Haftasonu Gezimiz; Akçakoca (19-20 Haziran 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ankirali Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,766

ankirali

Kamp II
Yer
Ankara
19-20 haziran tarihlerinde iki gün bir gece olarak Akçakoca'daydım. İlk kez karavanımla tatile çıkmanın verdiği heyecanla bir gün önceden hazırlıklarımızı tamamladık. Akçakoca'da bir gece kaldım. Deniz öğleden sonra sakindi rahatlıkla girebildik ama akşam saat 7 den sonra müthiş yağış vardı. Karavanın içerisinde yağmur tıpırtılarını dinleyerek ve camdan denize düşen yıldırımları izleyerek akşam yemeğimizi yedik. Hayatım boyunca böyle bir anın mutluluğunu bir daha yaşayacağımı zannetmiyorum. Gece yağmur dindi ve ertesi sabah durgun denize girdik. Deniz biraz serin olsa da girilebilecek seviyedeydi. Akçakoca'nın içini ve Ereğli taraflarını da gezdik. Akşam saat 7 de yola çıktım. Otobandan yarım saat mola dahil saat 11 de Ankara'ya ulaştım. 250 km yolda tam bir simit depo LPG harcadım (35 litre).
İlk kez çıktığım karavanlı gezi tek kelimeyle harikaydı. Hanım, çocuklar ve ben çok keyif aldık.

19062010674

21062010704

21062010711

21062010715

21062010760

Etiketler
Ynt: Haftasonu Gezimiz; Akçakoca (19-20 Haziran 2010)

Hayirli ugurlu olsun, darisi bizlerin basina Insallah. Karavaninizin temizlik vs. gibi islerinini bitirip yasanilacak hale getirmenize sevindim gercekten. Insallah daha nice geziler gorur ve istediginiz her yeri dolarsirsiniz.

Melih kardeşim temennilerin için teşekkür ederim. Darısı ve daha iyisi sizlere olsun...

Sayın ankiralı güzel bir başlangıç olmuş sizin için sevindim doğrusu,keyfiniz daim olsun Allah tekrarını nasip eylesin yaklaşık aynı tarihlerde o bölgedeydik çok güzel mekanlar bende Akcakoca'dan başlayıp Amasra ve kızılcaşile ve Safranbolu üzerinden dönmeyi planlıyorum ama bakalım şartlar uyacakmı.

Nail Bey mutlu gezilerinizin devamını diliyorum.

Kaldığınız yer çok hoş görünüyor. Tam olarak mevki bilgisi verebilir misiniz?

Selamlar,

Doğan

Kaldığım yer Akçakoca çevre yolundan Ereğli yönüne dönünce bir iki km ileride Çayağzı köyüne gelmeden Martı Kamping. Maalesef Google Earth açılmadığından koordinatları veremiyorum. Günlük 15 lira ödedim ama elektrik fazla kullanmadığımdan olsa gerek ücret almadılar. Her direkte elektrik saati de var. Kullandığınız kadar ödüyorsunuz. Kampın ortasında su hortumu var ama su yer altı suyu. Duş ve tuvaletler çok iyi olmasada idare eder. Havaların yağışlı olmasından dolayı kamp henüz boştu. Bir diğer olumsuz yönü de Akçakoca-Ereğli yolunun kampın hemen yanından geçmesinden dolayı biraz gürültülü.

21062010711

21062010707

21062010706

21062010710

21062010708

Nail Bey ilk karavanlı kampınızdan memnun kalmanız ve bu mutluluğun tadına varmanız, sizinde artık bu virüsün taşıyıcısı olduğunuzun göstergesidir:smiley:) Mutlu ve nice güzel geziler dileğiyle saygılar.

Nail bey karavanınızla ilk kampınızı yapmışsınız. Güzel bir tecrübe yaşamanıza sevindim. Karavanınızı iyi günlerde kullanmanız dileğiyle...

bu hafta sonu bende akçakocaya gitmeyi düşünüyodumm .Benim için faydalı oldu bu bilgiler:D

kılıç78' Alıntı:
bu hafta sonu bende akçakocaya gitmeyi düşünüyodumm .Benim için faydalı oldu bu bilgiler:D

Bende bu hafta Akcakoca'ya gitmeyi planlıyorum ama bakalım zamanımız yetecekmi daha çok Dikili ve Karasu taraflarında olacağım ama belli olmaz beğenmediğim yerde durmam ortama bakacağım bir ihtimal geçeceğim. :D

merhaba.. biz ankaradan 4 kişi bi haftasonu için akçakocaya gitmeyi düşünüyoruz..ögrenci oldugumuzdan karavanımız yok hatta çadırımzda yok hatta tecrubemizde yok:(.. gittigimizde kamp alanlarına ulasım kolaymı? ayrıca çadır kiralanabiliyormu? ilk defa kamp yapacak olmamız heycanlandırsada bizi karşılaşabilecegimiz sorunlar neler acaba? teşekkurler...

Bu kampingde maalesef kiralık çadır yok. Akçakoca'da nerede kiralık çadır var bilmiyorum ama Bartın İnkumu taraflarında Güzelcehisar'da bir zamanlar kiralık çadır olayı vardı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR