Hangi GPS Cihazı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ercumentoflas Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 63
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,245

Etiketler

Ynt: Hangi GPS Cihazı?

Merhaba,
GPSTURK 3503 Navigasyon 250 TL - Garmin Nuvi 200 Araç Navigasyon Cihazı 300 TL
Yukarıdaki her iki Navigasyon cihazlına yolun bittiği yerde kullanabilmek adına dışarıdan topografik harita vb. yükleyebilir miyim?
Sizin burada paylaştığınız GPS yol notlarını kullanabilir yada kendim bu cihazlar ile yol notu oluşturup buradan sizinle paylaşabilir miyim?

Teşekkürler.
Gökhan Akyıldız

Ben de kendimi yalnız sanıyodum :smiley: evet bende istanbul içinde co-pilotluk, dağda bayırda rehberlik yapacak cihaz peşindeyim ama öle iki işi birden yapıyorum diye çift maaş istemesin bir cihaz parasına iki cihaz olsun varmı? yani bu işi kurtaracak fiyat-fayda oranı en iyi cihaz...
Genel anlamda dağda daha iyi olsun İstanbul'da sesli yönlendirme olmadanda iş halledilir sonuşta sokak detaylı harita var baka, baka giderim. Yeterki bana o harita üzerinde nerede oldugumu anlık olarak göstersin, yani haritada kendimi takip edebileyim.

hazanfer' Alıntı:
Ben de kendimi yalnız sanıyodum :smiley: evet bende istanbul içinde co-pilotluk, dağda bayırda rehberlik yapacak cihaz peşindeyim ama öle iki işi birden yapıyorum diye çift maaş istemesin bir cihaz parasına iki cihaz olsun varmı? yani bu işi kurtaracak fiyat-fayda oranı en iyi cihaz...
Genel anlamda dağda daha iyi olsun İstanbul'da sesli yönlendirme olmadanda iş halledilir sonuşta sokak detaylı harita var baka, baka giderim. Yeterki bana o harita üzerinde nerede oldugumu anlık olarak göstersin, yani haritada kendimi takip edebileyim.

Selamlar,
sehiricindeki navigasyon cihazları "zor kosullar" için (sadece GPS işi yapmak, win ce gibi crash olmamak vs.) değil, "konfora" yönelik (dokunmatik ekran gibi, sesli navigasyon gibi) üretiyorlar. Bu nedenle, sizin için hangi özelliğin daha "elzem" olduğu "karar" kriteri olacaktır bence de..

Bu nedenle, bir outdoor GPS, dağda sizi yarı yolda bırakmaz ana sehir içinde bulunduğunuz yeri ve harita uygun ise gideceğiniz yeri de gösterecektir..

Bir söz vardır (ama atasözü olduğunu sanmıyorum) "3 kuruşa 5 adet köfte olmaz" maalesef.. iyi günler dilerim, reha

Reha ağbi ben o sözü anlayıp yorumlayalı çok oldu da hani Türklük var ya :smiley:
Yoksa bende biliyorum arabaya garmin nuvi 775, çantaya magellan eXplorist XL koymayı.

Şaka bir yana benim gidip yerinde bilir kişi ile görüşmem lazım bana kalırsa Magellan Triton 300K yeterli gelir gibi duruyor kağıt üzerinde..
Cihaz zaten outdoor kampta sorun yaratmaz diye düşünüyorum. Dediğine göre karayolları haritasıda yüklü tek soru o yüklü harita üzerinden adres bulup navigasyon yapılabilirmi? yani aradığım adresi bulup kendi rotamı kafada canlandıracağım ve ekrandan kendi anlık lokasyonumu takip ederek hedefe ulaşacağım, bana sağa dön, sola dön, adrese ulaştın demesede olur.
Birde siz arazide iken topoğrafik deniyor galiba o harita açıkken en yakın yerleşim birimi ne tarafta kaç km uzaklıkta görebiliyormusunuz yada tam tersi karayolları haritası üzerinde yol dışında iken mevcut konumunuzu ve kordinatlarınızı görebiliyormusunuz?

Karışık veya saçma olmadı umarım :smiley: :smiley:

En ileri teknolojiyi en hesaplı fiyata almak isteyenler için üretilen Triton 300, üzerine yüklü detaylı Türkiye Karayolları, Ankara-İstanbul-İzmir Sokakları, Diğer şehirlerin ana arterleri, Kıyılar, Nehirler ve Göllerin yeraldığı haritası ve yüksek çözünürlüklü renkli ekranı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Tamamen su geçirmez dayanıklı kasası, çok hızlı uydu sinyali yakalaması ve yeniden tasarlanmış çok kolay kullanımlı arayüzü ile vazgeçilmez bir yardımcınız olacaktır.

Selamlar ,
Garmin Oregon serisi de güzel bir cihaz,
Yurt dışından getirme şansınız varsa 3/1 fiyatına getirebilsiniz.

Selamlar,
topografik haritanın tek farkı, dağları/tepeleri "yükselti" çizgileri olarak (ve tabii yükseklikleri ile) görebiliyorsunuz. Yani önünüzde 2500mt.lik bir tepe"cik" var ise, yanından geçmeyi tercih edebilirsini ;-)

Sorunuza gelince, zaten normal haritada da en yakın yerleşim yeri (genelde artık bütün türkiye haritalarında bütün köyle mevcut) görüldüğü için, hangi yönde ve kuş uçuşu ne kadar uzaklıkta olduğunuzu her cihaz ve hairatada görebilirsiniz. GPS'lerde, yol dışında olsanız bile koordinatlar ve bulunduğunuz yer her zaman görünür zaten. Yani bu isteğiniz için topo haritası bile gerekmez, standart karayolu haritası işinizi görür..

YazarGezerYolÇizere katılıyorum, amerikada bu cihazlar oldukça ucuz ama maalesef avrupa da o kadar ucuz sayılmaz.. Garmin de çok güzel cihazdır, Magellan da.. iyi günler diler,m, reha

Bana düşmez belki ama sitenin amacımı bozuluyor ne?
Sayın sunçiçek burası bu tür ticari ilanlar için kurulmuş bir site değil diye biliyorum. Eğer elinizde satılık kendinize ait bir alet varsa ne ala ama bir dükkan veya kuruluş adına bu ilanı verdiyseniz ve satacak bir ve birden fazla bir sürü cihazınız varsa kendi adıma ayıplıyorum ve yönetici arkadaşlarımı uyarı yapmaları adına lütfen yardıma cağırıyorum...
Ben ve benim gibi bir sürü insanın üyelik amacı doğa ile alakalı her şeyi buradan öğrenmek ve öğretmek. Kimsenin amacı buradan ticaret yapmak değil.
Eğer sert ve kaba konuşmuşsam kusura bakmayın umarım beni yanlış anlamazsınız ama bu siteninde diğerleri gibi bozulup karhane'ye dönüşmesinden korkuyorum.
İyi geceler...

iyi günler dilerim. sadece 2 cihazım var birini ben kullanıyorum. diğerini elden çıkarmak istiyorum. ticari değildir. yani gps tüccarlığı yapmıyorum, nick ten de belli olduğu gibi işim belli. bu şekilde ticari algılanacağını bilseydim yayınlamazdım kusura bakmayın.

suncicek' Alıntı:
iyi günler dilerim. sadece 2 cihazım var birini ben kullanıyorum. diğerini elden çıkarmak istiyorum. ticari değildir. yani gps tüccarlığı yapmıyorum, nick ten de belli olduğu gibi işim belli. bu şekilde ticari algılanacağını bilseydim yayınlamazdım kusura bakmayın.

Siz kusura bakmayın belki gözünüzden kaçmıştır diyerek bu tür ilanların yayınlandığı başlıkların linkini veriyorum.
Buradan cihazınızı daha çabuk satabilirsiniz bence.

http://www.gezenbilir.com/index.php?board=216.0
http://www.gezenbilir.com/index.php?board=215.0

Sayin suncicek
Size ozel mesajda da ilettigim gibi, lutfen satis ilaninizi, ilan bolumunde aciniz ve buradaki (ve diger
Bolumlerdeki) ilaninizi siliniz. Cihazinizi
Bu sitede Satmaniz guzel birsey, zira ihtiyaci
Olan bir arkadasimiz alir ama "dogru baslikta"
Olmasi sarti ile. Iyi gunler dilerim, reha

Şimdiye kadar navigasyon cihazına hiç ihtiyacım olmamıştı. Taa ki geçen haftaya kadar.
Müşterimizin Sakarya'da şehir içindeki istasyonuna gitmem gerekti gece 12 gibi.

Nasıl gideceğim, yeri nasıl bulacağım diye düşünürken aklıma cep telefonu geldi.
Benim telefonda navigasyon yüklü olduğunu hatırladım. Gideceğim mahalleyi haritada işaretledim
vee istasyonu elimle koymuş gibi buldum, :eek:

Sakarya TEM çıkışından gideceğim yere kadar caddeler, sokaklardan mükemmel şekilde yönlendidi.

Telefon Sony-Ericsson G705.
Üzerindeki navigasyon yazılımı "Wayfinder Navigator".
Bu telefonunuz varsa ayrıca navigasyon cihazı almanıza gerek yok.

piranha evoque 4.3 gps cihazımın dahili hafızasını yanlışlıkla sildim daha önce yedeklemediğim için gps özelliğini kullanamıyorum aynı cihazdan olan varsa bana harita dosyalarını gönderebilir mi ? internette bulamadım

Merhabalar. Konu hayli zamandır aktif değil galiba, ama ben yine de şansımı denemek isterim. Navigasyon teknolojisine yabancıyım. Bu zamana kadar yaptığımız doğa yürüyüşlerinde eski usulle hareket ettik. Çok sıkışırsak akıllı telefonların gps özelliğini kullanmaya çalıştık. Ayak üzerinde doğa keşfi yanında 4X4 araçla da benzer bir aktivite içinde olmayı planlıyoruz. Fakat amacımız off-road değil. Daha ziyade örneğin Torosların kuş uçmaz kervan geçmez tabir edilen yüksek yaylalarında dolaşmak, en azından teker izi olan yayla yollarında araç kullanmak, kamplamak, hasılı doğanın tadını çıkarmak. Bunda da trekkingde kullandığımız yöntemi kullanmak, yani google earthte hazırlanmış rotaları gpx formatına çevirip kullanmak istiyorum. Bu amaçla haricen dosya eklenebilen, şehir içinde de kullanılabilecek fiyatı çokça tuzlu olmayan bir ürün mevcut mu? Kalietli kalitesiz, ucuz pahalı, hangi markalara bakılabilir? Teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri