Grant Vİtara Yakit Bİlgİsİ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan turkcracker Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,612

turkcracker

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba kendime 2006 yada 2008 model grant vitara 5 kapı jlx al otomatik almayı düşünüyorum bildiğiniz kadarıyla bu araçlar sürekli 4 çeker sorum şu normal istanbul trafiğinde lpg de km ne kadar yakar kullanıcılara sordum birkaç kişiye 30 ile 45 kuruş arası söylediler ama nedense bana pek inandırıcı gelmedi sizin bu konuda bir bilginiz varmı yada söylenenler doğrumu saygılar

Etiketler
Arkadaşım ben 2006 kullanıyorum Atiker LPG var üzerinde şehir içi 50 krs ve üzeri şehir dışı çok sakin gidicem dersen 35 krs biraz hızlı gidicem dersen yine ortalama 40-50 krs

arkadaşlar merhaba kendime 2006 yada 2008 model grant vitara 5 kapı jlx al otomatik almayı düşünüyorum bildiğiniz kadarıyla bu araçlar sürekli 4 çeker sorum şu normal istanbul trafiğinde lpg de km ne kadar yakar kullanıcılara sordum birkaç kişiye 30 ile 45 kuruş arası söylediler ama nedense bana pek inandırıcı gelmedi sizin bu konuda bir bilginiz varmı yada söylenenler doğrumu saygılar
Arkadaşım ben 2006 kullanıyorum Atiker LPG var üzerinde şehir içi 50 krs ve üzeri şehir dışı çok sakin gidicem dersen 35 krs biraz hızlı gidicem dersen yine ortalama 40-50 krs

Bu aracı kullanmadım teknik özelliklerine göre; benzin teknik verisi 12,1lt şehir içi. LPG'de %20 fazla yaksa yaklaşık 14,5lt LPG yapar. Bu da LPG fiyatına göre 45 krş civarında bir tüketim demek şehir içi. Aynı hesapla şehir dışı 30krş civarına denk geliyor.

Bu aracı kullanmadım teknik özelliklerine göre; benzin teknik verisi 12,1lt şehir içi. LPG'de %20 fazla yaksa yaklaşık 14,5lt LPG yapar. Bu da LPG fiyatına göre 45 krş civarında bir tüketim demek şehir içi. Aynı hesapla şehir dışı 30krş civarına denk geliyor.
Nazik kullanımda o yakit azıcık gaza yüklen hemen 50 kuruş ve üzeri şehir dışı 30 krs için 80-90 düz yolda rampalarda 60-70. 10 bin km yol yaptım ve hep deniyorum rakamlar çok düşük değil

Merhaba şimdiden hayırlı olsun umarım istediğin gibi bulabilirsin, 2008 JLX-AL 2008 Otomatik var bendede ankara şehir içi 36 -39 kuruş arası yakıyor (işe araçla gittiğim zamanlarda git gel 70 km yol yapıyorum) 17 inch 65 yanak kışlık lastikle. Geçtiğimiz hafta sonu 18 inch yazlık jant ve lastikleri taktım yakıtta pek bir değişiklikte olmadı.

Ve benimde merak ettiğim bir konu var yardımcı olurmusunuz. Aracı sürekli lpg ile kullanıyordum aldığımdan bu (5 ay oldu alalı) yana çok nadir benzine geçiyordum maks 10 km falan. Ve bu kullanım sırasında araç rolantide çalışırken bir şıkırtı sesi duyuyordum. Bugün bir arkadaşım benzinle kullanmamı istedi performansını merak ettiği için... bu pahalılıkta gözümü karartıp işten eve gelirken benzinle geldim, performansı baya arttı ve bahsetmiş olduğum şıkırtı da kesildi. Işıklarda beklerken falan hiç bi şekilde duymadım. Gaza da gelip depoyu fulledim :D Bu şıkırtı neyin nesi olabilir arkadaşlar bi yardım edermisiniz.

Merhaba şimdiden hayırlı olsun umarım istediğin gibi bulabilirsin, 2008 JLX-AL 2008 Otomatik var bendede ankara şehir içi 36 -39 kuruş arası yakıyor (işe araçla gittiğim zamanlarda git gel 70 km yol yapıyorum) 17 inch 65 yanak kışlık lastikle. Geçtiğimiz hafta sonu 18 inch yazlık jant ve lastikleri taktım yakıtta pek bir değişiklikte olmadı.

Ve benimde merak ettiğim bir konu var yardımcı olurmusunuz. Aracı sürekli lpg ile kullanıyordum aldığımdan bu (5 ay oldu alalı) yana çok nadir benzine geçiyordum maks 10 km falan. Ve bu kullanım sırasında araç rolantide çalışırken bir şıkırtı sesi duyuyordum. Bugün bir arkadaşım benzinle kullanmamı istedi performansını merak ettiği için... bu pahalılıkta gözümü karartıp işten eve gelirken benzinle geldim, performansı baya arttı ve bahsetmiş olduğum şıkırtı da kesildi. Işıklarda beklerken falan hiç bi şekilde duymadım. Gaza da gelip depoyu fulledim :D Bu şıkırtı neyin nesi olabilir arkadaşlar bi yardım edermisiniz.
Lpg enjektörlerini kontrol ettirmende fayda var. Aynı sorun bendede oldu. Enjektör ler arızalıymış.

Grand vitaralarda enjeksiyonlu modeller hangi yıldan başlıyor acaba bilgisi olan paylaşabilir mi?
Bir de manuel ile otomatik arasında ki yakıt farkıni lpg de güncel söyleyebilecek var mı?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR