Hangi GPS Cihazı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ercumentoflas Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 63
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,248

Etiketler
Ynt: Hangi GPS Cihazı?

Arkadaşlar selamlar , siteye yeni üye oldum; bende bu cihazlar üzerinde araştırma yapıyorum ; benim kullnım amacım tamamen hobi olacak ; aradığım özellikler ise aradığım adresi kolayca bana tarif edecek, uydu bağlantılı altimetre ve pusulası olacak, sıcaklık ve hız göstergesi olacak , ve motosikletimle çıktığım uzun seyahatlerde kaybolmamamı sağlayacak bi cihaz , aslında kaybolmamda insanın elinin altında bi güvence olması güzel ;) ve Garmin in GPS MAP 60 CSX modeli ile ilgileniyorum, tavsiye eder msiniz ; selamlar....

Selamlar,
ben de 60CSx var.. yorumlarım..

1) Sehiriçinde adres bulmak istiyorsan, bu "ikincil" yeteneği 60CSx'in zira, bu cihaz "tracking" için daha uygun.. Menulerinden adres secmek cok kolay degil

2) Uydu baglanitli altimetre, pusula yeterli ise "S" modelini almanıza gerek yok, 60Cx modeli de isinizi gorur
3) Hız gosterme zaten butun gps'ler de var.. Ama 60Csx (ve bildigim Garminin diger "handheld" kategoride) sicaklik gostermiyor
4) Bu yazdiklarim 76CSx icin de gecerlidir..
5) Eski model olan 60 ve 76 modelleri, daha yavas uydu bulma ve "ilave hafiza" olmamasi haricinde gecerlidir..
6) Diğer markaları bilmediğim için yorumda bulunamayacağım..

umarim bir miktar fikir verebilmisimdir.. iyi gunler dilerim, reha

Reha bey teşekkür ederim; internette bi ilanda termometre olduğu yazıyor, tel ile de görüştüm var dedi ama yanlış biliyorda olabilir; birde size birşey sormak istiyorum bu altimetre ve pusula göstergelerinde cihazın daha doğru bilgiler verebilmesi için uydu aracılığı ile mi çalışması gerekir yoksa elektronik olarak mı çalışması gerekir ve garmin 60csx'de bu göstergeler uydu vasıtası ile mi yoksa elektronik olarak mı çalışıyor ve sizce hangisi daha doğru bilgi edinmemizi sağlar...

Selamlar,
cevap yazdım sanıyordum ama yanılmışım galiba..
1) 60Cx modeli uydulardan aldığı bilgi ile çalışır, 60CSx ise hem uydu hem de dahili pusula ve barometre ile
2) Altimetre aslında bir Barometre.. dolayısı ile deniz seviyesinde kalibre etmeniz gerek..
3) Pusula da manyetik pusula.. bu nedenle genelde daha doğru gösterir ama etrafta manyetik bir alan varsa yanlış okumaya neden olabilir.. Hareket etmediğiniz durumda zaten Uydular size yön gösteremezler.. iç pusula bu konuda çok faidelidir

umarım fikir verebilmişimdir.. iyi günler dilerim..

Reha bey çok teşekkürler; umarım bi tane csx modelinden edineceğim; sağlıcakla kalın...

Arkadaşlar; Garmin 60csx kullanım kılavuzunu incelerken gözüme şöyle bi not çarptı;
''UYARI: Bu ürün, ambalajı ve elemanları California eyaletince kansere, doğum kusurlarına ve tekrarlayabilen zararlara sebep
olduğu bilinen kimyasallar içermektedir. Bu bildiri California eyaletinin 65. önerisine göre sağlanmıştır. Herhangi bir sorunuz
varsa ya da ek bilgiye ihtiyaç duyarsanız, web sitemize başvurun. www.garmin.com/prop65.''

bu konu hakkında bilgi ve tecrübeleri olan arkadaşlar varsa sevinirim ; bir de yol bilgisayarı özelliğini kullanırken hız göstergesini km/s cinsinden görebiliyor muyuz? Teşekkürler....

Acaba Garmin Oregon 300 ile Magellan triton 2000 kullanan oldu mu? Hangisini önerirsiniz? Ben IQUE 3600'ümden sonra araziye de uyabilecek ayrıca motorla seyahatimde araç navigasyonu için (hem on-road hem off-road) kullanabileceğim bir model peşine düşmüştüm. Oregon düşünürken 2Mp lik kamerası ses kaydı ve mp3 playerı olan triton2000'i gördüm ancak hakkında pek iyi şeyler okumadım. Ayrıca 15 Aralık 2008 itibarıyla Magellanın tüketici GPS kısmının Mio'ya satılması da ayrı bir etken ve ayrıca hiç Magellan kullanmamış olmam nedeniyle bundan biraz soğudum açıkcası Ama şipşak foto almak, sesi de ekleyip waypointlere bağlama fikrini eskiden beri düşünüyorum. Şİmdi iki arada bir deredeyim. Yardımmmm lütfen

Mesaş Değiştir çalışmadığı için ikinci mesaj yazmak zorunda kaldım özür dilerim...

[/quote]
szr' Alıntı:
Arkadaşlar; Garmin 60csx kullanım kılavuzunu incelerken gözüme şöyle bi not çarptı;
''UYARI: Bu ürün, ambalajı ve elemanları California eyaletince kansere, doğum kusurlarına ve tekrarlayabilen zararlara sebep
olduğu bilinen kimyasallar içermektedir. Bu bildiri California eyaletinin 65. önerisine göre sağlanmıştır. Herhangi bir sorunuz
varsa ya da ek bilgiye ihtiyaç duyarsanız, web sitemize başvurun. www.garmin.com/prop65.''

bu konu hakkında bilgi ve tecrübeleri olan arkadaşlar varsa sevinirim ; bir de yol bilgisayarı özelliğini kullanırken hız göstergesini km/s cinsinden görebiliyor muyuz? Teşekkürler....
Szr: O uyarılara aldırma. Bu uyarının bulunmadığı ürün piyasada yok gibi birşey. Verdiğin linki de okursan bu uyarıyı yapmamak için birçok istatistiki veriye ihtiyaç var ya da adamlar bununla uğraşmaktansa uyarıyı yazmak zorundalar. Türkiye'de yediğin birçok şeyin (en temel gıda ekmeğin bile) canserojen etkisi elindeki GPS'e göre (ki ne GPS'i ne de ambalajını yiyemezsin) çoook daha fazladır ve ispatlanmıştır. (cep telefonlarından bahsetmeyeceğim bile)

arkadaşlar bende bu tür cihazlardan almak istiyorum ama bu konuda hiç bilgim yok.
yazılarınıza baktım hiç bir şey anlamadım dersem yalan olmaz.
özellikle arbamla seyahat ediyorum. karadeniz yaylarınıda gezmeyi planlıyorum.Yaya olarakta gezeceğim için hem araba da hemde arazide işime yarayacak 400ytl geçmeyen bir çihaz varmı?
birde bu cihazı aldığımızda başka bir üyelik felan gerekiyormu(turkcell hattı alıp cihazamı takıyoruz, kendisi uydudan nasıl haberleşiyo) ayrıca böyle bir üyelik varsa ne kadar bilgi verirseniz sevinirim.
cahilliyi mi? bağışlayın lütfen!.........

Selamlar,
bilgimizi/deneyimimizi paylaşmak için burada bulusuyoruz zaten.. sorularınıza gelince.. "Tracking" türü icin de kullanabileceginiz 2 adet markanın , bayagi cok model bulabilirsiz piyadasa.. Bu markalar Garmin ve Magellan dır. Sanırım 400YTL'ye bulabileceğiniz model de çıkacaktır.. Ancak, size daha gerçekci bilgiler verebilmek için, kullanmak amaçlarınız ile ilgili olarak biraz daha bilgi verebilir misiniz? iyi gunler dilerim, reha

doğada ve yolda kullanmakk istiyorum.Ama yüzde vermek gerekirse yüzde 80 yolda, yüzde 20 arazide şimdilik tabi.Ayrıca yeni harita versiyonları yüklene bilsin. Başka özelllik aramıyorum olursa da ekstra olur benim için.
sadece bu ürünü almak yeterli oluyor mu? Başka bir iletişim ürününe veya bağlantıya üyelik gerektiriyor mu?

Selamlar,
yolda navigasyon yapmak sizin icin "çok" önemli ise, etrafta dolanan bir sürü araç içi navigasyon cihazı var ve ne Garmin ne de Magellan'ın Tarck'ing modelleri bu işi o cihazlar kadar iyi yapamıyorlarlar.. en buyuk neden ekranın küçük olması ve hoparlör.. Ama bu piyasa cihazlarını da dağda bayırda kullanamazsınız..

Arazide sadece, gittiğiniz yerin izini kayır etmek yada daha önceden hazırladığınız (arazi için yine) path'i takip etmek istiyorsanız (siz bunu belirtmemişsiniz ama ihtiyaç olduğundan emin olmak için yazıyorum) , arazi koşullarına dayanıklı olsun diyorsanız ve harita yüklemek istiyorsanız .. hem Garmin hem de Magellanın "temel" bütün modelleri işinizi görür..

Bütün modellere (yine Gamin ve Magellan için) yeni haritalar yüklenir ama dikkat ediniz, bu haritalar Garmin veya Magellana özeldir.. Yani, cihazınız ile birlikte haritayı bulmanız/satınalmanız gerekir.. Fiyat hesabınıza bunu da katmalısınız.. ama bildiğim, bu haritalar crack olarak da bulunabiliyor çok arayınca..

Hangi marka derseniz, biri için fikir belirtmek doğru olmaz ama ben Garmin kullanıyorum (bakın, Garmin daha iyidir demiyorum ..) ve ihtiyaçlarımı görüyor.. Ancak, haritası bildiğim kadarı ile satınaldığınız da 120€+KDV gibi bir fiyat imiş. yani satınalacak olursanız haritanın da fiyata dahil olması için pazarlık ediniz (duyduğuma göe ücetsiz yükledikleri de oluyormuş, ama ben "kek" gibi para ödeyip aldım .. )

Herhangi bir üyelik gerektirmeden (haritaların yıllık güncelleme bedeli belki söz konusu olabilir) GPS cihazı çalışır..

bilmiyorum, size fikir verebildim mi? iyi günler dilerim, reha

teşekkür ederim bilgilerinden dolayı...
anladığım arazi ve yol konusunda iki ayrı cihaz almak daha mantıklı geldi. arzi şartlarına hemde yol şartlarına uyan cihaz tahminim çok pahalı olmalı.En iyisi ben yol için bir navigasyonla başlayayım işe tesadüf hepsi burada .com ilanına gördüm Pirhana Markaydı galiba 3,5 İnç ekran, 1 gb hafıza gibi özellikleri olan 350 ytl idi. bunu önerirmisin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR