Hangi Kitabı Okuyorum?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VforVendetta Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 211
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 54,270

Etiketler
Ynt: Hangi Kitabı Okuyorum?

ben yüksekovada gorev yapıyorum burada o kıtabı bulmak okadar zorkı, günlük gazeteler bıle ogleden sonra 3-4 te gelıyor :smiley:) ama az kaldı bıtecek netten bulabırsem alacagım dıger kıtabıda netten almıstım

Brida'yı geçtiğimiz hafta bitirdim. Maeve Binchy - Aşk, Bir Kere okuyorum.
Brida'yı o kadar da iyi bulmadım, en kayda değer kısmı kitabın ilk sayfalarındaki hayata dair açıklamaydı bence.

Yazarı bilinmeyen Töre metinlerinden birine göre, her insan yaşamda iki yoldan birini seçebilir; inşa etmek ya da toprağı ekmek. İnşa etmeyi seçenlerin işi yıllarca sürebilir, ama günün birinde yaptıkları inşaat biter. O zaman kendilerini kendi ördükleri duvarın içine hapsettiklerini görürler. İnşaat durunca yaşam anlamını yitirir.

Diğerleri ise toprağı ekerler. Fırtınalara, mevsimlerin getirdiği bütün çetin koşullara göğüs gererler ve hemen hemen hiç dinlenmezler. Ama yapının tersine, bahçenin gelişip büyümesi hiç bitmez. Bahçe, bahçıvanın sürekli ilgisini, dikkatini, bakımını gerektirirken bir yandan da yaşamını büyük bir serüvene dönüştürür.
Bahçıvanlar her zaman birbirlerini tanırlar, çünlkü her bitkinin tarihçesinde bütün Dünya'nın gelişiminin yattığını bilirler.

SNM' Alıntı:
Brida'yı geçtiğimiz hafta bitirdim. Maeve Binchy - Aşk, Bir Kere okuyorum.
Brida'yı o kadar da iyi bulmadım, en kayda değer kısmı kitabın ilk sayfalarındaki hayata dair açıklamaydı bence.

Yazarı bilinmeyen Töre metinlerinden birine göre, her insan yaşamda iki yoldan birini seçebilir; inşa etmek ya da toprağı ekmek. İnşa etmeyi seçenlerin işi yıllarca sürebilir, ama günün birinde yaptıkları inşaat biter. O zaman kendilerini kendi ördükleri duvarın içine hapsettiklerini görürler. İnşaat durunca yaşam anlamını yitirir.

Diğerleri ise toprağı ekerler. Fırtınalara, mevsimlerin getirdiği bütün çetin koşullara göğüs gererler ve hemen hemen hiç dinlenmezler. Ama yapının tersine, bahçenin gelişip büyümesi hiç bitmez. Bahçe, bahçıvanın sürekli ilgisini, dikkatini, bakımını gerektirirken bir yandan da yaşamını büyük bir serüvene dönüştürür.
Bahçıvanlar her zaman birbirlerini tanırlar, çünlkü her bitkinin tarihçesinde bütün Dünya'nın gelişiminin yattığını bilirler.

Ben henüz kitabı bitirmedim. Ama sonlara çok yaklaştım. Brida' nin cadılığa kabulü için yapılan parti kısmındayım.
Sizinle aynı fikre sahibim. İlk bölüm, yaşama dair kesitler güzel. Fakat diğer sayfalarda da minik cümleler dikkatimi çekiyor bazen.
Daha önce Paulo Coelho' nun "Onbir Dakika" sını okumuştum. Bu kitap onu çağrıştırdı biraz bana.
Bakalım bitirdiğimde ne düşüneceğim :smiley:

.

ALAMUT FEDAILERIN KALESI TARIHI MITOLOJIK ROMAN  30007382 0

Bab-ı Esrar
Ahmet Ümit

[attachment=1]

Arka Kapak

"Ahmet Ümit'ın son romanı, Bab-ı Esrar...Yaşamı, aşkı ve inancı yeniden düşünmek için… Yedi yüz yıldır çözülemeyen sır; Şems-i Tebrizi cinayeti...

Yedi yüz yıldır süren bir sevda; Şems-i Tebrizi ile Mevlânâ Bab-ı Esrar sadece bir gerilim romanı değil, aynı zamanda bir sırlar kitabı. Fantastik öğeleri kullanarak çok katmanlı bir dil yaratan Ahmet Ümit bu yapıtında Mevlevilik temelinde din ve inanç üzerine ilginç sorular soruyor. Din ile aşk arasında, inanç ile sevda arasındaki ilişkiyi bambaşka bir açıdan gözlerimizin önüne seriyor.

Dünyayı, yaşamı, inancı ve aşkı, yeniden düşünmemiz, yeniden araştırmamız, yeniden okumamız için...

11

her iki kitap son dönemin gündeminde yer alıyorlar..
takunyalı führer içeriği itibariyle referans aldığı yazı, görüntü ve konuşmaları 'o kadar da değildir herhalde' diyerek aratacak kadar iddialı..
şaşırtmaz, diyordum aslında.. yanılmışım..

Halic te Yasayan Simonlar Dun De 456268 1

Takunyali Fuhrer Ergun Poyraz  29480541 0

Ynt: RE: Hangi Kitabı Okuyorum?

penguen' Alıntı:
Siz Kimi Kandırıyorsunuz?
Soner Yalçın

Yakın tarihin gayriresmi notlarında gerçeklerle yüzleşmeye hazır mısınız?
Yakın tarihin labirentlerinde, ezber bozan, şaşırtıcı bir yolculuk...

Kitaptan iki alıntı... Sanırım içeriği hakkında bilgi vermeye yetiyor...
hem okudum hem de yazdım..... :smiley:

Değerli arkadaşlar, Soner Yalçın'ın ''Siz Kimi Kandırıyorsunuz''kitabını herkesin okumasını öneriyorum.

Kentte Sıcak Gece
Trevanian

[attachment=1]

Arka Kapak

Trevanian yine kendine özgü buluşlarını ve el çabukluğunu sergilediği bir yapıtla hayranlarının gözlerini kamaştırıyor. Kennte Sıcak Gece Travanian'dan usta işi bir yapıt, yazarınel attığı her türde yeni bir "ses" yaratma yeteneği kendine tüm dünyada binlerce hayran kazandıran Kasaba, Hesaplaşma, İnfazcı, Katya'nın Yazı, Şibumi gibi dünyanın her yerinde çok satan yapıtlar yazmasını sağladı. Kentte Sıcak Gece her tadı içeren bir ziyafet gibi: Aksiyon, romantizm, aşk, zeka, tutku... bütün bunları insan olmaya değişik bir açıdan bakarak sunuyor. Okur zorlu durumlarla karşı karşıya kalan unutulmaz karakterlerin geçit törenini izliyor: Büyüleyici genç bir deli ona güvenen kurbanlarını cezbeder; güçlü iki Bask kadını bir elma ağacının tepesinde kavga eder; huysuz bir karnaval satıcısı genç çırağını eğitir; yaşlı bir Kızılderili, halkını bulmaya çalışır; ünlü bir yazar kendi hakkında tatsız bir gerçeği öğrenir; bir delikanlı kendini boğucu bir aşktan kurtarmaya çalışır; genç bir çift eğlenceli bir raslantı ile tanışır... Kitap okuru büyük Amerikan kentlerinin caddelerinden Paris'e, oradan Kutsal Topraklar'a, efsanevi İngiltere'ye, Bask ülkesine, çağımızın Londrasına ve eski Kuzey Amerika'ya taşıyor. Kentte Sıcak Gece ziyafeti hem lezzetli, hem besleyici, hem bol çeşitli, hem doyurucu. Kentte Sıcak Geçen Gece en azından bir güç seremonisi.

00

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri