Güzeldere - Gölyaka Kamplı Gezisi (8-9 Mayıs 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan teos Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 94
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,239

teos

Karavan sevdalısı, amatörce
Yer
İstanbul
Web
www.karavanturk.org
Güzel bir havada, dostlarla birlikte olmaktan keyif aldım. Bu birliktelik için hepsine ayrı ayrı teşekkürler. Nicelerine ...
Çetin ailesinin sevgili kızları Tamay'ın da, doğumgününü o güzel ortamda kutladık, sağlıklı, mutlu bir yaşam dileği ile ...

MG 3896

MG 3893

MG 3910

MG 4015

Etiketler
Ynt: Güzeldere - Gölyaka Kamplı Gezisi (8-9 Mayıs 2010)

Detayları saymazsak dörtdörtlük bir gezi oldu.Benim için gezi 3 kademeden oluştu,güzeldere şelalesi-pürünlü yaylası ve balıklı yaylası.Balıklı yaylasından sonra 3 araç mudurnu tarafına doğru yöneldik bu da gezimizin benim için 3. bölümüydü.
Güzeldere şelalesinde ki bölüm gündüz hariç çok güzeldi,gece herkes gittikten sonra yayla bizim için kusursuz oldu..

[attachment=1]

Tamayın yaşgünü vardı,tamayın haricinde herkes muma üfledi.
Akşam yemeğimiz Oğuz hocamın kontrolünde güzel başladı,başımızda zebani gibi bekledi,ben anlam veremedim niye başımdan hiç ayrılmadı,

[attachment=2]

şelale bölümü gerçekten büyüleyiciydi.Levent hocam ve Cem çok hareketliydiler Cemde 4 kg lık bir kamera vardı herşeyi çekti,umarım filmleri aktarınca bizede bir cd yapar,işin ilginç yanı nasıl olduysa dönüşte o kamera benim elime geçti,zaten Levent hocamla öyle bir plan yapmıştık ele geçirmek için ama meğer cem bizden hızlı plan yapmış 7 kg o kamerayı benim elime tutuşturup taaaa araçlara kadar taşıttırdı,belli bir süre sonra o 12 kg lık kamera insana 20 kg mış gibi gelmeye başlıyor,bir daha ki gezilerde Cem in elinde kamera varsa sakın yaklaşmayın benden söylemesi.

[attachment=3]

Arkasından herkesin ya yağmur yağarsa korkusuyla yattığı gecenin sabahında ben ibiş keyfi yaparken,saat 6 civarı,

[attachment=4]

yağmur yağmaya başladı diye herkesi kaldırdım,uyku sersemi kimse anlamadı,yanlız kahvaltı etmeyi sevmediğimi.
Ardından bir sis geldi Levent hocamla biz çok şaşırdık bu sise,üstelikte hüiçbir anlam veremedik,nerden geldi,nasıl hemen bitti..

[attachment=5]

IMG 9367

IMG 9364

IMG 9355

IMG 9376

IMG 9381

Gezinin 2.bölümünün çoğu yolda tozla geçti,hatta bir ara tamam gezi bitti dedik,Levent hocam arkadaşlar önümüze bir ağaç devrildi herkes eldivenleri giysin gelsin dedi ama bir baktık ki en az 7 mt uzunluğunda 3 mt çapında dev gibi bir ağaç,tamam buraya kadarmış dedik ama sen ordan açılın bakayım diyen narasıyla Cem i görmeliydiniz, kamerayı taşıyan o kaslı kollarıyla sen o kaç tonluk ağacı tuttuğu gibi yardan aşşağı attı,tamam arkadaşlar devam edebiliriz dediğinde, bir alkış tufanı koptu görmeliydiniz, hatta Mehmet abi çıkamazsak ağlardım dedi ve Cem e bir sarıldı görmeliydiniz,yalnız orada Levent hocam Cem e ne dedi ben duyamadım, Cem onu düelloya davet etti,eldivenlerini Levent hocamın üstüne attı,sonra Haldun Hocam yavaş Cem diye seslenince durdu.O kadar meşakkatli yolda bütün araçların firesiz gelmesi takdir edilecek bir hareketti.Ama tırmanış bitip yaylaya vardığımızdaki ortamın güzelliğini herkesin yaşaması lazım,ben misket bulmuş çocuk gibiydim

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

Burdan sonra benim için 3.bölüm başladı yani risk alanlar bölümü bu bölümü arkadaşlar üzülmesin diye anlatmıyorum...

[attachment=4]

[attachment=5]

orada yaptığımız kahvaltıdanda,panoramik manzaradanda hiç bahsetmiyorum..

Evet arkadaşlar yine çok kötü bir gezi,yine çok kötü yiyecekler,işte Tamay ın pastası,Mehmet abinin eşinin pastası,Fiiisun un çatal kurabiyesi,Tamerin eşinin tavuklu biberli yemeği,Levent hocamın eşinin yaptığı,sarmalar,börekler, daha olanları sayarsam rızkım azalacak o yüzden saymıyorum,yeni tanıştığımız Enver dede ve eşiyle tanışmaktan çok mutlu oldum,yalnız Enver dedenin bir tiki var sabahları yakında dizel bir araç çalışınca arabasının çalındığını zannedip deli gibi çimenlerde koşmaya başlıyor,Allahtan benim abartma huyum yok,yoksa herkes dalga geçtiğimi düşünecek.

Yeni bir geziye kadar kalın sağlıcakla...

IMG 9396

IMG 9404

IMG 9409

IMG 9415

IMG 9423 1

( yeni tanıştığımız Enver dede ve eşiyle tanışmaktan çok mutlu oldum,yalnız Enver dedenin bir tiki var sabahları yakında dizel bir araç çalışınca arabasının çalındığını zannedip deli gibi çimenlerde koşmaya başlıyor,Allahtan benim abartma huyum yok,yoksa herkes dalga geçtiğimi düşünecek.)
Enverdede ve eşi'de bu güzel buluşmadan aldığı hazdan sonra,hayıflandığı geç kalmış tanışmanın açığının önümüzdeki etkinliklerde kapatılacağı tesellisi ile (havalar ısındıkça çadırda yatmak kolaylaşacak) Organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçen bizleri karşılaştığımız ilk andan itibaren sarmalayıp mutlu eden arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
Bülent kardeş,Tik mevzusuna gelirsek,Benim Paniğim (abartı) arabanın çalınması değil,çalınmasın diye çadıra bağladığım ipin kopmazsa çadırı sürükleyeceği korkusu idi :smiley: :D ;Dbirde bize telefonla bilgi verilecek 3.cü etap konusu vardı.Dolu yağışı iletişimi mi kopardı?

Bülent alemsin yahu! :D :D :D :D Bu efektlere bakmayın gerçekten gülüyorum şu anda :D

Bu dalgacı mahmutla yakınen tanışmayanlar için yazdıkları tuhaf gelebilir. Ben noktası virgülüne kadar yazdıklarıma dikkat ederken adam yıllardır konuştuğu gibi yazmakta ısrar ediyor ve ben yazdıklarını okurken gerçekten kendi sesinden dinliyor gibi oluyorum. :D İlginç bir üslup yakaladığı ortada. :D Tanımayanlar için bu kez videolar yardımcı olacaktır :D

Sabah 6'da gerçekten ''yağmur yağıyor'' diyerek aracımın camını tıklattı ama ben bu kez ''şifreli mesajı'' alamadım. Halbuki akşamdan ''mermerden granite terfi ettiği'' yolunda küçük bir uyarı da yapmıştı. Granitin yüksek ''sucuk kokusu absorbsiyon katsayısı'' nedeniyle bu kez kokuyu da alamadım. Vay uyanık vay!...

Bende epeyce fotoğraf ve video var. Bunları düzenlemek için izninizi istiyorum.

Az sonra...

enverdede' Alıntı:
( yeni tanıştığımız Enver dede ve eşiyle tanışmaktan çok mutlu oldum,yalnız Enver dedenin bir tiki var sabahları yakında dizel bir araç çalışınca arabasının çalındığını zannedip deli gibi çimenlerde koşmaya başlıyor,Allahtan benim abartma huyum yok,yoksa herkes dalga geçtiğimi düşünecek.)
Enverdede ve eşi'de bu güzel buluşmadan aldığı hazdan sonra,hayıflandığı geç kalmış tanışmanın açığının önümüzdeki etkinliklerde kapatılacağı tesellisi ile (havalar ısındıkça çadırda yatmak kolaylaşacak) Organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçen bizleri karşılaştığımız ilk andan itibaren sarmalayıp mutlu eden arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
Bülent kardeş,Tik mevzusuna gelirsek,Benim Paniğim (abartı) arabanın çalınması değil,çalınmasın diye çadıra bağladığım ipin kopmazsa çadırı sürükleyeceği korkusu idi :smiley: :D ;Dbirde bize telefonla bilgi verilecek 3.cü etap konusu vardı.Dolu yağışı iletişimi mi kopardı?

3. etap için aradık ama ulaşamadık,birde yolun bitimine yakın aradık ozmanda zaten baya zaman geçmişti,siz büyük ihtimal çıkmışsınızdır diye düşündük.
orsaalabanda' Alıntı:
Bülent alemsin yahu! :D :D :D :D Bu efektlere bakmayın gerçekten gülüyorum şu anda :D

Bu dalgacı mahmutla yakınen tanışmayanlar için yazdıkları tuhaf gelebilir. Ben noktası virgülüne kadar yazdıklarıma dikkat ederken adam yıllardır konuştuğu gibi yazmakta ısrar ediyor ve ben yazdıklarını okurken gerçekten kendi sesinden dinliyor gibi oluyorum. :D İlginç bir üslup yakaladığı ortada. :D Tanımayanlar için bu kez videolar yardımcı olacaktır :D

Sabah 6'da gerçekten ''yağmur yağıyor'' diyerek aracımın camını tıklattı ama ben bu kez ''şifreli mesajı'' alamadım. Halbuki akşamdan ''mermerden granite terfi ettiği'' yolunda küçük bir uyarı da yapmıştı. Granitin yüksek ''sucuk kokusu absorbsiyon katsayısı'' nedeniyle bu kez kokuyu da alamadım. Vay uyanık vay!...

Bende epeyce fotoğraf ve video var. Bunları düzenlemek için izninizi istiyorum.

Az sonra...

Arkadaşlar aldanmayın Cem e ben tane tane konuşur tana tane yazarım :smiley: 4.seferden sonra beni anlamaya başlarsınız genelde..

Ortaya karışık birşeyler yapayım

[attachment=1]

Cem burda Levent hocam belki düşer diye baya bir bekledi

[attachment=2]

büyüklerimiz

[attachment=3]

[attachment=4]

yağmur,yağmur

[attachment=5]

IMG 9324

IMG 9344

IMG 9340

IMG 9362

IMG 9350

Yemekten sonra düşünen adam

[attachment=1]

lost seyredenler bu dumanı bilir,yakaladığı insanı yutar...

[attachment=2]

Enver dede oksijenin etkisiyle herhalde, kanatları açıp bale yapmaya başlamıştı...

[attachment=3]

Tamay

[attachment=4]

Uzun süre bu tozun arkasından gittik...

[attachment=5]

IMG 9424

IMG 9382

IMG 9394

IMG 9357

IMG 9388

Paylaşım için teşekkürler. Çok güzel yerlermiş. Kaçırdığıma üzüldüm.

Enver dede oksijenin etkisiyle herhalde, kanatları açıp bale yapmaya başlamıştı...9394 jpg.

Bu görüntüye ,yamaç paraşütü montajlansa ,Tüm etkinlikleri yapmış görünecektik bir arada.Şelale'de TREKKİNG,yayla araç tırmanışında tozlu yolda Çamura saplanmayı becererek ve yolumuzu kesen ağacı kaldırarak OFF-ROAD,yoğun sise rağmen granitte sucuk bulmayı başararak haritacılık .Daha ne istiyordukki?

Sevgili arkadaşlar...

Her resmi koyunda şu sucukları koymayın yahu...

Gelebilen var gelemeyen var, yiyen var yiyemeyen var...

Olmaz ki bu kadarda eziyet yapılmaz ki bizlere... :D

Evet dostlar...

İşin edebiyat bölümünü bu kez pas geçip doğrudan eyleme girişiyorum... Bu konudaki eksiklerimizi birileri tamamlar nasıl olsa ;)

İlk kareler gidiş yolumuzdan...

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

Kamyonetin arkasına yüklediği dev akvaryumla satış yapan bu seyyar balıkçı bizi çok etkiledi. Girişim ruhuna örnek olması açısından sizlerle paylaşıyorum. Belki bu uygulama yeni değildir ama biz ilk kez görüyoruz.
3-5 tane satın almak nedense aklımıza gelmedi. sonradan çok hayıflandık...

[attachment=5]

1

2

3

4

5

Kamp alanımızdan kesitler...

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]

6

7

8

9

10

Kamp alanımızdan devam...

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

Yörenin doğal florasında sıkça rastlanan orman gülleri (rhododendron ponticum) Bu bitkinin yaprak, çiçek, meyva ve polenleri zehirli. Zehirlenme doğrudan olmasa da arıların bu bitkinin nektar ve polenini kullanarak yaptığı baldan dolayı sıkça yaşanmakta... Bu bitkinin polen ve nektarından elde edilen bal ''deli bal'' ismi ile yörede satılmakta. Deli balın küçük miktarlarda tüketilmesinin kuvvet verici olduğuna inanılmakta...

[attachment=5]

11

12

13

14

15

Şelaleye iniş yolunda...

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]

16

17

18

19

20

Şimşek hızıyla aşağı inip önüne kimse geçmeden şelaleyi fotoğraflama niyetindeyim... Saniye farkıyla bu amacımı gerçekleştirdim.

[attachment=1]

Derken... O malum şahıs aniden önümde bitiverdi. :D Nereden geldiğini anlayamadım.

[attachment=2]

O poz verir de diğeri kaçırır mı?.. :D

[attachment=3]

Eh madem olan oldu, bari bir poz biz de çekinelim dedik...

[attachment=4]

[attachment=5]

21

22

23

24

25

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri