Hakkari' De Kayaklı Yamaç Paraşütü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erdal484 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,361

erdal484

HAOFFROAD
Yer
hakkari/van
Web
landroverseries73.blogspot.com
Hakkari merkeze 10 km uzaklıkta bulunan 2600 metre rakımlı Mergabüt kayak merkezinde genç sporcular kayaklı yamaç paraşütü uçuşu yaptı.
Hakkari üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğretim görevlisi Emin Yıldırım, Cumhuriyet Anadolu lisesi Müdürü Erol Hanlıgil, Dr. Muhammed Maşuk ile öğretim görevlisi Murat Adıyaman merkeze 10 km uzaklıkta bulunan 2600m rakımlı Mergabüt kayak merkezinde kayaklı yamaç paraşütü sporunun Hakkari de yapılıp yaygınlaşması için ilk uygulama uçuşlarını gerçekleştirdiler. Nisan ayında hala 2 metreden fazla karın bulunduğu bölgede iki spor dalını bir arda yapan sporcular adrenalin dolu anlar yaşadı. Sporcular amaçlarının bölgelerinin tanıtımını yaparak bölgenin yamaç paraşütü uçuşlarına açılmasını sağlayarak ilin sahip olduğu genç potansiyelinin yamaç paraşütü sporuyla tanıştırarak bu spora yeni ufuklar açabilmek olduğunu belirtiler. İlde farklılık yaratarak bölgeyi çevre il ve ülkelerdeki doğa sporlarını yapanlara tanıtarak ilin gelişimine bir ivme kazandırabilmek amacıyla bu oluşuma girdiklerini belirtti.
Uygulama uçuşunu yapan Hakkari Üniversitesi Öğretim görevlisi Emin Yıldırım; Bugün bir ilke imza atıyoruz. Nisan ayında hem kayak yapıyor hem de yamaç paraşütü yapıyor olmanın keyfini bir arada yaşıyoruz. Bölge de ilk defa gerçekleşen bir olay. Bizim buradaki amacımız Hakkari coğrafyasının yüksek rakımlı bölgelerinde iki spor branşını bir arada yapmanın keyfini yaşayarak, bu iki branşla ilgilenen insanları bu bölgede bu mevsimde bir arada görmek. Umarım herkes bu yaşadığımız adrenalin dolu mutluluğu yaşamak ister ve bir an önce buraya gelir "dedi.
Hakkari 'de ilk uçuşu yapan Cumhuriyet Anadolu Lisesi müdürü Erol Hanlıgil ; " 2600 m rakımda Hakkari de ilk defa uçmanın heyecanını ve mutluluğunu bir arada yaşıyorum. Umarım Hakkari'de ki gençler için ve Hakkari'de ki insanlar için yeni bir sporun yolunu açmış olacağız " dedi.
Sporcular önümüzdeki günlerde uçuşlarını artıracaklarını, Hakkari'de vatandaşlara bu sporları tanıtacaklarını belirttiler.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Mf2cJylitDc[/youtube]

Etiketler
Ynt: Hakkari' De Kayaklı Yamaç Paraşütü

ço0k iyi bir deneyim olmuş gercekten her branşı taşıyabilen bir şehir güzel bir paylaşım .. hayal edip daha nasip olmadığı bir zevk..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR