Hangi Jeepi Almalıyım?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Alpcelik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,884

Alpcelik

Yeni Üye
Arkadaşlar selamlar. Çoğunlukla şehir içinde bineceğim, az da olsa araziye çıkacağım bir araç almak istiyorum. Tek aracım bu olacağı için yaz kış beni zora sokmayacak bir şey lazım. Karda giderken üşütmeyecek veya yazın aşırı terletmeyecek bir şey arıyorum. Bütçem en fazla 75 bin. Bunları sağlayacak ne alabilirim. Pek bilgim yok. Teşekkür ederim herkese şimdiden.

Etiketler
Arkadaşlar selamlar. Çoğunlukla şehir içinde bineceğim, az da olsa araziye çıkacağım bir araç almak istiyorum. Tek aracım bu olacağı için yaz kış beni zora sokmayacak bir şey lazım. Karda giderken üşütmeyecek veya yazın aşırı terletmeyecek bir şey arıyorum. Bütçem en fazla 75 bin. Bunları sağlayacak ne alabilirim. Pek bilgim yok. Teşekkür ederim herkese şimdiden.
peki bu aracın ne yaktığı önemli mi? aile kaç kişi ? sadece şehir ve çevresinde mi kullanılacak yoksa uzun seyahatler de planlanıyor mu?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende kia sorento 2.5 otamatik var ayrılabilir 4x4 çekiş sistemi var zorlu araziler için ağır devir modu var
Bende çok baktım land cruiser ve land rover maddi olarak ulaşılmaz
Grand cheroke km çok yüksek ve temiz yok gibi
Bu araçların parçaları pahalı bakım masrafı beni aşıyor
Geriye mantıklı olarak sorento kalıyor ikinci el kaporta ve trim aksamı çok yedek parça bol yalnız yakıt Binek otomobile göre fazla ama problem değil çünkü emsalleride aynı yakıyor (suzuki grand vitara ve chevrolet captiva) dacia duster hariç
Sorentolar 2006 ya kadar 140 hp, 2007 den sonra 170hp esp var hepsi 5 vites (2003 ve 2004 ilk ayları 4vites) her iki modelde güzel araçlardır hepsinde viraj cubuğu vardır bu şehir efsanesidir yok diye konuşulur inanmayın, ve 2007 çok tutuluyor çok kaçıyor az yakıyor kanmayın motoru kurcalanmamış bakımları zamanında yapılmış hoş kullanılmış fazla değişkeni olmayan tavsiye ediyorum
2005 vergisi 375x2, 2006 vergi 949x2
65 bin ila 75 bine 2005 ve 2006 temiz değişensiz düşük km bulunur

peki bu aracın ne yaktığı önemli mi? aile kaç kişi ? sadece şehir ve çevresinde mi kullanılacak yoksa uzun seyahatler de planlanıyor mu?

Hocam tek kişi süreceğim ama 4 kişi ve üstü olması da kabulüm. Yakıtı su gibi içmeyecek bir araç lazım.

Hocam dacia duster kullanıyorum inanılmaz memnunum 4x4 ü çoğu suv a göre çok çok iyi yakıtı da çok az

kendi kullandığım aracı önerebilirim , 2003-2009 arası bir outback h6 3.0 . Elbette 2.5 modeli de alınabilir. 2.5 yakıt olarak %10 daha az yakar ama triger bakımı var. 3.0 ise zincirli sistem.
ancak uzun süre kullanmayı düşünmeniz gerekli zira 2. elde kolay satılan bir araç değil.

sorento, duster, outback'e ben de grand vitara serisi suzukiler, suzuki jimny, ssangyong kyron ve ssangyong rexton w önererek latkıda bulunayım. duster monokok şase, outback'ten emin değilim ama geri kalan tüm araçlar merdiven şase araçlar. beni şu tepelere arada götürsün derseniz duster'a yakıt vs nedenlerle hiçbiri yaklaşamaz. ama Allah korusun bir kaza olursa da mersiven şase araçlar taş gibidir. ilk arazi aracı alırken (2007) kendimden biliyorum, okumaktan beynim cılk olmuştu o gün bugün hâla düzeltecek Dr çikmadı. zaten çıkmasın da.

Bende sizin gibi çoğunlukla şehiriçi kullanıcısıyım. Opel Frontera 2.2 DTİ 2001 model 4 kapı aracım var ve çok memnunum. Kliması sanroofu koltuk ısıtması elektrikli camlar eletrikli ayarlanabilir aynalar tek tuşla 4x4 olması ağır yada yüksek devirinin olması bence gayet güzel. Şehir içinde yazın 10 litre civarı yakıyor şehir dışında 7,5 litre kadar yakıtı var. Kışın tabi artıyor 12 - 13 litreyi buluyor kısa mesafe şehir içinde. Mazot olduğu için lpg derdinizde yok. Tavsiye ederim. Ankarada ve İstanbulda işini çok iyi yapan iki usta var zaten alınca araştırıp buluyosun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri