsun mahalle arasında olsun cocuklara saldırmayı bırakın havlayıp korkutmaz bile

+10000000000000000000000000000000000000
kesinlikle katılyorum

İlk sırada kangal ikinci sırada alman kurdu üçüncü sırada rodvaydır geliyor ama her zaman için kangal ilklerin arasında

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.