Günübirlik 14 Şubat Gezisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan egeli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,374
E

egeli

Ziyaretçi
14 Şubat 2015

Sabah kahvaltıdan sonra, ani bir kararla gezmeye çıktık...
Havadaki değişkenlikler nedeniyle önceden planlanmış bir gezi değildi.. Geçtiğimiz günlerde, Ege'ye bahar geldi deyip, çiçeklenen ağaçları görüntülemiştik.

DSC00029

DSC08183

DSC00035

Ekli dosyalar

• DSC09994 (2).JPG
    DSC09994 (2).JPG
    167.3 KB · Görüntüleme: 337

Etiketler
Ynt: Günübirlik 14 Şubat Gezisi

Şelaleye Nezir Baykan ve eşi Füruzan Hanım tarafından işletilen bir tesisin içinden geçilerek gidiliyor. Şelalenin buradan görünüşü de harika...

DSC00034

DSC00036

DSC00037

DSC00046

Ekli dosyalar

• DSC00055.JPG
    DSC00055.JPG
    118.8 KB · Görüntüleme: 331

Yavuz Ağabey , güzel kareler; bir yanda kış , bir yanda erken bahar havası. Bu manzaralar insanın ömrünü uzatır. ;) Ülker Abla'ya selamlar.Görsellerinin devamını diliyoruz.

Efsanede adı geçen peri padişahının kızını kaybetmesi üzerine, çekilip gözyaşı döktüğü mağaraya halk Ağlayan Mağara adını vermiş. Ne yazık ki, son yağmurlar nedeniyle çevre çamur deryası haline geldiğinden çıkamadık, mağaraya.. Daha sonra, havaların daha güzel olduğu bir zamana bıraktık. Biraz daha yukarıda bir de Zindan Mağarası varmış. Şimdilik şelalelerle yetindik..

DSC00044

DSC00056

DSC00051

DSC00050

Ekli dosyalar

• DSC00040.JPG
    DSC00040.JPG
    166.1 KB · Görüntüleme: 316

DSC00058

DSC00059

DSC00060

DSC00063

Ekli dosyalar

• DSC00054.JPG
    DSC00054.JPG
    158.1 KB · Görüntüleme: 329

Çok sabırlısın Yavuz abi, ben olsam baklavaya hücum ederdim. Şelaleyi görüleceklerimize ekledim.

Saygılar.

Bayılıyorum ,hem gezdiren ,hem bilgilendiren kısa veya uzun farketmez ,gezi paylaşımlarınızı okumaya... Mesela bu paylaşımda 65 yaş toyluğu ile(Yolun yarısı imişya ,aynı yaşta olan biri için rahatlatıcı tespit :D )Baklava ve börek tepsilerinin karşısında nasıl sakin durulabileceğini öğrendim . Eller cepte olacak....Şart :D

Çok güzel bir gezi tebrikler. Ben de nebiler şelalesine gitmiştim ama gittiğimde ne tesis ne merdiven vardı. Gidilecek yerler arasına bir daha aldım burayı. Paylaşımlar için teşekkürler.

Çok güzel resimler, çok güzel bilgiler, elinize sağlık.
Geçen yaz sonu İstanbul'dan başlayan gezimizde aynı yerleri ters rota ile gezdiğimizi ama nasılsa şelaleyi görmeden geçtiğimizi şimdi fark ettik ( ustalık farkı böyle durumlarda ortaya çıkıyor demek ki ;) ) , hemen notlarımız arasına aldık.

Ülker abla, Yavuz abi maşallah gün geçtikçe daha genç, daha dinç görünüyorsunuz, gezgin olmanın etkisidir herhalde :smiley:

Selamlar, sevgiler.

Sevinç - Mehmet

memleketimizi ne kadar gezersen gez, mutlaka görmediğimiz bilmediğimiz yerler çok var, paylaşıldıkça farkediyoruz,
selamlar :smiley:

Çiçek ve kar aynı gezide yer almış. Biz de bu hafta aynısını yaşıyoruz. Pazar günü İTÜ'nin bahçesinde çiçekler açmış bir ağaç vardı. Bugün ise dışarıda bir karış kar var.

Paylaşım için teşekkürler.

"Yaş 65 yolun yarısı,
Yumurta ye, güzeldir sarısı
Karavanın varsa gezersin yaz kış
Kalmaz başının ağrısı"
;D ;D ;D
Öyle güzel ki yazılarınız, fotoğraflarınız, şair oldum sayenizde :D
Teşekkürler :smiley: :smiley: :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri