Hangi 4X4 Araç ya da Hangi Galloper ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MEDİCUS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,696

MEDİCUS

Selim Bilgin
Yer
ANKARA
arkadaşlar merhaba,
ankarada ikamet etmekteyim.ikinci bir araç almak istiyorum.hafif-orta arazi şartlarında da kullanılabilecek araçlara bakıyorum. h. galloper dikkatimi çekti.
bu araçların otomatik,benzinli-lpgli modelleri konusunda paylaşımlarınızı bekliyorum.15 bin tl civarında fiyatlı olanları ,nette gördüm.ancak ankara'da pek yok galiba. acaba bu şartlarla ,taleplerim uyuşuyor mu ne dersiniz ?

Etiketler

Ynt: Hangi 4X4 Araç ya da Hangi Galloper ?

Uyarınızı dikkate alacağım. Ancak beni bu araca yönlendiren , fiyatına göre iyi ve performanslı olması.Hem arazi aracı olup hemde uygun fiyatlı başka bulamadım.Eğer başka araç önerisi olanlar varsa , bekliyorum.Kısıtlı bütçeyle arazi aracı almak hayal mi acaba ? :smiley:

huyundaı - mitsubıshı pajeronun eski kasasını kullanıyor (85-91 model arası) bütün alt mekanik pajeroyla aynı v6 motorlarıda aynı fakat beygir oranı düşük.
kaporta olarak sadece ön görünüşü değiştirdiler .hundainin torpidosunu al eski model pajeroya tak okadar birebir.
tabiki birde kalite farkı var biri orj japon imalatı, ötekisi kore malı
biraz fark verip pajero alırsanız senelerce masrafsız binersiniz.

Biraz önce baktım Ankaradan var Blazer tüplü siyah 98 model 15.000 lira....Ağır off road yapmayacaksanız hem şehir içi hem de dağ bayır gezilerinde yeterli olabilir..Hatta o bütçelere suzuki de bulabilirsiniz hem daha yaygın hem off road için uygun bi araç..Alacağınız aracın yıllık vergisini de gözönünde bulundurun..

MEDİCUS, bende hyundai galloper gayette memnunum 2000 model 110.000km v6 benzinli wagon şimdiye kadar hiçbir sorunla

karşılaşmadım

offroad da yapıyorum performans bakımından bana yetiyo ankara grubu ile her geziye katılmaya çalışıyorum bi gezi olursa siz de gelın

hem aracı ıncelemiş olursunuz hemde konu hakkında fikriniz olur, belki karar vermenizde yardımcı olur

CAN BEY VE SERKAN BEY TEŞEKKÜRLER,UMUTLANDIRICI MESAJLARINIZ İÇİN.PEKİ TAMAM GALLOPER İYİ , PAJERO OLURSA DAHA BİR TATLI OLUR DA;BEN ANKARA'DA BU TARZ BİR ARABA BULABİLİRMİYİM ? BULURSAM ÖNERECEĞİNİZ USTA VAR MI ? BİR DE EN AZ 10 YAŞINDA BİR ARAÇ TEMİZSE DE BENİ YORAR MI ? ZİRA HEP DAHA YENİ ARAÇLARA BİNDİK,E TABİ 1,6LIKLARDI ONLAR :smiley:

valla usta da sorun olmaz ben kendi ustamla sizi tanıştırırım çok iyidir Ferhat usta ,anklı arkadaşlar bilir nasıl bi usta olduğunu

gelecek etkinliğe katılma imkanınız olursa yardımcı olmaya çalışırız

Tekrar merhaba,
Can bey söylemişti de;bu ferhat usta iyidir demişti..Acaba usta araç bulmamda da yardımcı olabilir mi?Adresini alabilsem belki görüşme şansım olurdu.Zira Ankara'da olupta araç bulabilmek sıkıntılı,hele de kısıtlı bütçeniz varsa.En nihayetinde amatör biri için 4x4 almak sıkıntılı,teorik bilgileri okuyor,sağolsun forumdaki arkadaşlardan yararlanıyoruz amma ,yine de karar vermek zor.Umarım uygun bir tane bulabiliriz. :smiley:

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=23769.0

link de telefon numarası var Ferhat ustanın adreside tarif eder size eski demir sanayide siterlere gider gibi ankamall geçtikten snr soldaki opet den içeri giriyosunuz ordan 2.sol 2. sağ yapıyosunuz ilerde sol tarafda dükkanı görürsünüz tam sokak ismini hatırlayamadım için böle tarif ettim iyi günler

selamlar 2000 model 3.0 V6 galloper sahibiyim.1.5 senedir full time kullanıyorum benden kaynaklanan ufak problemler dışında hiçbir problemle karşılaşmadım çok çok memnunum...

MERHABA RAŞİT BEY,ACABA ARACINIZI KAÇ KMDE ALDINIZ ? AYRICA YAŞADIĞINIZ SORUNLARDA , MASRAF ÇOK YAPTINIZ MI ? BİR DE USTA SIKINTISI ÇEKTİNİZ Mİ ?
EMİNİM BENİM GİBİ GALLOPER ALMAK İSTEYENLER İÇİNDE ANLAMLI OLACAKTIR VERECEĞİNİZ CEVAPLAR..

BİR DE BÜTÜN ARKADAŞLARA SORMAK İSTİYORUM ;
NETTE ARAŞTIRIRKEN GALLOPERİN FİYAT KATEGORİSİNDE BAŞKA BİR 4X4 DİKKATİMİ ÇEKTİ , OPEL FRONTERA 2.2 ! ACABA BU ARAÇLA KARŞILAŞTIRIRSAK GALLOPERİN DURUMU NASIL OLUR ? HANGİSİNİ ALMAK FİYAT , BAKIM , MASRAF , PERFORMANS (HAFİF-ORTA ARAZİ ŞARTLARI İÇİN..) AÇISINDAN ANLAMLIDIR ?

Ben aracı aldığımda ,aracım 132.000 km 'deydi ve şu anda ise 160.000 km 'de.Sorunlar derken; çok ciddi problemler yaşamadım.Her arabada olabilecek problemlerdi ve gayet uygun paralara halletim.Örnek vermek gerekirse , iki tane ön fren balatısını 60 TL ' ye aldım .Başka bir örnek; iki adet rotbaşını 50 TL ' ye aldım .Bunun dışında çok problemsiz bir araç ama bakımlarını zamanında yaptıracaksınız.Ama şöyle bir problem var ki aldığımda bu araçtan anlamayan ustalara götürdüm ve gerçekten başımı ağrıttılar.Ağrıttılar derken şöyle ; yok bu arabanın parçası pahalı yok bu arabanın parçası yok inanırmısınız bostancı sanayisinde aracın distribütör ' den bobine giden basit bir kablosunu bulamadım.Yok bunu bulamazsın dediler,yok bu pahalı türkiyede yok dediler ;D ;D ;D sonra bir ustaya yönlendirildim.Adamın işi off road araç dizaynı ve bakımı.Kabloyu 5 dk 'da dükkanda kendisi yaptı taktı bidahada problem yaşamadım.Sonra anladım ki işi bilen bir ustaya götürürsen gerçekten sorunsuzca bu aracı kullanırsın.

Frontera arkadaşımda var arada bir kullanıyorum,karşılaştırmak gerekirse galloper ile yan yana koymam bile.Galloper pajero tabanlı bir araç olduğundan dolayı kemikli bir araba ve arazi kabiliyeti fronteradan çok çok iyi.Eğer arazi için düşünüyorsanız ve galloper almak istemiyorsanız ve bir 4x4 almak istiyorsanız Frontera ' yı alternatifler arasına almayın bence Suzuki Vitara bakmanız sizin için çok daha mantıklı olacaktır.Ama vitara - galloper derseniz hiç düşünmeden GALLOPER Derim :D :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.