Güçlü Ve Pirikamp Ile Yollarda (ve Kamplarda) 2021...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,442
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 318,682

Etiketler

Bugün TEMA gönüllü kartımla rozetim geldi. Çocuklar gibi mutluyum.
Ekli dosyayı görüntüle 635933
Resim konya karapınar meke volkanik gölün de çekilmiş sanırım. Güçlünün arka koltukları ve ön yolcu koltuğunu söküp içine bakarsanız inanamayacagınız kadar büyüklükte alan göreceksiniz. modüler yapıda kolayca sökülüp takılacak uzanıp yatabileceginiz boyda yatak ve dolaplar , Ön yolcu koltuğunun yerine de yaşam aküsü ve üç sistem buzdolabınızı koyduğunuzda gidemeyeceginiz yer yok. benzer aracımla ispanyadan hollandaya norweç den rusya ya azerbaycandan irana 40 a yakın ülkeyi dediğim şekilde gezdim. Bu yılda açılırsa hedefim mogolistan üzerinden en doğuya vladivostoka kadar gitmek ve dönmek.

Resim konya karapınar meke volkanik gölün de çekilmiş sanırım. Güçlünün arka koltukları ve ön yolcu koltuğunu söküp içine bakarsanız inanamayacagınız kadar büyüklükte alan göreceksiniz. modüler yapıda kolayca sökülüp takılacak uzanıp yatabileceginiz boyda yatak ve dolaplar , Ön yolcu koltuğunun yerine de yaşam aküsü ve üç sistem buzdolabınızı koyduğunuzda gidemeyeceginiz yer yok. benzer aracımla ispanyadan hollandaya norweç den rusya ya azerbaycandan irana 40 a yakın ülkeyi dediğim şekilde gezdim. Bu yılda açılırsa hedefim mogolistan üzerinden en doğuya vladivostoka kadar gitmek ve dönmek.
Arka koltuklardan feragat edip geri dönüşü olmayan tasarımları yaptırmayı defalarca düşündüm. Ancak arka koltuklara ihtiyacım olduğu durumlar da oluyor. Arka koltukları söktürerek bir tasarım yaptırırsam bunun geri dönüşü olmayacak bir yol olacak. Ruhsatına da işleteceğim ve beş kişilik araç ihtiyacı durumları için bir tane daha nur topu gibi bir otomobilim olacak herhalde.
Şimdilik Güçlü içinde yatılmayan kamp destek aracı olarak kullanımda. İçindeki çadırlardan birisi hızlı kurulan çadır. Herhangi bir kamp yerine vardığımda beş dakikada yerleşiyorum. Karavan çekmediğim durumlarda kampa gittiğimizde buzdolabı çok işe yarıyor. Ben çekme karavanla gezmeyi pek sevmiyorum doğrusu, bende gereksiz yere stres yapıyor. Uzun gezilerde Güçlü daha pratik. Ancak çekme karavanın görevi de belli. Uzun süreli kamplar...
Güçlü'yü karavan yaptırırsam bu geri dönülmez şekilde olur ve ruhsatına da işletirim. En azından 1+1 kamyonet ruhsatı yaptırırım. Çükü muayene her yıl ve ben her yıl koltuk söküp takmakla uğraşamam. Koltuğu saklayacak yer de yok.
Bir panelvan konusunu çok düşündüm ama olmuyor malesef...

Arka koltuklardan feragat edip geri dönüşü olmayan tasarımları yaptırmayı defalarca düşündüm. Ancak arka koltuklara ihtiyacım olduğu durumlar da oluyor. Arka koltukları söktürerek bir tasarım yaptırırsam bunun geri dönüşü olmayacak bir yol olacak. Ruhsatına da işleteceğim ve beş kişilik araç ihtiyacı durumları için bir tane daha nur topu gibi bir otomobilim olacak herhalde.
Şimdilik Güçlü içinde yatılmayan kamp destek aracı olarak kullanımda. İçindeki çadırlardan birisi hızlı kurulan çadır. Herhangi bir kamp yerine vardığımda beş dakikada yerleşiyorum. Karavan çekmediğim durumlarda kampa gittiğimizde buzdolabı çok işe yarıyor. Ben çekme karavanla gezmeyi pek sevmiyorum doğrusu, bende gereksiz yere stres yapıyor. Uzun gezilerde Güçlü daha pratik. Ancak çekme karavanın görevi de belli. Uzun süreli kamplar...
Güçlü'yü karavan yaptırırsam bu geri dönülmez şekilde olur ve ruhsatına da işletirim. En azından 1+1 kamyonet ruhsatı yaptırırım. Çükü muayene her yıl ve ben her yıl koltuk söküp takmakla uğraşamam. Koltuğu saklayacak yer de yok.
Bir panelvan konusunu çok düşündüm ama olmuyor malesef...
Araçda kalıcı değişiklik yapmaya gerek yok. Benim yarım günümü almıyor aracı yola çıkabilir hale getirmek. Sökülen koltukları çalıştığınız okula bırakabilirsiniz. Zaten yazın tatil dönemi olduğu için sorun olacağını sanmam. Araç içine konulacak yatak ve dolap da çok teferruatlı olmayacak. koltuklar yerine takıldığında onlar okulda uygun bir yere konulabilir. oturduğunuz apartmanda da bodrum kat varsa orayada konulabilir. Gezmek istiyorsanız çözüm bulunur. Tam tersi bahanelerde. Alınmayın ama sanırım siz biraz kararsızsınız ve kendi kendinize engel oluyorsunuz gibi.

Araçda kalıcı değişiklik yapmaya gerek yok. Benim yarım günümü almıyor aracı yola çıkabilir hale getirmek. Sökülen koltukları çalıştığınız okula bırakabilirsiniz. Zaten yazın tatil dönemi olduğu için sorun olacağını sanmam. Araç içine konulacak yatak ve dolap da çok teferruatlı olmayacak. koltuklar yerine takıldığında onlar okulda uygun bir yere konulabilir. oturduğunuz apartmanda da bodrum kat varsa orayada konulabilir. Gezmek istiyorsanız çözüm bulunur. Tam tersi bahanelerde. Alınmayın ama sanırım siz biraz kararsızsınız ve kendi kendinize engel oluyorsunuz g
Arabanın içinde yatma takıntım yok. Çadırımda da rahatım. Zaten kamplara gitmeyi seviyorum ben. Arabayı dönüştürmek konusunda çok kararlı olmadığım doğrudur.

Bugün karavandaki jeneratörü de eve getirdim. Karavanın içerisine bindim. Elektrik sistemi sorunsuz çalışıyormuş gibi görünüyor. Jel akümün bu sene dördüncü senesi. Allah nazardan saklasın iyi dayandı. Tabii yüzde kaç randıman kaybetti bilemiyoruz. Yine de bu sene de idare edecekmiş gibi duruyor. Bu güzel.

Ankara'da olduğum için Türkiye'nin kalbindeyim. Her tarafta çeşitli karavanlı veya karavansız kamp destinasyonları var. Ankara yaşamak için güzel bir yer. Denizler epey uzak olsa da... Bayramda bir yer seçeceğiz artık birkaç senaryo var. Mudanya konaklamalı Erdek Cumhuriyet Kamp en ağır basanı. Ama bakarsınız karavansız Adrasan yapmışım. Veya Sinop Martı Camping... Hiç belli olmaz. Mevsim Erdek'te denize girmek için bence erken. Ama cumhuriyet kampta kendi yeşil dünyamda kitaplarımı okuyup karavanımda müziğimi dinlemek harika olmaz mıydı? Elbette...

IMG 20210412 001515 463

Gabriel Garcia Marquez'in bu ödüllü kitabı bana bir kitapmış gibi lezzet vermedi ve yarım bıraktım. Sayfalar boyunca dedikodu yapar gibi düz anlatım metoduyla anlatıyor. Hiçbir edebi çekiciliği yok. Belki Nobel ödülü hatırına çok dişinizi sıkarak zorla okursunuz. Benim için öncelik keyif almak olduğu için seksen küsür sayfada bırakıyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 635956
Gabriel Garcia Marquez'in bu ödüllü kitabı bana bir kitapmış gibi lezzet vermedi ve yarım bıraktım. Sayfalar boyunca dedikodu yapar gibi düz anlatım metoduyla anlatıyor. Hiçbir edebi çekiciliği yok. Belki Nobel ödülü hatırına çok dişinizi sıkarak zorla okursunuz. Benim için öncelik keyif almak olduğu için seksen küsür sayfada bırakıyorum.
Marquez üstadın bazı eserleri karakter konusunda malesef çok kalabalıktır.
Özellikle bu esere başlarken yanınıza kağıt kalem alıp karakterleri not almanız gerekebilir. Yoksa romanın ortalarına kadar kim kimdir karıştırabilirsiniz. :smiley:

Marquez okumaya “Kırmızı Pazartesi” ile başlamanızı öneririm.

Marquez üstadın bazı eserleri karakter konusunda malesef çok kalabalıktır.
Özellikle bu esere başlarken yanınıza kağıt kalem alıp karakterleri not almanız gerekebilir. Yoksa romanın ortalarına kadar kim kimdir karıştırabilirsiniz. :smiley:

Marquez okumaya “Kırmızı Pazartesi” ile başlamanızı öneririm.
Evet birbirine karışan ve çok yakın isimler var. Dediğiniz gibi sayıca da çok fazlalar. Hepsi birbirine karışıp kim kimdir çorba oluyor...

Bugün karavana geldim ve burada bazı bağlantı sorunlarıyla ilgilendim. Mobil bağlantımı tekrardan aktif hale getirdim. Bugünlerde karavanla geziye çıkarsam uzaktan derslerimi karavandan vereceğim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR