Hangi Çantayı Almalıyım?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan f1hakkinen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 94
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 95,757

f1hakkinen

Ana Kamp
arkadaslar yilda 5-6 kez kullanmak uzere bir canta almak istiyorum. salewa, timberline, deuter... vs markalarindan hangisini tercih edebilirim? listede olmayan bir markayi da onerebilirsiniz.
tesekkur ederim.
saygilar...

Etiketler
Ynt: Hangi Çantayı Almalıyım?

Kullanım amacınızla ilgili detaylı bilgi verirseniz bir kaç model önerebilirim. (ne tarz aktiviteler, ne kadar yükü ne kadar süre ile taşıyacaksınız, büyük boy kamp çantası bakıyorsanız sizin kilo ve boyunuz gibi)

en fazla 4-5 km mesafeler olur zannedersem.gittigim yerde kalma suresi en fazla 2 gun tahmin ediyorum. orta sinif bir cadir da almayi dusunuyorum.tabi kaldigimiz sureler icin gerekli malzemeler. boyum 1.73 kilom 69.
tesekkur ederim.

2 günlük malzeme ile çok bozuk olmayan parkurlarda 2 saati aşmayan yürüyüşler yapacağınızı düşünürsek 60 lt. civarında iyi sırt sistemli bir çok model uygun olacaktır. http://www.adrenalin.com.tr/products.asp?CategoryID=4 adresindeki çantalardan ilginizi çekenler var ise bunlar arasında karşılaştırma yapabilirim.
Loap Venture modeli özellikle fiyat / performans olarak önereceğim bir model olacaktır - http://www.adrenalin.com.tr/productdetails.asp?ProductTypeID=3889
Çadır olarak 3 mevsim bir model bakıyorsanız Lafuma Summertime modeli ya da Loap Texas modelleri uygun olabilir. Summertime modeli ile ilgili forumda da çok detaylı bir ürün incelemesi var ona göz atabilirsiniz http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=29404.0

loap lunana 40 iyi gibi duruyor,(60 liklari tasimak bayagi zor olacak herhalde) fiyat olarak da cazip. ama ben marka olarak da hangisini alacagima kesin karar vermedim. mesela 40lt canta hemen hemen her markada var. Loap bu konuda iyi markalardan biri mi? deuter-loap gibi markalarin hepsinin uzakdogu yapimi oldugu, timberline in ise kore de imal edildigini adrenalinden ogrenmistim. kanaatimce buna da dikkat etmek gerekir .

Deuter Alman, Loap ise çek markası, iki marka arasındaki fiyatlandırma normal yani performans arttıkça fiyat artıyor. Öte yandan sizin kullanımınız için 40 litreye sığacaksanız Lunana modeli uygun bir seçenek olacaktır.
Markalarından bağımsız olarak piyasadaki kamp çantalarının neredeyse tamamı uzak doğu üretimi, Timberline ise dediğiniz gibi Kore'de üretiliyor. Timberline'da hoşunuza giden bir seçenek var ise onunla ilgili bilgi verebilirim.

cok tesekkur ederim.
biraz daha inceleyip karar verecegim artik.
saygilar...

Yanki bey, Gecen haftlarda Kadıköy/Adrenalin mağazasına uğramıştım , Oradaki Uzun saçlı arkadaş bana çok yardımcı oldu, Sanki satıcı değilde iki doğa sever arkadaş gibi bana uygun ürünlere baktık .. Marmot Oracle XL ürün ne zaman stoklarınızda olacak birde bir daha %50 indirim ne zaman :smiley:

Ahmet bey yardımcı olabildiğimize sevindim, iyi görüşünüz için teşekkürler.
Marmot'ta %50 indirim tedarikçi ile ortak bir çalışma ile yaptığımız bir indirimdi. Ürünlerde hem tedarikçi hem Adrenalin tarafında karı neredeyse tamamen kaldırıp stokların azalması hedeflendi. Açıkçası bir daha Marmot ya da başka bir ithal tekstil markası için bu kadar geniş ürün yelpazesinde %50 indirim mümkün değil.

Yankı bey, evet gerçekten %50 iyi bir indirimmiş. Renk seçiminden dolayı indirimi kaçırdım şu an ise istediğim ürün hiç kalmamış ..

Eskiden bu ürünleri fiyatlardan dolayı yurtdışından temin ediyordum ama gözüken Doğa sporlarına ilgi büyüdükce fiyatlar türkiyedede eşitlenmeye başlamış..

Renk Seçimi mi.?
Dağda işimize yaradıktan sonra çingene pembesi botta giyerim , cekette.
;D

Sık sık yurtdışı ve Türkiye fiyatlandırmalarıyla ilgili sorularla karşılaşıyorum bu yüzden bir konuya değinmek istedim. Türkiye'deki ürün fiyatlarının çoğu (elektronik hariç) Avrupa fiyatlarıyla aynı ya da %10 artı ya da eksi farklılık gösteriyor. Çekirdek outdoor pazarı dediğimiz yani dağcılık, kampçılık, yürüyüş ürün gruplarında Amerika'daki senelik pazar 5,6 milyar dolar, Avrupa'da da 5 milyar dolar seviyesinde. Türkiye'de aynı çekirdek pazar tahmini olarak 15 milyon dolar civarında. Nüfusu da göz önüne katarak bir değerlendirme yaptığımızda henüz outdoor spor malzemeleri pazarının yeni şekilleniyor olduğunu görebiliriz. Türkiye'deki pazar büyüdükçe ürün fiyatlarının da aşağı doğru seyredeceğini söyleyebilirim.

Murat bey, Doğru söylüyorsunuz eskiden beden oldumu renkgi önemseyen yoktu ama , şimdi ürün yelpazesi genişledikce onun sarısı bunun mavisi demeye başladık :smiley:. Yurtdışında bu ürünlerde sırf renkden dolayı %40 fiyat indiriyorlar

Çanta Tavsiyesi

arkadaşımla yapacağımız gezi için sırt çantası almayı planlıyoruz ama hangi marka en iyisi,hangi özelliklerin bulunması daha iyi olur,fiyatlar ne civarda..bu konuda kazıklanmak ya da daha sonra işime yaramıcak kalitesiz bir şey almak istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba,bende yeni aldığım çantalar dolayısı ile araştırdım.Malesef kaliteli çantaların fiyatları yüksek,onun için doğru seçim önemli.Ben 50lt. çantayı Loup marka diğerini Vaude marka aldım.İkisinide içini doldurarak denedim.Sırtımda en rahat ettiğim modelleri aldım.Sırtının ayarlı olması,kaliteli bir kumaştan yapılması,yağmurluğu olması vs.Bence en önemlisi sizin kullanımınıza uygun olması.Ben dağcılık faliyetleri yapmadığım için bu türü faliyetlerde kullanılan malzemelere daha uygun çantaları almadım.(Kask,kazma koyma yeri olanları gibi)Son olarakta bazı modellerde içine su haznesi koyabileceğiniz bölümler var.Ayrı bir su kabı taşımaktan kurtarıyor,buda bence önemli bir özellik. Kendi bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalıştım umarım faydalı olmuştur.(Eğer Ankarada iseniz Alpinist outdoor'u tavsiye ederim.Amaca uygun doğru seçim için samimi olarak yardımcı oluyorlar.)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri