Hangi Çantayı Almalıyım?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan f1hakkinen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 94
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 95,756
Ynt: Hangi Çantayı Almalıyım?

Merhaba
36 lt. çanta ile ancak müze gezisi yaparsınız........... ;D
Ucuz çanta istiyorsanız bu.....http://www.dagevi.com/evolite-storm-50-sirt-cantasi-mavi
Uzun süre kullanmak için iyi bir çanta arıyorsanız da bu
http://www.dagevi.com/deuter-eclipse-60-10-canta#prettyPhoto
Bu da favoriler arasında;
http://www.atlaskamp.com/ferrino-freney-5510-sirt-cantasi-75528/
Bu da hafif ama henüz tecrübe edilmemiş bir model.... ne çıkacağı belli olmaz... çok iyi de çıkabilir, pazar çantasından hallice de çıkabilir.......http://www.atlaskamp.com/karrimor-wildcat-65-sirt-cantasi-2012-15375/

Son tahlilde; gidip sırtına almadan, içine malzemeleri koyarak defalarca denemeden karar verme.......Buradan edinebileceğin tavsiyeler sadece yol gösterir... Karar vermende etken olamaz, olmamalıdır da......Kararı kendin vermelisin.....Senin vücut ölçülerin ve duruşun (postür) benimki ile aynı olmayabilir......O sebeple benim rahat ettiğim ve önerdiğim çanta senin sırtının canına okuyabilir.......
;D

Etiketler

Matın aynı işi görecek daha ucuzu var..........Bence Everestoutdoor'a bir bark............
Tulum yaz ve özellikle kuru yağışsız ilkbahar-sonbahar kampları için uygun...fermuarın açılıp yorgan olarak kullanımı faydalı......
Çadır için aynı şeyi söyleyemeyeceğim....Özellikle karadeniz gezisi için bu çadır yetersiz kalır......5. dk. lık yağmurda çadırın için manavgat şelalesi olur............Ama yanımda biraz da naylon muşamba götürürüm çadırı örterim diyorsan.......bazı büyük marketlerde (kipa gibi ) uygun fiyatlı çadırlar da var..........
Benim tavsiyem........markası yüzünden çantaya o kadar para verme.........oradan yapacağın tasarrufu çadıra yönlendir..........derim........

Teşekkürler hocam tavsiye için fakat dün arkadaşımla çıktık denemeye eşyalarım 30 litre civarı çantaya sığıyor o yüzden rahat olsun diye 35 litre civarı birşey düşünüyorum. Cidden az eşya alıcağım ;D Yine yukarda dediğim jack wolfskin çantayı denedim güzel oturdu. Gerçi kafamda ondan da küçük bir çanta (bkz: spring breakers ;D) vardı 8) ama eksik eşya ile de gitmek istemiyorum.

tommycan' Alıntı:
Matın aynı işi görecek daha ucuzu var..........Bence Everestoutdoor'a bir bark............
Tulum yaz ve özellikle kuru yağışsız ilkbahar-sonbahar kampları için uygun...fermuarın açılıp yorgan olarak kullanımı faydalı......
Çadır için aynı şeyi söyleyemeyeceğim....Özellikle karadeniz gezisi için bu çadır yetersiz kalır......5. dk. lık yağmurda çadırın için manavgat şelalesi olur............Ama yanımda biraz da naylon muşamba götürürüm çadırı örterim diyorsan.......bazı büyük marketlerde (kipa gibi ) uygun fiyatlı çadırlar da var..........
Benim tavsiyem........markası yüzünden çantaya o kadar para verme.........oradan yapacağın tasarrufu çadıra yönlendir..........derim........

Mesaj atarken bu mesajınızı görmemişim hemen sizden sonra atmışım ;D ;D

Mat olarak http://www.everestoutdoors.com/index.php?page=urun_detay&kat=33&alt_kat_id=200&id=3217 bu işimi görür diye düşünüyorum, ama tulum kullanıcakken mat almama gerek var mı? Çünkü minimalist bi çanta yapmayı düşünüyorum ve matın hacmi oldukça büyük ;D

Çanta olarak ne tavsiye edersiniz peki (35-40 litre civarında)? Dediğim Jack Wolfksin çanta hem görünüş bakımından hem de sağlamlık bakımından iyi gözükmüştü denediğimde. Aynı ayarda timberline çantalara baktım 210 civarınaydı onlar da ama görünümleri pek hoşuma gitmedi. 30 lira için içime sinmeyen çantayı almayayım diyorum...

http://www.everestoutdoors.com/index.php?page=urun_detay&kat=28&alt_kat_id=185&id=9102 bu da önceki çadırın bir üst modeli. çadırdan hiç anlamadığım için soruyorum, bu uygun mudur?

teşekkürler hocam, haftasonu evereste uğruyorum kesinlikle :smiley: indirimler bitmeden almaya çalışacağım

Minimalist bir çanta,

Kadir Ağabey - Hasan Ağabey basın geri ;D

Matsız uyku tulumu.?

TezzMertek' Alıntı:
Minimalist bir çanta,

Kadir Ağabey - Hasan Ağabey basın geri ;D

Matsız uyku tulumu.?

Ben bu konuya nereden müdahil oldum ??? Konuyu bile inceleyemedim.Üstünkörü baktım zorla müdahil olunca ;D 30-40 litre çantalarla mat,uyku tulumu,çadır taşınmaz.Bırak çantanın içine koymayı çantanın dışına sağına soluna bile bağlayamazsın.....

Yahu Murat kardeşim.......bekleyip bekleyip.....öyle bir yerde öyle bir dömi vole vuruyorsun ki maaşallah top da ayağına güzel oturuyor..........sesi taaaaaa Isparta Dedegöl'den duyuluyor............
Seni takip etmek bir resital dinlemek gibi bana huzur veriyor........(yalaaaaannnn.. öyle şeyler benim uykumu getirir.........gülmekten yarılıyorum, gözümden yaş geliyor, karnıma ağrılar giriyor.........demek daha doğru olur.......)
Matsız uyku tulumuna ben de tutuldum da bakalım lafın sonu nereye varacak diye ellememiştim.............. ;D
Olan Hasan'a oldu........Hadi Hasan ayıkla bakalım pirincin taşını.................kabak sana patladı.....hem de Adapazarı kabağı............. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Minimalist ne ki............... ;D
Gogıldede'ye baktım da "küçükçü" demekmiş...........
Uy anamlar............ula biz hepimiz "büyükçüymüşüz" haberimiz yok.......En büyükçü de benim........çantam 80+10 ferrino overland........biraz zorlasam bu çantayla plutona kadar giderim gibi geliyor..............

İdealim olan çanta da budur......Aramızda para toplayalım da alalım abiler.......Çok istiyorum......

Tatonka anta

tommycan' Alıntı:
Minimalist ne ki............... ;D
Gogıldede'ye baktım da "küçükçü" demekmiş...........
Uy anamlar............ula biz hepimiz "büyükçüymüşüz" haberimiz yok.......En büyükçü de benim........çantam 80+10 ferrino overland........biraz zorlasam bu çantayla plutona kadar giderim gibi geliyor..............

İdealim olan çanta da budur......Aramızda para toplayalım da alalım abiler.......Çok istiyorum......

Sen, gidi ........anti minimalist seni...........Olan var, alamayan var........Malzeme bolluğundan Neredeyse faaliyetlere TIR ile geleceksiniz............. gözünüz hala totankalarda ( Şu markada bana hep Afrika 'daki kabileleri aklıma getiriyor ya )

Biraz minimalist düşünüp matsız uykutulumların da yatıp mutlu olmaya bakın........Gerçi sabah sırtınız ağrır ama ;D

Yardım edenlere teşekkürler arkadaşlar :smiley:

Bugün çanta almaya gittim bahsettiğim jack wolfskin çantaya 240 demişlerdi şimdi 320 tl dediler (sport city'yi kınıyorum bu yönden)

Çantalara bakmaya devam ettim karaköyde... İçime sinen çanta bulamadım sonra gittim 20 tl ye pazar çantası aldım. Kullanmadığım okul çantamın askılarını kesip bu pazar çantasına geçirmeyi düşünüyorum. İster takarım ister sürerim (tekerlekleri bavullara göre daha büyük olması avantajlı geldi) Kapasite olarak bilmiyorum ama 50 litre civarıdır diye düşünüyorum.

Tulum, çadır ve mat için asmak için yerler yaparak modifiye ettiğimde hazır olcak. Belki de alevli sticker yapıştırırım tam olur 8) Modifiyelerle 30 tl ye kapatmış oluyorum. Kullandıktan sonra tecrübelerimi paylaşırım :smiley:

Güle güle kullanın.
Pazar Çantasının çizgileri enine mi .? boyuna mı.?
;d

Yok hocam tamamen siyah, alevlerin yakışcağını düşünüyorum 8) ;D

öncelikle merhabalar.
arkadaşımla ağustos'un sonlarına doğru likya yolunu yürümeyi planlıyoruz. daha önce günlük doğa yürüyüşleri harici tecrübemiz olmadığı için oldukça acemi sayılırız. yola çıkmayı planladığımız tarihe kadar da ekipmanlarımızı tamamlamayı planlıyoruz malum henüz üniversiteden yeni mezun olmuş işsizler olarak maddi imkanlarımızda pek kısıtlı :smiley:

ilk olarak çanta almayı planlıyoruz ancak şöyle internette bir araştırma sonucu hayal kırıklığını uğradık fiyatlardan dolayı. intersport mağazasında kendime uygun bir çanta buldum ama bu konuda tecrübeli insanlara kesinlikle danışmak istiyorum söylediğim gibi oldukça acemiyiz :smiley:

almayı düşündüğüm çanta budur: http://www.intersport.com.tr/urun/sirt-cantasi/barrow-40-sirt-cantasi/98741
acaba bu çanta uygun bir çantamıdır uyku tulumu, çadır gibi malzemelerle birlikte bana yeterli olurmu?

ayrıca ekstra tavsiyelere, malzeme önerilerine oldukça ihtiyacım var :smiley: şimdiden teşekkür ederim

40 litre oldukça küçük bir çanta. Bahsettiğiniz yürüyüşler için en azından 50+10 veya 60+10 lt bir çanta ihtiyacınız olacaktır. Çok kişisel bir malzeme olduğu için de alacağınız çantayı gidip mağazada tekrar tekrar deneyin. Sırtınıza iyice oturup oturmadığını kontrol edin. Mümkünse içine malzeme koyarak ağırlık yaparak bu denemeyi yapın. Sizin sırtınıza oturan bir çanta benim sırtıma oturmayabilir.

Çanta ücretleri maalesef yüksek fakat en önemli malzemelerden birisidir. Ucuz çantaya kaçmak hem yolda başınıza sıkıntı açacak hem de uzun vadede sağlık sorunlarına sebep olacaktır. Ben oldukça dandik bir çanta ile 1000 km yürüdüm. Yürünüyor ama her gün ayrı sıkıntı, ağrı ve sızı ile.

Çanta ileriye dönük bir malzeme olduğu için harcanan paranın karşılığını almayı gerektirir. Benim önerim VauDe veya Deuter oldukça kalitelidir. McKinley modellerine de bakabilirsiniz. Şu anda McKinley kullanıyorum ve gayet memnunum.

Hangi sırt çantasını seçmeli konusunda yazdığım makaleye ulaşabilirsin.
http://drummerlizard.com/hangi-boy-sirtcantasi/

Eğer 35 -40 litre aralığında bir çanta arıyorsanız fiyat performans açısından şu ürünü öneririm http://www.hepsiburada.com/liste/hi-tec-trekking-cantasi-35-lt/productDetails.aspx?productId=outershitec01&categoryId=1300935&navq=categoryid%3d1302431%26fh_view_size%3d12%2 6fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3doutershitec01%26fh_lister_pos%3d4%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546_2147483604%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546_2147483604_1302431%257d%26fh_eds%3d%25c3%259f%26fh_refview%3dlister
Bu üründen bende aldım ve fiyatına göre çok iyi bir ürün. Eksi yanları en altta tulum için fermuarlı bölüm olmaması ; ı n yerleştirirken tulumu en alta yerleştirip , çıkarırken çantayı boşaltmak zorunda kalıyorsun. Onun dışında malzeme kalitesi çok iyi.
Uyku tulumunuda uygun fiyatlara almak istersen decathlon daki 15 - 20 liralık yazlık tulumlardan alabilirsin

çok teşekkür ederim. bende çantanın boyutundan ötürü şüpheliyim gerçekten 40lt yetersiz gelebilir. ayrıca easy camp markası sizce nasıldır. fiyatı diğer markalara göre daha uygun duruyor ve tanıtım videosunu da izledim kullanışlı gibi geldi bana.
http://www.youtube.com/watch?v=f9ef2NjxZQU

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,423
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri