Güney Doğu Durakları ve Kampingler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Saint_Flying Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,028

Etiketler
Ynt: Güney Doğu Durakları ve Kampingler

1- Zeus Kamping Kahta/Adıyaman www.zeushotel.com.tr
Kamping+wc-duş+havuz : 15 tl (Kasım ayında gittiğimde aldığım bilgidir. Otel yanındaki alan kamp için ayrılmış. wc-duş kısmı oldukça temiz yanında güzel bir havuzuda var. Otel yemekleri lezzetli.

Gezi alanı : Arsemia (15 Km) + Nemrut (45 km)

Resimlerini eklemeye çalışıyorum :(

Damlacık Garden Camping Kahta / Adıyaman Mehmet Demiral / Aile işletmesi
Nemrut dağına 20 km mesafede Arsemia milli parkı yanında.
Mehmet Demiral 0.416.7412027 / 0.539.6381858
Neden tercih ettim : Damlacık köyü içerisinde, konfor yerine ailenin hazırladığı lezzetli yemeklerden dolayı. Gitmeden telefon edip, ulaştığınızdaki menüyü siz belirleyebiliyorsunuz.

Ekim - Kasım ayı içerisinde iş gereği takip ettiğim rotayı ekliyorum. [attachment=1]

Rota GDA

hoşgeldiniz ,ilginç ve faydalı olacağına inandığımız topik ile.Takipteyim.

Besni / Adıyaman, fazla hijyen düşünmezseniz süper bir öğün teneke kebabı (Resim : M.Siyako)

Ee

Sevgili doğasever dostum güneydoğu bölgesi kamp alan ve uğrak yerleri için açılan konu bence çok yararlı.Nedeni ise o bölgenin turizm açısından kalkınması.Gerek iç turizm gerekse dış tan gelecek turistler o bölgeye ekonomi artışı sağlayacaklardır.Fakat o bölge terör den çok yara eldı ve çok geri kaldı.Bu yöre insanı çok iyi fakat eğitimsiz.Oraya seyehat edecek bir insanbenzin alacak,yemek yiyecek ,konaklayacak,v b .gibi harcamalarla tüketecek.O bölge insanı terörle arasına mesafe koyacak ve terörü dışlayacakki kazansın.Kimse oraya gitmek istemiyor.Ben kendi adıma oraya gitmek ve gezmek istiyorum.Tarih orda medeniyet orda .orasıda TÜRKİYE Bu nedenle bu konu hep güncel kalmalı bence .SEVGİ ve SAYGILAR.

Metin Abi,
Yazdıklarınıza katılmamak elde değil,
Ben de oralara gitmeyi çok istiyorum, Oralardaki durakları,
oralara giden dostların birebir tavsiyesiyle öğrenebilmek çok iyi.

Paylaşımlara yapanlara ve yapacak olanlara şimdiden teşekkürler...

Selamlar,

İlçeleri dolaşırken renkli simalarla tanışma şansıda doğuyor. Adıyamanın Tut ilçesinde, yönetmen ve müzisyen CESİ ile tanıştım. Gri renkli toplumsal baskıya, renkli bir gülücük.
[attachment=1]

DSCN1515

Duba Restaurant Kamping ilede ilgili bilgi alınabilir. Kebapların yerine Şabut balığını tavsiye ederim. Hamza Yazgan 0.414.7515235 / 0.535.8779044
Resimdeki soldaki duba restaurant hemen üstündeki taş evdede, yazın damda yatıp gökyüzü manzaralı uyuma şansınız var :smiley:

[attachment=1]

Halfeti

Eski Halfetiden tekne kiralayarak, Rumkaleye ulaşma imkanınız var. 100-150 tl arasına bir toplam ücret ile sizi Halfetiden - Rumkale arasını gidip gelebiliyorsunuz. Seyahat 2-3 saat arası 10-15 arası kapasite var. Tekne Kaymaklığa ait Kaptan Halil Yazgan 0.506.7967791 / 0.536.6368602
[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=4]

Rumkale2

Tekne

Rumkale1

güzel bir paylaşım.ve ayrıca güzel yerler.

1- Zeus Kamping Kahta/Adıyaman www.zeushotel.com.tr
Kamping+wc-duş+havuz : 15 tl (Kasım ayında gittiğimde aldığım bilgidir. Otel yanındaki alan kamp için ayrılmış. wc-duş kısmı oldukça temiz yanında güzel bir havuzuda var. Otel yemekleri lezzetli.

Gezi alanı : Arsemia (15 Km) + Nemrut (45 km)

Resimlerini eklemeye çalışıyorum :(

DSCN1011

DSCN1013

DSCN1016

Yesemek, Gaziantep güzergahında kesinlikle uğranması gereken bir durak. Yanıbaşındaki köyde bulunan insanların müzeye katkılarına ve misafirperverliklerine hayran kaldım. (Çevre düzenlemesi OPET sponsorluğunda karşılanmış)
36 54 15.7 N 36 44 39.4 E

DSCN2477

DSCN2483

DSCN2508

Sn.Saint_Flaying, Güneydoğu için çok güzel bilgiler veriyorsunuz teşekkürler.

Başlığınıza '' ve Kampingler '' şeklinde ekleme yapacağım,ihtiyaç duyanlara bulmakta kolaylık olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.