Hangi 4X4 Araç ya da Hangi Galloper ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MEDİCUS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,697
Ynt: Hangi 4X4 Araç ya da Hangi Galloper ?

TEŞEKKÜRLER RAŞİT BEY,BENİMDE AKLIMDA HEP GALLOPER VAR.ANCAK TEMİZ VE MAKUL KMLİSİNİ BULMAK KOLAY DEĞİL GALİBA.HELE DE BENİM GİBİ ANKARA'DA İKAMET EDİYORSANIZ. :smiley:

Etiketler

evet ankda bende çok az galloper görüyorum , 110.000km de 2001 model şimdiye kadar güzel güzel çalışdı tık demedı valla daha yenı 100.000km bakımını yaptırdım 300tl bütün kayışlar filtreler tuttu artı olarak ustanın ücreti, kuruçayırlı hyundai servisinden bi bakım için fiyat aldım 1.500tl diyolardı artısı eksısı olabılırmış ben acentadan birebir parçalarını aldım fiyat farkı ınanılmaz

frontera bence offroad için o kadar kabiliyetlı olduğunu düşünmnüyorum kendımce galloper derim yanı yada pajero,suzuki gibi araçlar tavsiye ederim hem galloperin arkada orjinal dif kilit var offroad için artısı oluyo

kesinlikle doğru aslında yetkili servise götürmek mantıklı olan ama ipin ucunu fena kaçırdı servisler kesinlikle gitmiyorum çok kısa bir olay anlatayım size servis ile ilgili :D

galloper dan önce fiat marka bir aracım vardı üzerinde ki jantları değiştirip orjinal jantlarını taktırmaya karar verdim ve bijonlarda eksikler olduğunu farkettim servise gidip bijon alayım dedim.Servise gittim bijon istedim 8 adet bijona 127 TL para istediler ;D şaka gibi ama gerçekten öyle almadım tabiki sonra servisten çıkarken hemen karşısında çok büyük bir civatacı gördüm.Onlara sorayım dedim bilirler diye girdim içeriye sordum bijonları var ama toptan satıyoruz dediler neyse bir şekilde konuştum ve 10 adet bijon satın aldım tanesi 2 tl den.Ve adamlara şu soruyu sordum orjinal bijon almadım sizin bijonlar sorun çıkarmaz değil mi diye ne cevap verdiler dersiniz ;D karşıda ki fiat serviside bizden alıyor ;D ;D

usta bosver gallopper i. her çekik gözlü japon değildir.

memuto' Alıntı:
usta bosver gallopper i. her çekik gözlü japon değildir.

merhabalar merak ettiğimden soruyorum galloper araç sahibimisiniz ? Çünkü o kadar çok insan var ki etraftan duydukları ile bilmeden konuşan umarım bu aracı tanıyıp da böyle bir yorumda bulunuyorsunuzdur.Çünkü bu aracı 1999 yılında türkiyede satışı başladığında ailem almıştı yaklaşık olarak 5 yıl kullandık ve satıldı ardından 2008 yılında jeep almaya karar verdim ve galloper aldım.Yaklaşk olarak 7 yıldır bu aracın kullanıcısıyım ve çok memnunum.Buna istinaden kurduğunuz cümleyi okuyunca şaşırdım.

Herneyse boşverin galloperi alın bir honda offroada devam ;) :D

rashitpek' Alıntı:
merhabalar merak ettiğimden soruyorum galloper araç sahibimisiniz ? Çünkü o kadar çok insan var ki etraftan duydukları ile bilmeden konuşan umarım bu aracı tanıyıp da böyle bir yorumda bulunuyorsunuzdur.Çünkü bu aracı 1999 yılında türkiyede satışı başladığında ailem almıştı yaklaşık olarak 5 yıl kullandık ve satıldı ardından 2008 yılında jeep almaya karar verdim ve galloper aldım.Yaklaşk olarak 7 yıldır bu aracın kullanıcısıyım ve çok memnunum.Buna istinaden kurduğunuz cümleyi okuyunca şaşırdım.

Herneyse boşverin galloperi alın bir honda offroada devam ;) :D

neyse Raşit bey honda da iyidir ona binsinler galloperin tadi farklıdır, ben 2000 den beri galloper kullanıyorum aile bireyi oldu.

Herkese merhaba . Öncelikle ben Hyundai Galloperden 5 tanesine sahip oldum. Kendim rentacar ile uğraşıyordum. Artı ve eksi yönlerini belirteyim size. Otomatik olanlarda hararet problemi var aracın orijinal radyotoru hem motoru hem hem sanzimani soğutmaya yetmiyor. Basit bir çözüm radyotoru büyüterseniz problemi büyük ölçüde çözersiniz. Düz vitesli ve benzinle ise evladiyelik bir aractir. Tabi bakımlarını zamanında yaptırdığınız sürece. Dizel ise en problemli olanıdır. Bir kere motor gücü çok düşük kalıp arazide olsun normal yolda olsun çok hantal bir aractir. Ankara'da yasıyorum ben bu araçları o zaman şaşmaz sanayi sitesinde Hyundai Yıldırım yetkili servisi var oraya götürüyordum. Bu servis bu araçlar konusunda bayağı bir bilgi sahibi. Birde tabi alt yaglama yapmayı unutmayın en kısa zamanda tekrar bir Galloper alıp aranıza katılacağım.

SalihYaman' Alıntı:
Herkese merhaba . Öncelikle ben Hyundai Galloperden 5 tanesine sahip oldum. Kendim rentacar ile uğraşıyordum. Artı ve eksi yönlerini belirteyim size. Otomatik olanlarda hararet problemi var aracın orijinal radyotoru hem motoru hem hem sanzimani soğutmaya yetmiyor. Basit bir çözüm radyotoru büyüterseniz problemi büyük ölçüde çözersiniz. Düz vitesli ve benzinle ise evladiyelik bir aractir. Tabi bakımlarını zamanında yaptırdığınız sürece. Dizel ise en problemli olanıdır. Bir kere motor gücü çok düşük kalıp arazide olsun normal yolda olsun çok hantal bir aractir. Ankara'da yasıyorum ben bu araçları o zaman şaşmaz sanayi sitesinde Hyundai Yıldırım yetkili servisi var oraya götürüyordum. Bu servis bu araçlar konusunda bayağı bir bilgi sahibi. Birde tabi alt yaglama yapmayı unutmayın en kısa zamanda tekrar bir Galloper alıp aranıza katılacağım.

Doğru sölüyosunuz bende param bulursam tekrar almayı düşünürüm Galloperin tadı farklı sizin yeriniz nerde bende ankdayım özelden msj atarsanız sevinirim iyi günler

Hocam benim yerim Emek Kazakistan Caddesinde şimdi galericiyim. Eskiden rentacar varken vardı bu araçlardan bende. Ama en kısa zamanda alacağım tekrar. Galerinin ismi Trend beklerim.

Ben de hem arazide hem de aile aracı olarak kullanabileceğim bir 4x4 arayışındaydım. Hatta bunun için binek aracımı da satışa çıkardım. Önceleri Grand vitaralara yönlenmiştim, sonra Pajeroya yönlendim. Ama malum sitede abuk subuk Pajerolara abuk subuk fiyatlar istendiğini görünce biraz hevesim kırılır gibi oldu. Wikipedia'da pajerolar hakkında yazı okurken 1. nesillerin Galloper adı altında satılmış olduğunu da görünce kolları tekrar sıvadım burayı inceledim, malum siteyi inceledim son bir iki gündür ve 3.0 V6 almaya kararımı en sonunda verdim. Tabii manuel vitesli olanını almaya daha çok meyilliyim, çünkü gerek araştırmalarım gerekse de burada okuduklarım otomatik şanzımanlıların kronikleşmeye yakın sorunları olduğunu ortaya koydu. Dolayısıyla hor kullanılmamış manuel vites 3.0 V6 bulduğumda aranızdayım :smiley:

galloper 6 aydır biniyorum bugüne kadar hiç problem yaşamadım yanlız 15 tl ye bulacagınız galloper pek sağlıklı olmaya bilir bu arabaların temiz olanlarının fiyatları o kadar düşük değil çünki buna dikkat edin ...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri