Güneşi ile Denizi ile Camper Alıştırması ile; 2010 Kurban Bayramı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enverdede Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 52
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,169
Ynt: Güneşi ile Denizi ile Camper Alıştırması ile; 2010 Kurban Bayramı

orsaalabanda' Alıntı:
Bu mevsimde oraların nasıl olduğunu "balkondaki huzur" fotoğrafı çok güzel anlatıyor. Mevsim itibarı ile biraz gecikmiş olsa da bu fotoğrafları görünce Grup Gündoğarken'in "bir yaz daha bitiyor" şarkısı geldi aklıma...

Çadırlar söküldü...

Dalgalar yorgun ağır...

Ümitler ümitsizlikler gizlice...

Nasıl canım çekti şimdi...

Bu kadarmı olur dedirtecek bir şey oldu .Tam kucağımda önceki yıl beldibi kampta aldığımız kedi ile resmi kopyalarken cem senin yaz paylaşımındaki'' beniyi bilirim kampta kedi besleyenleri '' serzenişin aklıma geldi,ve sana Yağmur'u ısıran kedininde artık emin ellerde sağlıklı olduğunu yazayım diye aklımdan geçirirken[attachment=1] (bu yıl evcan kamptan alıp Antalyada ev sahibi yaptık) Senin mesajın geldi.Ben daha önceki yıllarda bu ayda buna benzer gezi yaptığımdan böyle bir ortamla karşılaşma yüzdesini yüksek bularak bayram öncesi arkadaşlara iki başlıkta önermiştim bu bölgeyi, senin bayram ziyareti için Ankarada olman ve arife dahil işinin başında olma gereği biraz caydırıcı olmuştur buraları tercih etmende diye düşünüyorum ,ancak yaz başı veya sonbaharda muhakkak bir konaklamanı isterim kaş kampta.

CIMG2092

Etiketler

Biz buraya yerleştik ve baktıkki bu kampa geldiğimizde aynı yeri tercih ettiğimiz (enezege)Günay bey,eşi ve oğullarıda burada,bizden önce gelmişler onlarda tekne çekildiği için şu anki yerlerindeler[attachment=1]biraz sohbetten sonra ilk gecemizi geçiriyoruz burada yanımızdaki birkaç karavancı arkadaş cafededaha önce akşam yameği rezervasyonu yaptırmış onların mumla süslü masaları cafeden gelen hafif müzik tepede dolmaya yakın ay[attachment=3] ,ama biz kampa girmeden karnımızı doyurduğumuz için yancı olarak atmosferden nasibimizi alıyoruz[attachment=2](Bülent,gülümserken aklımda sen varsın.İbiş keyfi :D

CIMG1969

CIMG1959

CIMG2027

Günaydın KAŞ[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4]

CIMG1988

CIMG1978

CIMG1983

CIMG2001

Enver abi, Antalya - Kaş - Kalkan - Fethiye rotasını karavanla yapmak istiyorum gerçekten ama yaz tatiline çıkabildiğimiz sıcak günlerde beni korkutuyor. Daha uygun mevsimde de nasıl zaman yaratacağız belirsiz? :(

Kedi konusunda ne hayallerim vardı... Postundan kedi merdiveni yapacaktım önümüzdeki sezon ama kısmet değilmiş artık, ne yapalım? ;D ;D

orsaalabanda' Alıntı:
Enver abi, Antalya - Kaş - Kalkan - Fethiye rotasını karavanla yapmak istiyorum gerçekten ama yaz tatiline çıkabildiğimiz sıcak günlerde beni korkutuyor. Daha uygun mevsimde de nasıl zaman yaratacağız belirsiz? :(

Kedi konusunda ne hayallerim vardı... Postundan kedi merdiveni yapacaktım önümüzdeki sezon ama kısmet değilmiş artık, ne yapalım? ;D ;D

Cem rota çok güzel,ancak bu tarihlerde bile gölge aradığımız oldu sahilde,sıcak dönemde bilhassa kaşı düşünemiyorum,uzak bir tarih görünsede seneye kurban 10 gün önce ,veya uygun olursa 23 nisan tatilinde direk kaş yakınıolduğu içinKalkan olabilirmi ?Şimdi baktım 23 nisan 2012 de güzel ,2011 de 19 mayıs güzel geliyor perşembe.

uyandığımızda güzel günle beraber gözümüzü denizde açmak güzeldi ancak,konakladığımız yer kafamıza takılmıştı tam ön altımızda denizden çıkıp duşa girenlerle göz göze geliyorduk ve bulaşık yıkama bölümüne bayağı uzaktık.Camper in bir avantajı daha çıkmıştı ortaya katlanır iskemleri katladığımız gibi doğru tekne gölgesine[attachment=1] karavanımızın yeri teknenin olduğu yerdi daha önce, aracımızı teknenin önüne çekip [attachment=2] tekne önündeki alanı kullanmak daha rahattı[attachment=3]farklı birgün batımı resmi olduğumuz yerden[attachment=4]

CIMG2011

CIMG1968

CIMG1991

CIMG1995

gün batımı[attachment=1][attachment=2]ve gece karavan yaşamı [attachment=3][attachment=4]

CIMG2012

CIMG2026

CIMG2035

CIMG2037

kaş devam ; Günbatımında meis adası [attachment=1] ve k Kaş'ta gece[attachment=2] Bu gezimizde belirleyici rol oynayan telefon trafiği bir kez daha devreye giriyor,10 yıldır üyesi olup halen aidat ödemeleri devam eden Alanya-Mahmutlardaki dairemizin anahtarını teslim etmek için davet ediliyoruz.kaş istanbuldan daha yakındır diyerek cuma akşam üstüne kadar güzel havanın,denizin nimetlerinden faydalanıp basıyoruz marşa.

CIMG2013

Photo 0132

Antalyada 2 güzel sürpriz bekliyor bizi,ilki şimdi forumda paylaşımlarını izlediğimiz sayın Çöl kartalı Yeşim &Bülent çiftinin karavanına rastlıyoruz konyaaltı plajı parkında[attachment=1] Bu anı belgelemek için aracı park edip resim çekmeye gittiğimde içerden suzan ışıkla kapıyı tıklatıp,kapıyı açan bülent beye kendimi tanıtıyorum,daha sonra nazik kahve içme davetlerini yola devam mecburiyetim sebebiyle alacak hanesine kaydedip ileriki bir kesişmeye öteliyorum.Ayaküstü 3-5 dakika bile çok hoştu uzun zaman tanışıyor gibiydik gezenbilir sayesinde.İkinci sürpriz ise Mayıstosböceği 'ne antalyada rastlamaktı.Oysaki bayramda bir yere gidemeyeceğini biliyorduk[attachment=2] Antalya ışıklar caddesinden geçip[attachment=3]Alanya'ya yöneliyoruz.

CIMG2083

CIMG2086

CIMG2085

Şimdilik muz bahçesi olarak kalması kesin gibi görünen muz bahçesine bakan,kura çekiminden sonra eşimin ilk kez neresi olduğunu öğreneceğimiz daire anahtarını alıp [attachment=1][attachment=2] İstanbula dönüş için Manavgat-akseki -konya -ankara-güzergahını düşündüğümden fazlaca oyalanmadan ,Mahmutlar-alanya sahil şeridinin halen şezlong ve şemsiyelerini kaldırmayıp bundan yararlanan bir çok kişi olduğunu gözlemliyoruz,Alanyada kısa bir tur atıp akseki konya sapağından içeri dalıyoruz[attachment=3]Yolumuz üzerindeki Tınaztepe mağarası ziyaretini , Mevlana müzesine vakitli yetişebilme kaygısıyla yoldaki araç trafiği yoğunluğunu dikkate alarak sonraki bir geziye erteleyip ,Konya'ya ulaşıyoruz

CIMG2109

CIMG2107

CIMG2115

Konya ve Mevlana Çağırdıklarının arasında bizde varızdır varsayımı ile ziyaretimiz için aracı park alanına bırakıp[attachment=1][attachment=2]Kalabalık bir ziyaretçi gurubuyla ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz[attachment=3]Daha sonra meşhur konya etliekmeği ve tandırını yiyebileceğimiz bir mekana giderken WV gurubu arkadaşlarının ilgisini çekebilecek bir görüntü yakalıyoruz[attachment=5]

Photo 0134

Photo 0138

Photo 0137

CIMG2116

Karnımızı doyurduktan sonra dönüş yolu,nelerle karşılaşabiliriz sorularına göre alternatif çözüm planları oluşturmaya başlıyoruz en kötü ihtimal gidebildiğimiz yere kadar gidip bir yerde konaklamak,daha sonra günün ilk saatleri ile kalan mesafeyi kısaltıp dönüş nedenimiz olan Kaybettiğimiz eniştemizin 40.cı gün duasına yetişmek.Akseki sapağından saptığımızdan itibaren ankara plakalı araçların çokluğu Ankara'dan sonra nispeten otoban açık olur diye düşnmeye itiyor ve yola koyuluyoruz Konyadan ,ankara-nevşehr aksaray yolusapağına kadar rahat biryolculuktan sonra gölbaşına kadar katılımlarla mola yerlerinde Wc kuyruklarının oluştuğu bir kalabalık karşılıyor bizi otobana girdiğimizde şimdiye değin görmediğm bir yoğunluk ve mola yerlerinde aynı manzaraya Düzceye kadar katlanıp Radyodan da gişelerdeki yoğunluk nedeniyle istanbul yolunun İzmit ten itibaren durma noktasına geldiğini duyunca çekiyorum parka ,uyku düzenini alıp dalıyorum uykuya,uyanıp radyodan yoldurumu almak için açtığımda Karayollarının bize yakışır biçimde Yumurta kapıya dayanana kadar bekleyip daha sonra ücretsiz geçiş süresini uzatarak trafiği rahatlattığını öğreniyoruz.Neden diye sormak bile gelmiyor aklıma çünkü ne yaparsak yapalım bu bize özgü bir durum.Otobandan E.5 yolunun daha tenha olduğunu görüp Hereke sapağından çıkıp bir kez daha zorunlu dönüşlü gezi programlamak lazım diyorum kendime fakat yaşadıklarımazada değdi diyerek bir gezimizi daha noktalıyoruz sağsalim.Darısı şimdilik bu gezileri çeşitli nedenlerle yapamayan arkadaşlarımızın başına diyor paylaşımı izleyen arkadaşlarımıza teşekkürlerimi gönderiyorum.Kalın sağlıkla...

İkinci sürpriz ise Mayıstosböceği 'ne antalyada rastlamaktı.Oysaki bayramda bir yere gidemeyeceğini biliyorduk

Enver dede karıncaların hevesleri kursağında kalsın diye hersene Antalya ve çevrelerine gideriz sonbahar-kış mevsiminde(İnsel in hatırlattığı gibi flaneur bir yaşam tarzımız var) ama kimseye söylemeyiz,sen yakaladın bizi .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri