Güney ve Doğu Anadolu Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan charlie brawn Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,120
Ynt: Güney ve Doğu Anadolu Turu

Yolun geneli gayet iyi herhangi bir sorun yok, dar geçit denemez ama sadece Bitlis'ten Silvan yönüne giderken vadiden geçiliyor, onun dışında yolun çoğu ovadan gidiyor ve gayet geniş, Bitlis'te yer yer çukurlar olabilir ama sorun olmaz malum kiralık araba ;D Van-Bitlis arası da yol gayet geniş, Van-Tatvan arası feribot ta çalışıyor ama yol üstünde Akdamar adasını kaçırmamak için feribota binmeyin derim ;)

Etiketler

teşekkür ederim mert,
içime su serptin. bir an için çok korkmuştum :D
benim rotam henüz kesinleşmedi. her türlü tavsiyeyi dinleyip,
inceleyip, ölçüp-biçip ona göre son kararımı vereceğim.

arkadaşlar şu turu kalabalık bir grupla da yapsak derim, nedersiniz? sevgili mert ve sedat

arçları tren'e yükleyip yakın bir yerde indirdikten sonra da olabilir sonra karadeniz üzerinden dönüş nasıl fikir ama?.

Ahmet abi öncelikli olarak Karadeniz etrafında dönmek gibi bir planımız var, uyar mı sana acaba? Eğer bunu yapamayacak olursak dediğin gibi birşey yaparız?

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=2859

charlie brawn' Alıntı:
Arkidişler,
Ben araba kiralayıp gezmeyi düşünüyorum ama yolların güvenliğini değil de
yolların durumunu merak ediyorum, galiba biraz korkuyorum.
Yani böyle dağlar, uçurumlar, daracık geçitler filan varsa yandım ben :eek:
lütfen birileri içimi rahatlatsın :-[

Yollar Mert'in dediği gibi. Akdamar (Ahtamar) Adası mutlaka görmeniz gerekenler listesinde. Adadaki Ermeni kilisesi restore ediliyor olması lazım, yaza kadar biter sanırım restorasyon. Unutmaman gerekenlerden biri, bu gibi yerleri (Akdamar, Nemrut vs) gezmek için kesinlikle haftasonuna denk getirmemeye çalışın. Biz geçen sene Mert'le Akdamar Adası'na çıktığımızda o kadar kalabalıktı ki, piknikçiler, kilisenin bahçesinde top oynayanlar... Doğru düzgün fotoğraf çekmeyi bırak, gezememiştik bile...

Bir de Van - Tatvan arası feribot uzun sürüyor ama haritada çizdiğim rotayı kullanırsanız Siverek'ten Kahta'ya Fırat Nehri üzerinden feribotla geçiyorsunuz. Feribotta giderken Nemrut Dağı'nı görebiliyorsunuz :smiley: Kahta'ya giderken Menzil'e de uğrayabilirsiniz ;)

Deep' Alıntı:
Güzel fikir Ahmet abi ama zaman problemi var malesef, keşke senede 3-4 kez tatile çıkabilsem o zaman olurdu
sevgili mert, ben de tatil yapabilmenin hayali ile yaşıyorum zaten, değil 3-4 , 1 e bile razıyım. bakma işte gönül gezdiriyoruz.

Böyle bir rotaya bende talibim....doğuyu gezmeme rağmen tekrar görmeyi özellikle sizlerle yeğlerim...

penguen' Alıntı:
mardin'de sokak aralarında yürüyüş yapın. mimarisi insanı adeta büyülüyor. sokaklarda çok sayıda eşeğe rastlayacaksınız. onlar belediyenin kadrolu ve maaşlı işçileriymiş. çöp toplama işlerinde kullanılıyormuş. bana çok ilginç gelmişti. aşağıda bir tanesini göreceksiniz.

essekler maasını nasıl alıyormuş maaşını alamazsa çifte atıyormu :smiley: :smiley:

Merhebe. Ben iki Defa Kocaeli'den tüm karadenizi dolaşarak Doğu anadoluya geçip İç anadolu bölgesinden arabam ile geri döndüm. 9 gün süren ve Gürcistan'a da geçtiğim bu turda Haritalı çizdiğim rota üzerinde nerelere uğranır?, tarihi ve doğa güzellikleri nelerdir ? kaç km ve saat sürer? gittiğim illerin gezilecek yerler listesine kadar çıkardım. Bu ayrıntılı karadeniz ve Doğuanadolu turumu yazdığım yazıyı paylaşayım sizlere..

Araba ile Karadeniz Doğuanadolu Turu rotası | turluyorum.net

DoC49Fuanadolu karadeniz GC3BCrci

IshakpaC59Fa kapak foto

Merhebe. Ben iki Defa Kocaeli'den tüm karadenizi dolaşarak Doğu anadoluya geçip İç anadolu bölgesinden arabam ile geri döndüm. 9 gün süren ve Gürcistan'a da geçtiğim bu turda Haritalı çizdiğim rota üzerinde nerelere uğranır?, tarihi ve doğa güzellikleri nelerdir ? kaç km ve saat sürer? gittiğim illerin gezilecek yerler listesine kadar çıkardım. Bu ayrıntılı karadeniz ve Doğuanadolu turumu yazdığım yazıyı paylaşayım sizlere..

Araba ile Karadeniz Doğuanadolu Turu rotası | turluyorum.net

DoC49Fuanadolu karadeniz GC3BCrci

IshakpaC59Fa kapak foto

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri